Find this page online at www.coolrunning.com/results/04/ma/Dec15_SWCLEa_set1.shtml

SWCL East Freshman-Sophomore Meet

Northbridge, MA, December 15, 2004

Evenbt Results

Licensed to Southern Worcester County League - Organization License
                                      Hy-Tek's Meet Manager 12/16/2004 10:27 AM
                 Southern Worcester County League Indoor Track                 
                    East Division Freshman - Sophomore Meet                    
                            Northbridge High School                            
                                    Results                                    
 
Event 21  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tom Jacques               SO Uxbridge              33-06.00  
  2 Anthony DePasquale        SO Uxbridge              29-02.50  
  3 Marshall Hashey           FR Uxbridge              25-10.50  
  4 Connor Devlin             FR Millbury              25-07.50  
  4 Kelvin Church              8 Millbury              25-07.50  
  6 Rob Reinhardt             FR Grafton               25-06.75  
  7 Nate Church               SO Millbury              23-06.50  
  8 Graham Leto               SO Grafton               23-04.00  
  9 Nick Marshall             SO Northbridge           22-07.50  
 10 Matt Ciepielowski         SO Northbridge           21-04.25  
 11 Josh Wright               JR Uxbridge              21-02.50  
 12 Mike Worden               FR Uxbridge              15-04.00  
 
Event 2  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Samantha Andrikovich      SO Northbridge            4-06.00  
  2 Christina Merulla         SO Millbury              J4-06.00  
  3 Aimee Russo               SO Northbridge            4-04.00  
  3 Jessica Eidinger          SO Uxbridge               4-04.00  
  5 Stephanie Crain           SO Millbury               4-02.00  
  6 Kayla Berube              SO Millbury               4-00.00  
  7 Jennifer Brook            FR Uxbridge               3-10.00  
  7 Tara Travaline            SO Uxbridge               3-10.00  
  9 Jackie Kosciak            SO Northbridge           J3-10.00  
 10 Lauri Susienka            SO Northbridge            3-08.00  
 11 Jessie Roche              FR Oxford                J3-08.00  
 -- Allison Barre             FR Oxford                      NH  
 -- Jasmine Velez             FR Uxbridge                    NH  
 
Event 1  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Lauri Susienka            SO Northbridge           22-07.25  
  2 Samantha Andrikovich      SO Northbridge           21-05.75  
  3 Julie Murray              SO Millbury              21-05.50  
  4 Deanna Flaherty           SO Millbury              20-10.50  
  5 Amy Mietkiewicz            7 Millbury              20-06.00  
  6 Juliann Reardon           SO Uxbridge              20-02.00  
  7 Allison Monteith          SO Millbury              19-00.00  
  8 Sarah Lapan               SO Grafton               18-08.00  
  9 Brittany Kindberg         SO Northbridge           18-03.25  
 10 Kayla Berube              SO Millbury              17-11.50  
 11 Anna Slanda               FR Uxbridge              17-04.50  
 12 Kate Greene               FR Uxbridge              16-11.50  
 13 Sarah Rafferty            FR Uxbridge              14-11.25  
 
Event 22  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jordan Maddocks           SO Millbury               5-08.00  
  2 Alex Droby                FR Uxbridge               5-00.00  
  3 John Maquire              SO Grafton                4-10.00  
  4 David Gay                 FR Northbridge            4-06.00  
 -- Christopher Naff           8 Millbury                    NH  
 -- Evan Berube               FR Northbridge                 NH  
 -- Connor Devlin             FR Millbury                    NH  
 
Event 4  Girls 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rachel Wall               FR Millbury              14:13.80  
  2 Ashli Alberta             SO Uxbridge              14:33.60  
  3 Kaila Marsden             FR Uxbridge              14:37.40  
  4 Shelby Taylor             SO Uxbridge              14:56.80  
  5 Abby LaFrance             SO Uxbridge              15:01.00  
  6 Alex Schott               FR Grafton               15:26.90  
  7 Tiffany Cammuso            7 Millbury              15:35.40  
  8 Allison Crane             SO Millbury              15:36.50  
  9 Nicole Wall                7 Millbury              15:40.80  
 
