Find this page online at www.coolrunning.com/results/05/ct/Jun23_Cannon_set1.shtml

Cannonball Run - 1Mille

Preston, CT, June 23, 2005

Results

Results By SNERRO, LLC



LIZ HARRIS CANNONBALL RUN 1 Mile Race
Overall Finish List

June 23, 2005
Results By SNERRO, LLC 
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Chris McCormack                             22     1 M 18-29       4:23.0    4:23/M
       2    Daniel SIECZKIEWICZ     Westerly  RI        19     2 M 18-29       4:34.0    4:34/M
       3    Dan SPRINGER            Westerly  RI        19     3 M 18-29       4:41.0    4:41/M
       4    Chrisher Kane        Waterford  CT       37     1 M 30-39       4:46.0    4:46/M
       5    Kevin MARTIN            Preston  CT         17     1 M 13-17       4:51.0    4:51/M
       6    Jeffrey Wadecki         Ledyard  CT         21     4 M 18-29       4:52.0    4:52/M
       7    Scott Deslongchamps     Grosvenor Dale  CT  35     2 M 30-39       4:53.0    4:53/M
       8    Daniel HOLT                                 16     2 M 13-17       5:00.0    5:00/M
       9    Ethan HARRIS            LEDYARD  CT         16     3 M 13-17       5:06.0    5:06/M
      10    William Lunn            Mystic  CT          31     3 M 30-39       5:07.0    5:07/M
      11    Andrew Orum             GRISWOLD  CT        15     4 M 13-17       5:09.0    5:09/M
      12    Leszek Wojciechowski    Gales Ferry  CT     40     1 M 40-49       5:10.0    5:10/M
      13    Wayne Jolley            Brooklyn  CT        54     1 M 50-59       5:11.0    5:11/M
      14    Zachary Eckard          Canterbury  CT      15     5 M 13-17       5:11.0    5:11/M
      15    Jeremy PARO                                 16     6 M 13-17       5:14.0    5:14/M
      16    Charles Olbrias                             28     5 M 18-29       5:16.0    5:16/M
      17    Dave Hammond            Stonington  CT      48     2 M 40-49       5:19.0    5:19/M
      18    Eddie Eckard            Canterbury  CT      40     3 M 40-49       5:29.0    5:29/M
      19    Tim Smith               Norwich  CT         57     2 M 50-59       5:31.0    5:31/M
      20    Nate Homiski                                14     7 M 13-17       5:35.0    5:35/M
      21    Ryan Powers             Andover  CT         17     8 M 13-17       5:39.0    5:39/M
      22    Paul Andruskiewicz                          46     4 M 40-49       5:42.0    5:42/M
      23    Mark Powers             Andover  CT         51     3 M 50-59       5:43.0    5:43/M
      24    Barry Steamer           East Lyme  CT       50     4 M 50-59       5:46.0    5:46/M
      25    Arthur MUENCH                               19     6 M 18-29       5:47.0    5:47/M
      26    Marty Schaivone                             51     5 M 50-59       5:48.0    5:48/M
      27    Klye Rouillard          Moosup  CT          13     9 M 13-17       5:49.0    5:49/M
      28    Matthew GUFFEY                              16    10 M 13-17       5:50.0    5:50/M
      29    Joe Lemieux                                 53     6 M 50-59       5:51.0    5:51/M
      30    Michael Homiski                             40     5 M 40-49       5:52.0    5:52/M
      31    Dave Jacobs             Niantic  CT         60     1 M 60-69       5:52.0    5:52/M
      32    Anastasia Pilato        New London  CT      14     1 F 13-17       5:53.0    5:53/M
      33    John Dooley             Colchester  CT      40     6 M 40-49       5:55.0    5:55/M
      34    Tim Savage              East Hampton  CT    36     4 M 30-39       5:57.0    5:57/M
      35    Art Moran Jr                                42     7 M 40-49       5:59.0    5:59/M
      36    Emmett Schaeffer        North Franklin  CT  11     1 M  8-12       6:02.0    6:02/M
      37    John SCHAEFFER          Oakdale  CT         38     5 M 30-39       6:03.0    6:03/M
      38    Ted PHILLIPS                                64     2 M 60-69       6:07.0    6:07/M
      39    Dan Spicer              Preston  CT         18     7 M 18-29       6:09.0    6:09/M
