Find this page online at www.coolrunning.com/results/04/ma/Oct17_Boston_set1.shtml

Boston Parks / USATF-NE Cross Country Races

Franklin Park, Boston, MA, October 17, 2004

Complete Results

USATF-NE / Boston Parks Cross Country Development Meet
Franklin Park, Boston
Sunday, October 17, 2004
 
Open 5K
1   Kevin Alliette      BAA            16:14
2   Ryan Aschenbrenner  Una- Waltham   16:18
3   Dennis Floyd        Boston North   16:49
4   Jon Waldron         CSU            16:58    40
5   John Blouin         GBTC           17:05
6   Deon Barrett        BAA            17:16
7   Brad Kozel          GBTC           17:23
8   John Fialkovich     GBTC           17:37
9   Michael Panas       GBTC           17:48
10  Andie Colon         GBTC           18:07
11  Brett Romano        BAA            18:07     1F
12  Arkadiusz Turolski  Camb.Jets      18:17
13  Aaron Binkley       GBTC           19:21
14  Andre Perreault     GBTC           19:28
15  Paul Crogan         WPI Foot       19:51
16  John Durocher       Crow Athl      20:00
17  Marlin Thompson     Codman Acad    20:13
18  Dave Cahill         GBTC           20:14
19  Cathy Lifschultz    BAA            20:17 2F, 40
20  David Callum        GBTC           20:25
21  Francis Shen        GBTC           20:48
22  Catherine Moroski   Una - Boston   20:57     3F
23  Julie Hussey        ParkwayRC      21:36 4F, 40
24  Toney Mulhollan     GBTC           21:43
25  Art Conro           Mattapoiset    22:29    65
26  Tina Varzeas        Mattapoiset    23:26 5F, 50
27  Jeanne Humphreys    W.Roxbury       25:05    6F
28  Voni Lane           Regis College   25:08    7F
29  Tyrell Brewster     Codman Acad     25:53
30  Simone Wilson       Codman Acad     33:41    8F
 
Youth 1.1 Mile                                  Age
1   Drew Morrissey      Quincy TC      06:11    13
2   Chris Boyle         SoShrFireboltz 06:26    13
3   David Allen         Quincy TC      06:34    12
4   Ruben Villareal-HalpCambridge Jets 06:44    12
5   Ogi Rapaic          Waltham TC     06:45    12
6   Nadja Kern          Waltham TC     06:48    11
7   Brett Lewis         SoShrFireboltz 06:56    14
8   Joshua Sciaraffa    SoShrFireboltz 07:00    10
9   Cori Polonski       SoShrFireboltz 07:07    13
10  Trevor Tuplin       SoShrFireboltz 07:10    10
11  Martin Gallogly     Prov Cobras    07:12    12
12  Eric Salzillo       Prov Cobras    07:15    10
13  Megan Ghergurovich  SoShrFireboltz 07:21    12
14  David Roberts       St.Peters      07:23    12
15  Ryan Kelley         Pembroke       07:25    11
16  Melyssa McFayden    Ipswich        07:33    13
17  Patrick Morris      St.Peters      07:34     8
18  Malcom Rios         Prov Cobras    07:36     9
19  Brittany Emde       SoShrFireboltz 07:38    13
20  Sarah Vlach         Sharon         07:39    13
21  Siobhan Duffy       Franklin       07:39    13
22  Samantha Eisele     Una - Taunton  07:40    11
23  Eric Vlach          Sharon         07:41     9
24  Janelle McNeil      Prov.Cobras    07:48    13
25  Avery Walker        Camb Jets      07:54    12
26  Anders Sigourney    St.Peters      07:59    13
27  Jacob Lifschultz    Una - Sudbury M08:00    13
28  Dara Edge           Prov Cobras    08:03     9
29  Michael Boyle       SoShrFireboltz 08:06    11
30  Amanda Betts        SoShrFireboltz 08:06    12
31  Vivian Orofo        St.Peters      08:25    12
32  Christian Mahoney   St.Peters      08:36    10
33  Ana Maria Meya      E.Boston       08:37    12
34  Hanna Dornhofer     Waltham TC     08:40    10
35  Kaitlin McCauley    Waltham TC     08:42     8
36  Olja Rapaic         Waltham TC     08:43     8
37  William Benson      Waltham TC     08:44    11
38  Julia Kern          Waltham TC     08:44     7
39  Christina Mulcahy   St.Peters      08:51    12
40  Jonathan Dornhofer  Waltham TC     09:07     9
41  Patrick Boyle       SoShrFireboltz 09:32     8
42  Ashley Betts        SoShrFireboltz 09:36     8
43  Jeremy Kacher       Waltham TC     09:38    12
44  Austin Bullock      St.Peters      09:53    10
45  Cody Leonard        Waltham TC     09:58    10
46  Eitan Bloostein     Waltham TC     10:09     0
47  Stephen Caruso      Waltham TC     10:27    10
48  Eli Buchner         Waltham TC     10:27     8
49  Maggie Wack         Waltham TC     10:40    10
50  Joseph Sontana      Prov Cobras    10:41     6
51  Nalus Gomez         St.Peters      11:15    12
52  Lydia Dejene        St.Peters      11:23    12
53  Greg Donovan        St.Peters      11:32    11
54  Katie Mullen        St.Peters      11:56    11
55  Benjie Roth         Waltham TC     12:26    10