Event 24  Boys 2 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Schofield            SO Uxbridge              11:50.70  
  2 Tyson Gosselin            SO Oxford                12:07.40  
  3 Brian Strand              SO Uxbridge              12:34.90  
  4 Sebastian Flores          SO Oxford                12:35.30  
  5 Alex Larson               FR Grafton               12:35.90  
  6 Timothy Mazeika            8 Millbury              13:27.80  
  7 Gary Stefancyk            FR Northbridge           13:29.30  
  8 Erik Newman               SO Northbridge           13:34.50  
  9 Brendan McCarron           8 Millbury              13:44.20  
 10 Jason Sapunka             FR Oxford                13:44.50  
 11 Brandon Hall              FR Northbridge           14:07.90  
 12 Joseph Raymond             7 Millbury              14:11.00  
 13 Matthew Garnes            FR Millbury              14:19.60  
 14 Christopher Naff           8 Millbury              14:20.10  
 
Event 5  Girls 50 Yard Hurdles NB
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Stephanie Crain           SO Millbury                  8.60   1 
  2 Emily Caffelle            SO Oxford                    8.90   1 
  3 Christina Merulla         SO Millbury                  9.00   3 
  4 Jennifer Kessler          SO Uxbridge                  9.10   1 
  5 Jacque Sprague            FR Oxford                    9.40   3 
  6 Lauri Susienka            SO Northbridge              10.00   2 
  7 Sarah Lapan               SO Grafton                  10.10   2 
  8 Jaimee Doucette           SO Uxbridge                 10.20   2 
  9 Jasmine Velez             FR Uxbridge                 10.50   3 
 10 Jennifer Brook            FR Uxbridge                 10.80   1 
 11 Deanna Flaherty           SO Millbury                 11.00   3 
 12 Samantha Matte            FR Uxbridge                 16.30   2 
 
Event 25  Boys 50 Yard Hurdles NB
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jordan Maddocks           SO Millbury                  8.60   2 
  2 Evan Berube               FR Northbridge               8.80   3 
  3 David Gay                 FR Northbridge               8.90   2 
  3 John Maquire              SO Grafton                   8.90   1 
  5 Aaron Phoebe              FR Northbridge               9.20   3 
  6 David Nyce                SO Millbury                  9.50   1 
  7 James Goyette             FR Millbury                  9.70   1 
  8 Nate Church               SO Millbury                 10.10   2 
  9 Steven Bourgeois          SO Millbury                 10.40   3 
 10 Marshall Hashey           FR Uxbridge                 10.50   2 
 
Event 7  Girls 50 Yard Dash NB
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Jessica Fellbaum          SO Grafton                   6.70   5 
  1 Sarah Rafferty            FR Uxbridge                  6.70   2 
  3 Allison Monteith          SO Millbury                  7.00   3 
  4 Emily Caffelle            SO Oxford                    7.10   2 
  5 Sarah Lapan               SO Grafton                   7.20   6 
  6 Ledy Polanco              SO Northbridge               7.30   5 
  6 Lauren Browne             FR Grafton                   7.30   6 
  6 Kayla Barrows             FR Northbridge               7.30   1 
  9 Allie McDonald            SO Grafton                   7.40   1 
  9 Paige Raymond              7 Millbury                  7.40   6 
  9 Kim Boualauong            FR Millbury                  7.40   3 
 12 Lindsey Mutell            SO Northbridge               7.50   6 
 12 Jennifer Brook            FR Uxbridge                  7.50   5 
 14 Seana Berardi             FR Grafton                   7.80   2 
 14 Jennifer Kessler          SO Uxbridge                  7.80   5 
 14 Brenna Wilson             SO Northbridge               7.80   7 
 14 Brittany Balkus            7 Millbury                  7.80   3 
 14 Brittany Boyle            SO Grafton                   7.80   4 
 19 Kim Croteau                7 Millbury                  7.90   1 
 19 Megan DeYoung             FR Uxbridge                  7.90   7 
 19 Nancy Luu                  7 Millbury                  7.90   2 
 22 Kate Greene               FR Uxbridge                  8.00   3 
 23 Lindsay Beauregard         8 Millbury                  8.20   4 
 23 Anna Slanda               FR Uxbridge                  8.20   7 
 25 Brittany Knowlton          7 Millbury                  8.40   4 
 26 Brittany Kindberg         SO Northbridge               8.70   1 
 27 Autumn Chauvin            SO Northbridge               8.90   4 
 