      40    John Sacrey             Preston  CT         53     7 M 50-59       6:10.0    6:10/M
      41    Chris Graham            Gales Ferry  CT     47     8 M 40-49       6:14.0    6:14/M
      42    Sarrah Allen                                13     2 F 13-17       6:16.0    6:16/M
      43    Scott MacFarland        Plainfield  CT      37     6 M 30-39       6:16.0    6:16/M
      44    Claire Tonewo           North Franklin  CT  35     1 F 30-39       6:17.0    6:17/M
      45    Kevin Jesmonth          Colchester  CT      44     9 M 40-49       6:19.0    6:19/M
      46    Alexa PAPARELLI         PRESTON  CT         12     1 F  8-12       6:23.0    6:23/M
      47    Chuck MARTIN            Preston  CT         50     8 M 50-59       6:24.0    6:24/M
      48    John HARRIS             LEDYARD  CT         11     2 M  8-12       6:24.0    6:24/M
      49    Madeline Pilato         New London  CT      11     2 F  8-12       6:25.0    6:25/M
      50    Mike TULES                                  46    10 M 40-49       6:26.0    6:26/M
      51    Nick Cipriano                               11     3 M  8-12       6:27.0    6:27/M
      52    Katelyn Morrell         Mystic  CT          14     3 F 13-17       6:28.0    6:28/M
      53    Lorenzo Morales         Preston  CT         12     4 M  8-12       6:32.0    6:32/M
      54    Alan Mueuch                                 31     7 M 30-39       6:33.0    6:33/M
      55    Carol ROSE              Ledyard  CT         38     2 F 30-39       6:33.0    6:33/M
      56    Brian Andstrom          Plainfield  CT      49    11 M 40-49       6:34.0    6:34/M
      57    Jaclyn Tules            PLAINFIELD  CT      12     3 F  8-12       6:34.0    6:34/M
      58    Amy Sinko                                   14     4 F 13-17       6:35.0    6:35/M
      59    Mark CHARTIER           Colchester  CT      35     8 M 30-39       6:36.0    6:36/M
      60    Chad Homiski                                11     5 M  8-12       6:40.0    6:40/M
      61    Christian Joseph        Storrs Mansfield  C 38     9 M 30-39       6:42.0    6:42/M
      62    Kathleen Obrien                             13     5 F 13-17       6:42.0    6:42/M
      63    Leonard Kostek          Preston  CT         57     9 M 50-59       6:43.0    6:43/M
      64    Debbie Rouillard        Moosup  CT          35     3 F 30-39       6:45.0    6:45/M
      65    Lynne Love                                  46     1 F 40-49       6:48.0    6:48/M
      66    Katie Holdridge         Preston  CT         11     4 F  8-12       6:49.0    6:49/M
      67    Dillon Sierpiaski                           13    11 M 13-17       6:49.0    6:49/M
      68    Heide Comeau                                33     4 F 30-39       6:51.0    6:51/M
      69    Ronald Dombrowski       Norwich  CT         61     3 M 60-69       6:54.0    6:54/M
      70    Stephanie Herbert       Preston  CT         13     6 F 13-17       6:56.0    6:56/M
      71    Shannah Cotton                              13     7 F 13-17       6:57.0    6:57/M
      72    Evan Del Grosso         Ledyard  CT          8     6 M  8-12       6:58.0    6:58/M
      73    Nathan Defrancesca                          12     7 M  8-12       6:59.0    6:59/M
      74    Isabella Pilato         New London  CT      17     8 F 13-17       6:59.0    6:59/M
      75    Carol Hervey                                50     1 F 50-59       7:00.0    7:00/M
      76    Janice Cipriano                             44     2 F 40-49       7:01.0    7:01/M
      77    Patrick Dooley          Colchester  CT      12     8 M  8-12       7:04.0    7:04/M
      78    Chawn Johnson           Gales Ferry  CT     41    12 M 40-49       7:04.0    7:04/M
      79    Joe Mason                                   41    13 M 40-49       7:05.0    7:05/M
      80    Kendall Kobelski        Preston  CT         12     5 F  8-12       7:06.0    7:06/M
      81    Maggie O'Connor         Preston  CT         11     6 F  8-12       7:09.0    7:09/M
