Find this page online at www.coolrunning.com/results/04/ma/Jan21_Southe_1_set1.shtml

Southern Worcester County Indoor Track League East Division

Northbridge, MA, January 21, 2004

[Team scoring of 1-21-04 ]

Individual results of 1-21-04

Licensed to Southern Worcester County League - Organization License
                                                          Hy-Tek's Meet Manager
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                              East Division Meets                              
                            Northbridge High School                            
                                    Results                                    
 
Girls 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Melinda Beslile           12 Oxford                    6.50   3 
  2 Katrina Chamberlain       12 Uxbridge                  6.70   1 
  3 Allison Monteith           9 Millbury                  6.80   1 
  4 Meaghan Vogel             11 Grafton                   6.90   3 
  4 Maggie Dawidczyk          10 Oxford                    6.90   4 
  6 Heather Hassett           11 Oxford                    7.00   5 
  6 Jamie Lavoie              12 Millbury                  7.00   1 
  8 Carrie Chapman            10 Millbury                  7.10   2 
  8 Kristen Corey              9 Grafton                   7.10   5 
 10 Alex Tauras                9 Grafton                   7.20   4 
 10 Jenna McLoughlin          11 Uxbridge                  7.20   1 
 11 Caitlin Miller             9 Northbridge              J7.20   4 
 13 Emily Caffelle             9 Oxford                    7.40   5 
 13 Erica Lavallee            11 Northbridge               7.40   3 
 13 Kasie Floyd               11 Grafton                   7.40   4 
 16 Heather Taft              12 Northbridge               7.50   3 
 17 Katie Gaucher              8 Millbury                  7.60   2 
 18 Amanda LeClaire            9 Northbridge               8.10   5 
 
Girls 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Maggie Dawidczyk          10 Oxford                   48.20   3 
  2 Meaghan Vogel             11 Grafton                  49.20   3 
  3 Katrina Chamberlain       12 Uxbridge                 49.30   1 
  4 Caitlin Miller             9 Northbridge              49.50   3 
  5 Christine Fitzsimmons     12 Uxbridge                 49.90   1 
  6 Heather Hassett           11 Oxford                   50.30   4 
  7 Aimee Russo                9 Northbridge              50.70   3 
  8 Jillian Lachapelle        12 Northbridge              51.50   4 
  9 Carrie Chapman            10 Millbury                 51.60   1 
 10 Kristen Corey              9 Grafton                  51.90   4 
 11 Erica Lavallee            11 Northbridge              52.50   5 
 12 Kim Boualauong             8 Millbury                 53.20   1 
 13 Kriste Banks              11 Grafton                  53.40   5 
 14 Kristen Wagner            12 Oxford                   55.70   5 
 15 Jennifer Kessler           9 Uxbridge                 55.80   2 
 16 Carly Reardon              9 Grafton                  58.00   4 
 17 Alisha Mello              12 Millbury               1:00.10   2 
 
Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jessica Eidenger           9 Uxbridge               6:19.60  
  2 Jennifer Pollack          12 Uxbridge               6:29.10  
  3 Monica Joseph             11 Uxbridge               6:31.20  
  4 Madeline Haynes           10 Grafton                6:31.50  
  5 Kayla Berube               9 Millbury               6:37.80  
  6 Jennie Lareau             10 Oxford                 6:43.10  
  7 Katie L'Esperance          7 Millbury               6:56.40  
  8 Christina Barton          10 Grafton                7:05.20  
  9 Shelby Taylor              9 Uxbridge               7:07.80  
 10 Allison Crane              9 Millbury               8:52.50  
 
Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Shayna Wilczynski         11 Millbury              13:48.80  
  2 Alison L'Heureux          11 Uxbridge              14:03.30  
  3 Alicia Setaro              7 Millbury              14:16.60  
  4 Abby LaFrance              9 Uxbridge              14:17.30  
  5 Shaina Dada               11 Grafton               14:54.80  
  6 Stephanie Pemberton       11 Uxbridge              15:20.20  
  7 Kelly Hansen              11 Oxford                17:25.30  
 