Event 27  Boys 50 Yard Dash NB
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ron White                 JR Oxford                    6.10   3 
  2 Jason Tarantino           SO Millbury                  6.20   2 
  3 Keith Koerten             SO Uxbridge                  6.30   3 
  4 David Gay                 FR Northbridge               6.40   1 
  5 Kelvin Church              8 Millbury                  6.60   1 
  6 Nick Marshall             SO Northbridge               6.80   1 
  7 Richard Fenelly           FR Millbury                  7.20   2 
  8 Josh Wright               JR Uxbridge                  7.80   2 
  9 Timothy Bickford           7 Millbury                  8.60   2 
 10 Mike Worden               FR Uxbridge                 11.40   1 
 
Event 9  Girls 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sam Sheehan               SO Grafton                6:40.20  
  2 Jessica Eidinger          SO Uxbridge               6:40.60  
  3 JennaKay Boucher          SO Millbury               7:00.60  
  4 Kayla Berube              SO Millbury               7:13.60  
  5 Caleigh Ross              FR Uxbridge               7:21.40  
  6 Jackie Kosciak            SO Northbridge            7:55.70  
  7 Ashley Joseph             FR Uxbridge               7:56.80  
  8 Farrah Griffin            FR Uxbridge               8:00.40  
  9 Rachel Buffone             8 Millbury               8:24.40  
 
Event 29  Boys 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Nick Schofield            SO Uxbridge               5:57.00  
  2 Rob Reinhardt             FR Grafton                5:57.80  
  3 Jonathan Lessieur         SO Oxford                 6:25.40  
  4 Joseph Deschenes           8 Millbury               7:08.80  
  5 Peter Haigis              SO Millbury               7:19.60  
  6 Brian Strand              SO Uxbridge               7:27.90  
  7 Tim Graham                FR Uxbridge               7:35.90  
 
Event 10  Girls 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Sarah Casey               SO Grafton                  51.70   1 
  2 Sarah Rafferty            FR Uxbridge                 51.90   5 
  3 Juliann Reardon           SO Uxbridge                 53.10   2 
  4 Stephanie Crain           SO Millbury                 53.90   3 
  5 Samantha Hendrix          FR Grafton                  54.00   4 
  6 Lauren Browne             FR Grafton                  54.20   1 
  7 Kim Boualauong            FR Millbury                 54.70   6 
  7 Samantha Matte            FR Uxbridge                 54.70   5 
  9 Jasmine Velez             FR Uxbridge                 56.00   1 
 10 Kayla Barrows             FR Northbridge              56.30   3 
 11 Brenna Wilson             SO Northbridge              56.60   3 
 12 Brittany Boyle            SO Grafton                  56.70   4 
 13 Deanna Flaherty           SO Millbury                 56.80   3 
 14 Jaimee Doucette           SO Uxbridge                 56.90   4 
 15 Lindsay Gaucher           FR Millbury                 57.30   6 
 16 Seana Berardi             FR Grafton                  58.90   5 
 17 Katie Gaucher             FR Millbury                 59.30   4 
 18 Anna Slanda               FR Uxbridge               1:01.00   2 
 19 Katie Mullen              SO Grafton                1:03.60   2 
 