      82    Olivia Del Grosso       Ledyard  CT          8     7 F  8-12       7:10.0    7:10/M
      83    Dennis Muench           Preston  CT         30    10 M 30-39       7:15.0    7:15/M
      84    Liz TEFFT                                   30     5 F 30-39       7:16.0    7:16/M
      85    Taylor Johnson          Gales Ferry  CT     11     8 F  8-12       7:17.0    7:17/M
      86    Nickki Swerecewski      Bethany  CT         32     6 F 30-39       7:18.0    7:18/M
      87    Rob Swercewski          Bethany  CT         34     7 F 30-39       7:20.0    7:20/M
      88    Amy Buckley             Mystic  CT          30     8 F 30-39       7:21.0    7:21/M
      89    Spring Cole             Dayville  CT        40     3 F 40-49       7:23.0    7:23/M
      90    Angela Lynn Orum                            20     1 F 18-29       7:27.0    7:27/M
      91    Kathleen STEAMER        EAST LYME  CT       45     4 F 40-49       7:29.0    7:29/M
      92    Tom Owen                East Lyme  CT       43    14 M 40-49       7:29.0    7:29/M
      93    Norma Vivar-Orum        GRISWOLD  CT        42     5 F 40-49       7:31.0    7:31/M
      94    Brendan Knight                              11     9 M  8-12       7:32.0    7:32/M
      95    Ellen Popinchalk        Preston  CT          9     9 F  8-12       7:32.0    7:32/M
      96    Ron Gale                Norwich  CT         69     4 M 60-69       7:33.0    7:33/M
      97    Preston Spicer          Preston  CT         10    10 M  8-12       7:33.0    7:33/M
      98    Michael Noel            Groton  CT          44    15 M 40-49       7:34.0    7:34/M
      99    C J Spellman                                10    11 M  8-12       7:35.0    7:35/M
     100    Charles Spellman                            42    16 M 40-49       7:36.0    7:36/M
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
     101    T J Rigney                                  22     8 M 18-29       7:42.0    7:42/M
     102    Polly Miner             Norwich  CT         42     6 F 40-49       7:42.0    7:42/M
     103    Kathy SMOLENSKI         Colchester  CT      48     7 F 40-49       7:44.0    7:44/M
     104    Charles ROSE            LEDYARD  CT         9     12 M  8-12       7:45.0    7:45/M
     105    Danelle Moran                               15     9 F 13-17       7:45.0    7:45/M
     106    Ashley Amendolo                             14    10 F 13-17       7:46.0    7:46/M
     107    Jeaninne Scacciaferro   Preston  CT         35     9 F 30-39       7:47.0    7:47/M
     108    Phillip Ludlow          Preston  CT         58    10 M 50-59       7:48.0    7:48/M
     109    Tara Hurt               GRISWOLD  CT        33    10 F 30-39       7:49.0    7:49/M
     110    Christine Picco         GRISWOLD  CT        39    11 F 30-39       7:50.0    7:50/M
     111    Grace Perkins                               10    10 F  8-12       7:51.0    7:51/M
     112    Artie Moran II                              13    12 M 13-17       7:53.0    7:53/M
     113    Debra MORAN                                 36    12 F 30-39       7:56.0    7:56/M
     114    Patrick Powers          Andover  CT          9    13 M  8-12       7:57.0    7:57/M
     115    Nancy Dooley            Colchester  CT      52     2 F 50-59       8:08.0    8:08/M
     116    Caile Johnson           Gales Ferry  CT      9    14 M  8-12       8:10.0    8:10/M
     117    Nicole Picco            Voluntown  CT       12    11 F  8-12       8:14.0    8:14/M
     118    Leslie Jolley           Brooklyn  CT        51     3 F 50-59       8:17.0    8:17/M
     119    Benton Oberholtzer                          8     15 M  8-12       8:22.0    8:22/M
     120    Erin Schaeffer          North Franklin  CT   9    12 F  8-12       8:23.0    8:23/M
     121    Regan Miner             Norwich  CT         13    11 F 13-17       8:26.0    8:26/M
     122    Tana Swaney                                 26     2 F 18-29       8:26.0    8:26/M
     123    Logan Kearney           Moosup  CT          13    13 M 13-17       8:27.0    8:27/M