Girls 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Griffin            12 Uxbridge               1:50.70  
  2 Shayna Wilczynski         11 Millbury               1:58.90  
  3 Paige Turcotte            10 Oxford                 2:00.40  
  4 Kiersten Mutell           12 Northbridge            2:01.50  
  5 Cori Schollard            10 Oxford                 2:03.10  
  6 Lauri Susienka             9 Northbridge            2:04.00  
  7 Samantha Andrikovich       9 Northbridge            2:07.50  
  8 Sarah Casey                9 Grafton                2:08.10  
  9 Nicole Arsenault           9 Grafton                2:11.00  
 10 Sarah Loken                9 Grafton                2:12.20  
 11 Giovanna Harshaw           9 Grafton                2:12.50  
 12 Abby LaFrance              9 Uxbridge               2:17.00  
 13 Lindsey Mutell             9 Northbridge            2:18.40  
 14 Laura White               10 Oxford                 2:23.00  
 15 Jennifer Day              12 Uxbridge               2:23.40  
 16 Ana Delgado                9 Uxbridge               2:25.80  
 
Girls 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Alison L'Heureux          11 Uxbridge               3:44.80  
  2 Kayla Berube               9 Millbury               3:46.70  
  3 Jennie Lareau             10 Oxford                 3:51.50  
  4 Madeline Haynes           10 Grafton                3:54.30  
  5 Jennifer Pollack          12 Uxbridge               4:03.30  
  6 Monica Joseph             11 Uxbridge               4:05.40  
  7 Shaina Dada               11 Grafton                4:08.60  
  8 Alicia Setaro              7 Millbury               4:18.10  
  9 Christina Barton          10 Grafton                4:21.90  
 10 Alyssa Auciello           12 Uxbridge               4:26.70  
 11 Ashley Valanzola          10 Grafton                4:27.30  
 12 Thuy Truong               11 Oxford                 4:38.50  
 13 Lynelle Bennett           10 Oxford                 4:39.10  
 
Girls 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kaitlyn Wilczynski        12 Millbury                  8.00   1 
  2 Stephanie Crain            9 Millbury                  8.10   1 
  3 Amanda Griffin            12 Uxbridge                  8.30   1 
  4 Melinda Beslile           12 Oxford                    8.50   3 
  5 Christina Merulla          9 Millbury                  8.70   2 
  6 Alexa Marcigliano         11 Oxford                    8.80   4 
  7 Emily Caffelle             9 Oxford                    9.00   2 
  8 Jillian Lachapelle        12 Northbridge               9.20   3 
  9 Chelsea Carey             10 Grafton                   9.50   4 
 10 Kriste Banks              11 Grafton                   9.60   3 
 11 Jennifer Kessler           9 Uxbridge                  9.90   1 
 11 Christine Thurber         11 Grafton                   9.90   4 
 13 Donna Smith               11 Northbridge              10.00   4 
 14 Michaela Burke            10 Oxford                   10.10   3 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Northbridge H.S.                                    4:51.60  
  2 Millbury H.S.                                       4:52.30  
  3 Uxbridge H.S.                                       4:52.70  
  4 Oxford H.S.                                         5:00.10  
  5 Grafton H.S.                                        5:00.80  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Amanda Griffin            12 Uxbridge               5-02.00  
  2 Kiersten Mutell           12 Northbridge            4-10.00  
  3 Paige Turcotte            10 Oxford                 4-08.00  
  3 Stephanie Crain            9 Millbury               4-08.00  
  3 Christina Merulla          9 Millbury               4-08.00  
  6 McKenzie Connors          12 Uxbridge              J4-08.00  
  7 Melinda Beslile           12 Oxford                 4-06.00  
  7 Kaitlyn Wilczynski        12 Millbury               4-06.00  
  9 Aimee Russo                9 Northbridge           J4-06.00  
 10 Samantha Andrikovich       9 Northbridge            4-04.00  
 11 Michaela Burke            10 Oxford                 4-02.00  
 12 Jessica Eidenger           9 Uxbridge               4-00.00  
 -- Cori Schollard            10 Oxford                      NH  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kaitlyn Wilczynski        12 Millbury              29-11.75  
  2 Kaycee Richards           12 Millbury              28-06.50  
  3 Katrina Chamberlain       12 Uxbridge              28-02.00  
  4 Carrie Chapman            10 Millbury              27-10.25  
  5 Charnessa Lustor          10 Oxford                26-01.50  
  6 Alix Brunett              10 Oxford                25-01.00  
  7 Barbara Orcutt             9 Millbury              24-08.00  
  8 Amanda Griffin            12 Uxbridge              23-07.00  
  9 McKenzie Connors          12 Uxbridge              23-01.25  
 10 Lauri Susienka             9 Northbridge           23-00.50  
 11 Ashley Valanzola          10 Grafton               22-00.75  
 12 Madeline Haynes           10 Grafton               19-08.00  
 13 Donna Smith               11 Northbridge           17-01.00  
 14 Heather Taft              12 Northbridge           16-09.50  
 15 Ana Delgado                9 Uxbridge              16-05.25  
 