Event 30  Boys 300 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Ron White                 JR Oxford                   41.50   2 
  2 Graham Leto               SO Grafton                  43.60   1 
  3 Tom Jacques               SO Uxbridge                 46.20   3 
  4 Dan Cafferty              FR Northbridge              46.50   1 
  5 Connor Devlin             FR Millbury                 48.90   1 
  6 Nick Marshall             SO Northbridge              49.10   3 
  7 Eric Bradshaw             SO Uxbridge                 50.30   1 
  8 Aaron Phoebe              FR Northbridge              50.50   2 
  9 Nate Church               SO Millbury                 55.50   3 
 
Event 11  Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jessica Fellbaum          SO Grafton                1:59.20  
  2 Rachel Wall               FR Millbury               2:01.00  
  3 Aimee Russo               SO Northbridge            2:03.00  
  4 Tara Travaline            SO Uxbridge               2:06.80  
  5 Kayla Berube              SO Millbury               2:09.20  
  6 Samantha Andrikovich      SO Northbridge            2:13.40  
  7 Stephanie Urella          SO Oxford                 2:15.80  
  8 Christina Merulla         SO Millbury               2:16.10  
  9 Kelsey Rioux              FR Oxford                 2:20.10  
 10 Carolyn Reardon           SO Grafton                2:20.70  
 11 Avery Kogut               SO Uxbridge               2:22.00  
 12 Elizabeth Kasputis         7 Millbury               2:23.30  
 13 Kimberly Rudge             8 Millbury               2:24.40  
 14 Paige Raymond              7 Millbury               2:25.00  
 
Event 31  Boys 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alex Droby                FR Uxbridge               1:40.10  
  2 Jim Cederberg             SO Grafton                1:41.90  
  3 Scott Dube                SO Northbridge            1:47.80  
  4 Evan Berube               FR Northbridge            1:49.60  
  5 David Nyce                SO Millbury               1:51.90  
  6 James Goyette             FR Millbury               2:02.80  
  7 Peter Haigis              SO Millbury               2:08.20  
 
Event 12  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 JennaKay Boucher          SO Millbury               3:42.40  
  2 Shelby Taylor             SO Uxbridge               3:48.90  
  3 Jaime Fitzpatrick         SO Grafton                3:50.30  
  4 Kaila Marsden             FR Uxbridge               4:00.40  
  5 Jessie Roche              FR Oxford                 4:04.60  
  6 Farrah Griffin            FR Uxbridge               4:10.90  
  7 Rachel Buffone             8 Millbury               4:13.40  
  8 Amy Mietkiewicz            7 Millbury               4:13.90  
  9 Caleigh Ross              FR Uxbridge               4:14.90  
 10 Nicole Wall                7 Millbury               4:39.00  
 11 Esme de Mello              7 Millbury               4:48.70  
 12 Ashley Gasco               7 Millbury               4:58.30  
 
Event 32  Boys 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dan Mercer                FR Grafton                3:16.60  
  2 Tyson Gosselin            SO Oxford                 3:17.60  
  3 Jonathan Lessieur         SO Oxford                 3:23.20  
  4 Sebastian Flores          SO Oxford                 3:27.50  
  5 Brendan McCarron           8 Millbury               3:41.90  
  6 Matt Ciepielowski         SO Northbridge            3:42.10  
  7 Brian Strand              SO Uxbridge               3:44.10  
  8 Timothy Mazeika            8 Millbury               3:44.30  
  9 Joseph Deschenes           8 Millbury               3:51.40  
 10 Jason Sapunka             FR Oxford                 3:52.90  
 11 Christopher Naff           8 Millbury               4:08.80  
 12 Joseph Raymond             7 Millbury               4:14.00  
 13 Matthew Garnes            FR Millbury               4:16.60  
 14 Tim Graham                FR Uxbridge               4:32.60  
 
Event 14  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Grafton High School                                 2:13.50   1 
  2 Northbridge H.S.                                    2:15.30   1 
  3 Oxford H.S.                                         2:15.90   2 
  4 Uxbridge H.S.                                       2:17.30   1 
  5 Millbury H.S.                                       2:20.40   2 
 
Event 34  Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Grafton High School                                 1:53.00  
  2 Uxbridge H.S.                                       1:53.10  
  3 Millbury H.S.                                       2:00.20