     124    Tracey Boyden           North Franklin  CT  37    13 F 30-39       8:28.0    8:28/M
     125    Nicole Campbell                             12    13 F  8-12       8:28.0    8:28/M
     126    Patricia Phillips                           58     4 F 50-59       8:29.0    8:29/M
     127    Ethan Ansdtrom                              12    16 M  8-12       8:31.0    8:31/M
     128    Liz Andstrom                                50     5 F 50-59       8:33.0    8:33/M
     129    Hannah Spicer           Preston  CT         10    14 F  8-12       8:34.0    8:34/M
     130    Alexandra Kobelski                          8     15 F  8-12       8:36.0    8:36/M
     131    Ryan O'Connor           Preston  CT         13    14 M 13-17       8:43.0    8:43/M
     132    Jason Knight                                9     17 M  8-12       8:45.0    8:45/M
     133    Dawn Guntner                                36    14 F 30-39       8:46.0    8:46/M
     134    Christine Sacrey        Preston  CT         51     6 F 50-59       8:47.0    8:47/M
     135    Jessica Taylor          Danielson  CT       26     3 F 18-29       8:48.0    8:48/M
     136    Tina Lafleur                                12    16 F  8-12       8:49.0    8:49/M
     137    Valerie Dixon           Niantic  CT         61     1 F 60-69       8:50.0    8:50/M
     138    Samantha Difrancesca                        38    15 F 30-39       8:52.0    8:52/M
     139    Wess Ludlow             Preston  CT         34    11 M 30-39       8:54.0    8:54/M
     140    Laurie Kotfer           Mystic  CT          39    16 F 30-39       8:58.0    8:58/M
     141    Terry Morales                               41     8 F 40-49       8:59.0    8:59/M
     142    Caitlin Mattern                             12    17 F  8-12       9:02.0    9:02/M
     143    Emily Coon                                  9     18 F  8-12       9:02.0    9:02/M
     144    Bryan L'Etoile          Voluntown  CT        8    18 M  8-12       9:03.0    9:03/M
     145    Joseph Baks             Plainfield  CT      10    19 M  8-12       9:03.0    9:03/M
     146    Charlene Johnson        Gales Ferry  CT     34    17 F 30-39       9:04.0    9:04/M
     147    Michael Lafluer                             44    17 M 40-49       9:04.0    9:04/M
     148    James ROSE              LEDYARD  CT         7      1 M  0- 7       9:10.0    9:10/M
     149    Peter Rose                                  39    12 M 30-39       9:10.0    9:10/M
     150    Monica Mason                                9     19 F  8-12       9:12.0    9:12/M
     151    Juliet Morales          Preston  CT          9    20 F  8-12       9:24.0    9:24/M
     152    Lori Andrzeicik         GRISWOLD  CT        40     9 F 40-49       9:27.0    9:27/M
     153    Marissa Buckley         Mystic  CT          11    21 F  8-12       9:39.0    9:39/M
     154    Colburn Graves          North Stonington  C 71     1 M 70-99       9:41.0    9:41/M
     155    Linda Congdon           Preston  CT         51     7 F 50-59       9:52.0    9:52/M
     156    Becky Congdon           Preston  CT         23     4 F 18-29       9:53.0    9:53/M
     157    Michael Campbell                            7      2 M  0- 7      10:03.0   10:03/M
     158    Jackie Owen             East Lyme  CT       43    10 F 40-49      10:05.0   10:05/M
     159    Sebastian Tonewo        North Franklin  CT  12    20 M  8-12      10:24.0   10:24/M
     160    Susan Gordon            Charlestown  RI     49    11 F 40-49      10:27.0   10:27/M
     161    MacKenzie Walsh         Groton  CT           6     1 F  0- 7      10:28.0   10:28/M
     162    Jennifer Chochoms       Colchester  CT      35    18 F 30-39      10:32.0   10:32/M
     163    Allison Campbell                            9     22 F  8-12      10:35.0   10:35/M
     164    Samntha Mason                               11    23 F  8-12      10:38.0   10:38/M
     165    Jadin Rahal                                 11    24 F  8-12      10:41.0   10:41/M