Boys 50 Yard Dash NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Doug Caves                11 Oxford                    5.70   3 
  2 Shane Binette             12 Oxford                    5.80   4 
  3 Mike Beaucage             12 Northbridge               5.90   3 
  3 Chad Binette              11 Oxford                    5.90   5 
  3 Matt Wilson               11 Northbridge               5.90   4 
  3 Rich Kerr                 11 Uxbridge                  5.90   1 
  7 Jon Zenguis               12 Northbridge               6.00   5 
  7 Paul Tetzel               12 Millbury                  6.00   1 
  7 Raymond Shepherd          11 Oxford                    6.00   3 
  8 Tim Cairney               11 Northbridge              J6.00   5 
 11 Jordan Belliveau          10 Millbury                  6.20   2 
 12 Bill Wheeler              11 Uxbridge                  6.30   2 
 12 Chris Desmarais           10 Uxbridge                  6.30   1 
 13 Eddie Wissekerke          10 Uxbridge                 J6.30   2 
 15 Kevin Leblanc             11 Millbury                  6.40   1 
 16 Jake Bartlett             12 Grafton                   6.60   3 
 17 Andrew Perez              11 Grafton                   6.70   5 
 18 Ryan Weaver               10 Millbury                  6.90   2 
 19 John Maguire               9 Grafton                   7.00   4 
 
Boys 300 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Doug Caves                11 Oxford                   38.90   3 
  2 Chris Jodoin              12 Uxbridge                 39.20   1 
  3 Paul Tetzel               12 Millbury                 39.50   1 
  3 Miguel Vidal              12 Grafton                  39.50   3 
  5 Mike Beaucage             12 Northbridge              40.00   3 
  6 Raymond Shepherd          11 Oxford                   40.70   4 
  7 Jon Zenguis               12 Northbridge              41.00   5 
  8 Chad Binette              11 Oxford                   41.20   5 
  9 Alex Goudas               11 Uxbridge                 41.30   1 
 10 Matt Wilson               11 Northbridge              41.60   4 
 11 Rich Kerr                 11 Uxbridge                 43.10   2 
 12 Jeffrey Santora           10 Millbury                 43.40   2 
 13 Ron White                 10 Oxford                   43.50   3 
 14 Tim Cairney               11 Northbridge              43.90   5 
 15 John Elliott              12 Uxbridge                 45.60   2 
 16 William Breault            9 Millbury                 46.10   1 
 17 Andrew Perez              11 Grafton                  47.10   4 
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryan Germain             12 Oxford                 5:05.80  
  2 Nathan Kollett            12 Uxbridge               5:09.80  
  3 Tom Casey                 10 Grafton                5:28.00  
  4 Paul Berube               11 Millbury               5:35.70  
  5 Nick Schofield             9 Uxbridge               5:36.20  
  6 Dan Paris                 10 Oxford                 5:37.90  
  7 Alex Conrad               10 Grafton                5:41.00  
  8 Garry Aquino              10 Northbridge            5:55.10  
  9 David Nyce                 9 Millbury               6:09.70  
 10 Joseph Deschenes           8 Millbury               6:38.60  
 11 James Mastro              10 Oxford                 6:42.00  
 12 Matt LeBlanc              11 Northbridge            6:46.60  
 13 Corey Pearson              7 Millbury               6:48.00  
 14 Jon Young                  9 Uxbridge               7:19.30  
 15 Keith Lambert              9 Uxbridge               7:25.80  
 
Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Josh Audet                10 Uxbridge              11:13.50  
  2 Colin Johnson             12 Millbury              11:53.10  
  3 Nick Fisette              12 Uxbridge              11:55.60  
  4 Dan Paris                 10 Oxford                12:04.40  
  5 Joseph Putis              11 Oxford                12:30.20  
  6 Bill Oparowski            10 Grafton               12:32.80  
  7 Mike Graham               10 Uxbridge              12:39.00  
  8 Jesse Flemming             9 Grafton               12:58.90  
  9 Derek Bennett             11 Oxford                13:03.10  
 10 Timothy Mazeika            7 Millbury              13:06.40  
 11 Matt Cembrola             10 Grafton               13:27.00  
 12 Alex Thompson             10 Northbridge           13:41.80  
 13 Jonathan Maracle          12 Uxbridge              13:45.20  
 14 Steven Bourgeois           9 Millbury              15:20.70  
 
Boys 600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Tom Broadbent                Grafton                1:34.50  
  2 Anthony Bilodeau          11 Uxbridge               1:35.10  
  3 Craig Lavallee            12 Millbury               1:35.40  
  4 Matt Benoit               12 Northbridge            1:39.30  
  5 Chris Thompson            12 Oxford                 1:39.70  
  6 Ian Tapscott              12 Uxbridge               1:41.80  
  7 Greg Rioux                12 Oxford                 1:42.60  
  8 Jeremy Hill               12 Oxford                 1:45.30  
  9 Adam Deveau               10 Uxbridge               1:48.40  
 10 Matt Cembrola             10 Grafton                1:48.80  
 11 Jim Cederberg              9 Grafton                1:49.20  
 12 Jarrett Bigwood           11 Oxford                 1:51.60  
 13 Clayton Maracle           12 Uxbridge               1:51.90  
 14 Nate Price                11 Oxford                 1:52.10  
 15 Tony Langone              11 Uxbridge               1:52.30  
 16 Ryan Boutilier            10 Millbury               1:55.00  
 17 Matt Miller               10 Northbridge            1:55.10  
 18 Peter Haigis               9 Millbury               1:56.30  
 19 Morgan Minardi            12 Grafton                1:59.80  
 20 Daniel Lane               12 Millbury               2:00.00  
 21 Bryan Brunelle            11 Oxford                 2:10.10  
 -- Nate Filler               10 Grafton                    DNF  
 
Boys 1000 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Don Gosselin              12 Oxford                 2:56.20  
  2 Nathan Kollett            12 Uxbridge               3:03.00  
  3 Josh Audet                10 Uxbridge               3:03.30  
  4 Paul Berube               11 Millbury               3:10.30  
  5 Nick Schofield             9 Uxbridge               3:13.70  
  6 Thomas Ward               10 Millbury               3:16.50  
  7 Nick Fisette              12 Uxbridge               3:19.80  
  8 Alex Conrad               10 Grafton                3:22.30  
  9 Edward Stack              11 Uxbridge               3:23.00  
 10 Jason McNealy             12 Northbridge            3:24.10  
 11 Tyson Gosselin             9 Oxford                 3:26.70  
 11 Dennis Halsdoff           11 Oxford                 3:26.70  
 13 Jeremy Smith              12 Oxford                 3:29.00  
 14 Mike Graham               10 Uxbridge               3:36.90  
 15 Patrick Flattery           9 Oxford                 3:46.80  
 16 David Nyce                 9 Millbury               3:48.60  
 17 Erik Newman                9 Northbridge            4:09.20  
 