     166    Jaclyn Sheldon                              52     8 F 50-59      10:42.0   10:42/M
     167    Joey Kotfer             Mystic  CT          10    21 M  8-12      10:43.0   10:43/M
     168    Ran Twice                                          3 M  0- 7      10:44.0   10:44/M
     169    Kenneth Bingell         GRISWOLD  CT        71     2 M 70-99      11:56.0   11:56/M
     170    Erin Lilienthal                             9     25 F  8-12      12:12.0   12:12/M
     171    Gloria Kostek           Preston  CT         56     9 F 50-59      12:13.0   12:13/M
     172    Ethel Records           Columbia  CT        64     2 F 60-69      12:13.0   12:13/M
     173    Catherine Jones         Preston  CT         50    10 F 50-59      12:14.0   12:14/M
     174    Terrie Smith            Norwich  CT         51    11 F 50-59      12:24.0   12:24/M
     175    Kristen Muench          Preston  CT         35    19 F 30-39      12:25.0   12:25/M
     176    Coral Walsh             Groton  CT          29     5 F 18-29      12:28.0   12:28/M
     177    MacKenzie Gauthier                          6      2 F  0- 7      12:47.0   12:47/M
     178    Adam Fournier           Preston  CT          3     4 M  0- 7      12:47.0   12:47/M
     179    Owen Neistat            Taftville  CT        7     5 M  0- 7      13:00.0   13:00/M
     180    Robin A. Harris         Taftville  CT       27     6 F 18-29      13:02.0   13:02/M
     181    Sandra Gauthier                             40    12 F 40-49      13:02.0   13:02/M
     182    Cecile Gerber                               58    12 F 50-59      13:06.0   13:06/M
     183    Mary Fournier                               28     7 F 18-29      13:07.0   13:07/M
     184    Smidgie MacPhail                            57    13 F 50-59      13:11.0   13:11/M
     185    Jane Ruffo                                  47    13 F 40-49      13:12.0   13:12/M
     186    Julie Wood              Baltic  CT          40    14 F 40-49      13:37.0   13:37/M
     187    Cliff Marks             Willimantic  CT     54    11 M 50-59      13:38.0   13:38/M
     188    Crossed Twice                               0      6 M  0- 7      14:58.0   14:58/M
     189    G Rigney                                    49    15 F 40-49      15:00.0   15:00/M
     190    Joseph Parker Davis     Preston  CT          1     7 M  0- 7      15:46.0   15:46/M
     191    Janet Davis             Preston  CT         26     8 F 18-29      15:47.0   15:47/M
     192    Wnedy Harris Callahan   Indian Rocks Beach  53    14 F 50-59      15:53.0   15:53/M
     193    Eric Livingston                             11    22 M  8-12      15:54.0   15:54/M
     194    Bette Livingston                            43    16 F 40-49      16:14.0   16:14/M
     195    Georgia Tabaka                              59    15 F 50-59      16:24.0   16:24/M
     196    Digby Ludlow            Preston  CT          3     8 M  0- 7      16:35.0   16:35/M
     197    Christine Parr          Canterbury  CT      26     9 F 18-29      16:41.0   16:41/M
     198    Gita Eudy               Ledyard  CT         59    16 F 50-59      16:42.0   16:42/M
     199    Elizabeth Eudy          Gales Ferry  CT     25    10 F 18-29      16:44.0   16:44/M
     200    Hannah Letoile                              4      3 F  0- 7      16:46.0   16:46/M
    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
     201    Ryan LAFLEUR                                9     23 M  8-12      17:44.0   17:44/M
     202    Pamela Barile           Bozrah  CT          25    11 F 18-29      17:45.0   17:45/M
     203    Karen Krol              Gales Ferry  CT     46    17 F 40-49      17:46.0   17:46/M
     204    Dianne Kent             Norwich  CT         51    17 F 50-59      17:47.0   17:47/M
     205    Mary Bentz              Baltic  CT          47    18 F 40-49      19:21.0   19:21/M
     206    Stephen Ducharme        Willimantic  CT     39    13 M 30-39      19:57.0   19:57/M
     207    Val LAFLEUR                                 42    19 F 40-49      19:58.0   19:58/M


LIZ HARRIS CANNONBALL RUN 1 Mile Race
Age Group Results

June 23, 2005
Results By SNERRO, LLC 


Women 7 and under
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    MacKenzie Walsh         Groton  CT           6      161      10:28.0   10:28/M
       2    MacKenzie Gauthier                          6       177      12:47.0   12:47/M
       3    Hannah Letoile                              4       200      16:46.0   16:46/M


Women 8 to 12
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Alexa PAPARELLI         PRESTON  CT         12       46       6:23.0    6:23/M
       2    Madeline Pilato         New London  CT      11       49       6:25.0    6:25/M
       3    Jaclyn Tules            PLAINFIELD  CT      12       57       6:34.0    6:34/M
       4    Katie Holdridge         Preston  CT         11       66       6:49.0    6:49/M


Women 13 to 17
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Anastasia Pilato        New London  CT      14       32       5:53.0    5:53/M
       2    Sarrah Allen                                13       42       6:16.0    6:16/M
       3    Katelyn Morrell         Mystic  CT          14       52       6:28.0    6:28/M
       4    Amy Sinko                                   14       58       6:35.0    6:35/M


Women 18 to 29
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Angela Lynn Orum                            20       90       7:27.0    7:27/M
       2    Tana Swaney                                 26      122       8:26.0    8:26/M
       3    Jessica Taylor          Danielson  CT       26      135       8:48.0    8:48/M
       4    Becky Congdon           Preston  CT         23      156       9:53.0    9:53/M


Women 30 to 39
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Claire Tonewo           North Franklin  CT  35       44       6:17.0    6:17/M
       2    Carol ROSE              Ledyard  CT         38       55       6:33.0    6:33/M
       3    Debbie Rouillard        Moosup  CT          35       64       6:45.0    6:45/M
       4    Heide Comeau                                33       68       6:51.0    6:51/M


Women 40 to 49
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Lynne Love                                  46       65       6:48.0    6:48/M
       2    Janice Cipriano                             44       76       7:01.0    7:01/M
       3    Spring Cole             Dayville  CT        40       89       7:23.0    7:23/M
       4    Kathleen STEAMER        EAST LYME  CT       45       91       7:29.0    7:29/M