Boys 50 Yard Hurdles NB
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Shane Binette             12 Oxford                    6.80   2 
  2 Adam Butler               11 Northbridge               6.90   2 
  3 Ricky Laverdure           12 Oxford                    7.20   3 
  4 Chris Desmarais           10 Uxbridge                  7.80   1 
  4 Kyle Ferriera             12 Northbridge               7.80   3 
  6 Bill Wheeler              11 Uxbridge                  7.90   1 
  7 Yomar Shepherd            12 Oxford                    8.10   4 
  8 Adam Deveau               10 Uxbridge                  8.40   2 
  8 Thomas Bourassa           12 Millbury                  8.40   1 
 10 Aaron Mailhot              9 Oxford                    8.80   4 
 11 Andrew Wirzburger         12 Millbury                  8.90   1 
 12 Morgan Minardi            12 Grafton                   9.00   3 
 13 John Maguire               9 Grafton                   9.50   3 
 14 Jim Cederberg              9 Grafton                   9.70   4 
 15 Ben Jensen-Wheat          10 Grafton                  10.10   2 
 -- Aaron Mahoney             10 Northbridge                DNF   4 
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Uxbridge H.S.                                       4:01.30  
  2 Northbridge H.S.                                    4:02.50  
  3 Oxford H.S.                                         4:06.30  
  4 Grafton H.S.                                        4:08.80  
  5 Millbury H.S.                                       4:16.70  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kevin Leblanc             11 Millbury               5-10.00  
  2 Adam Butler               11 Northbridge            5-08.00  
  3 Shane Binette             12 Oxford                J5-08.00  
  4 Greg Rioux                12 Oxford                 5-06.00  
  5 Doug Caves                11 Oxford                J5-06.00  
  6 Jason McNealy             12 Northbridge            5-00.00  
  6 Craig Lavallee            12 Millbury               5-00.00  
  8 Dennis Halsdoff           11 Oxford                J5-00.00  
  8 Kyle Ferriera             12 Northbridge           J5-00.00  
 10 Chris Collins             11 Uxbridge               4-10.00  
 10 Chris Jodoin              12 Uxbridge               4-10.00  
 12 Anthony Bilodeau          11 Uxbridge              J4-10.00  
 -- Tom Broadbent                Grafton                     NH  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mike Lane                 11 Grafton               41-08.25  
  2 Dan MacLeod               11 Uxbridge              37-11.75  
  3 Ricardo Valoivia          12 Northbridge           37-09.50  
  4 Thomas Bourassa           12 Millbury              37-06.75  
  5 Josh Hoogasian            12 Northbridge           35-09.00  
  6 Ronnell Bodden            12 Northbridge           35-03.50  
  7 Anthony Belliveau         12 Millbury              34-04.25  
  8 Nill Knowles              10 Uxbridge              33-06.50  
  9 Joe Bergeron              12 Northbridge           32-11.00  
 10 Jordan Belliveau          10 Millbury              32-03.50  
 11 Chris Desmarais           10 Uxbridge              32-01.50  
 12 Chris Massad              11 Grafton               31-09.00  
 13 Jeremy Smith              12 Oxford                31-01.25  
 14 Alex Goudas               11 Uxbridge              31-00.50  
 15 Matt Laforce              11 Oxford                30-07.00  
 16 Matt Stewart              11 Oxford                26-04.50  
 17 Ryan McKeon               12 Millbury              26-01.25  
 18 James Mastro              10 Oxford                22-04.25  
 
Mixed Shot Put j.v.
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bill Wheeler              11 Uxbridge              30-03.00  
  2 David Graham              10 Northbridge           27-10.50  
  3 Zachary Dalrymple          9 Millbury              26-05.00  
  4 Nate Church                9 Millbury              23-08.25