Women 50 to 59
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Carol Hervey                                50       75       7:00.0    7:00/M
       2    Nancy Dooley            Colchester  CT      52      115       8:08.0    8:08/M
       3    Leslie Jolley           Brooklyn  CT        51      118       8:17.0    8:17/M
       4    Patricia Phillips                           58      126       8:29.0    8:29/M


Women 60 to 69
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Valerie Dixon           Niantic  CT         61      137       8:50.0    8:50/M
       2    Ethel Records           Columbia  CT        64      172      12:13.0   12:13/M


Men 0 to 7
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    James ROSE              LEDYARD  CT         7       148       9:10.0    9:10/M
       2    Michael Campbell                            7       157      10:03.0   10:03/M
       3    Ran Twice                                           168      10:44.0   10:44/M
       4    Adam Fournier           Preston  CT          3      178      12:47.0   12:47/M


Men 8 to 12
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Emmett Schaeffer        North Franklin  CT  11       36       6:02.0    6:02/M
       2    John HARRIS             LEDYARD  CT         11       48       6:24.0    6:24/M
       3    Nick Cipriano                               11       51       6:27.0    6:27/M
       4    Lorenzo Morales         Preston  CT         12       53       6:32.0    6:32/M


Men 13 to 17
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Kevin MARTIN            Preston  CT         17        5       4:51.0    4:51/M
       2    Daniel HOLT                                 16        8       5:00.0    5:00/M
       3    Ethan HARRIS            LEDYARD  CT         16        9       5:06.0    5:06/M
       4    Andrew Orum             GRISWOLD  CT        15       11       5:09.0    5:09/M


Men 18 to 29
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Chris McCormack                             22        1       4:23.0    4:23/M
       2    Daniel SIECZKIEWICZ     Westerly  RI        19        2       4:34.0    4:34/M
       3    Dan SPRINGER            Westerly  RI        19        3       4:41.0    4:41/M
       4    Jeffrey Wadecki         Ledyard  CT         21        6       4:52.0    4:52/M


Men 30 to 39
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Chrisher Kane        Waterford  CT       37        4       4:46.0    4:46/M
       2    Scott Deslongchamps     Grosvenor Dale  CT  35        7       4:53.0    4:53/M
       3    William Lunn            Mystic  CT          31       10       5:07.0    5:07/M
       4    Tim Savage              East Hampton  CT    36       34       5:57.0    5:57/M


Men 40 to 49
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Leszek Wojciechowski    Gales Ferry  CT     40       12       5:10.0    5:10/M
       2    Dave Hammond            Stonington  CT      48       17       5:19.0    5:19/M
       3    Eddie Eckard            Canterbury  CT      40       18       5:29.0    5:29/M
       4    Paul Andruskiewicz                          46       22       5:42.0    5:42/M


Men 50 to 59
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Wayne Jolley            Brooklyn  CT        54       13       5:11.0    5:11/M
       2    Tim Smith               Norwich  CT         57       19       5:31.0    5:31/M
       3    Mark Powers             Andover  CT         51       23       5:43.0    5:43/M
       4    Barry Steamer           East Lyme  CT       50       24       5:46.0    5:46/M


Men 60 to 69
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Dave Jacobs             Niantic  CT         60       31       5:52.0    5:52/M
       2    Ted PHILLIPS                                64       38       6:07.0    6:07/M
       3    Ronald Dombrowski       Norwich  CT         61       69       6:54.0    6:54/M
       4    Ron Gale                Norwich  CT         69       96       7:33.0    7:33/M


Men 70 and over
   Place    Name                    City              Age   Overall       Time      Pace
       1    Colburn Graves          North Stonington  C 71      154       9:41.0    9:41/M
       2    Kenneth Bingell         GRISWOLD  CT        71      169      11:56.0   11:56/M