Find this page online at www.coolrunning.com/results/04/ct/Oct2_AMovea_set1.shtml

A Moveable Feast 5K

Waterford, CT, October 2, 2004

[Age Group ]

Overall

Results By SNERRO, LLC




A Moveable Feast 5 km
Overall Finish List 
October 02, 2004 
Place Name City Age Age Group Time Pace
       1    Stephen HERRERA         Waterford  CT       33     1 M 30-39      15:30.2   15:30/M
       2    Chadwick Brown          Waterford  CT       29     2 M 20-29      15:48.7   15:48/M
       3    Todd BENNETT            UNCASVILLE  CT      34     3 M 30-39      17:28.9   17:28/M
       4    CHRIS HANSEN            Hope Valley  RI     38     4 M 30-39      17:43.0   17:43/M
       5    Eddie Eckard                                39     5 M 30-39      17:56.8   17:56/M
       6    TIM SMITH               Norwich  CT         56     6 M 50-59      18:05.0   18:05/M
       7    Mark BURBELO            Westerly  RI        48     7 M 40-49      18:13.7   18:13/M
       8    MIKE FUSARO             NORWICH  CT         38     8 M 30-39      18:19.6   18:19/M
       9    WAYNE JOLLEY            BROOKLYN  CT        53     9 M 50-59      18:23.3   18:23/M
      10    CURTISS THOMPSON        Stonington  CT      50    10 M 50-59      18:26.1   18:26/M
      11    HEATHER PANCIERA        Mystic  CT          35     1 F 30-39      19:13.3   19:13/M
      12    Pete SCHIRO             STONINGTON  CT      33    11 M 30-39      19:16.6   19:16/M
      13    CAROLYN VERDON          Waterford  CT       34     2 F 30-39      19:23.6   19:23/M
      14    Christopher JOLLEY      BROOKLYN  CT        25    12 M 20-29      19:31.0   19:31/M
      15    Brian Lundie            GALES FERRY  CT     50    13 M 50-59      19:33.6   19:33/M
      16    Heidi DECOSTA                               28     3 F 20-29      19:38.7   19:38/M
      17    Krisanne KANE                               40     4 F 40-49      20:03.9   20:03/M
      18    DAVE JACOBS             NIANTIC  CT         59    14 M 50-59      20:18.1   20:18/M
      19    Bill Marshall                               59    15 M 50-59      20:21.4   20:21/M
      20    LANCE MAGNUSON          LEBANON  CT         60    16 M 60-99      20:22.3   20:22/M
      21    BARRY STEAMER           EAST LYME  CT       49    17 M 40-49      20:38.8   20:38/M
      22    Steven Lohmann                              26    18 M 20-29      20:42.4   20:42/M
      23    Michael DIDATO          Waterford  CT       43    19 M 40-49      21:02.0   21:02/M
      24    DAVID GOLLSNEIDER       Quaker Hill  CT     37    20 M 30-39      21:12.7   21:12/M
      25    BETH KUZNESKY           Mystic  CT          29     5 F 20-29      21:14.8   21:14/M
      26    VICKY KOSAKOWSKI        East Lyme  CT       41     6 F 40-49      21:19.8   21:19/M
      27    John HAMMETT            Charlestown  RI     61    21 M 60-99      21:29.4   21:29/M
      28    Tracy MONTOYA           Norwich  CT         40    22 M 40-49      21:31.6   21:31/M
      29    Lad RICKER                                  46    23 M 40-49      21:37.9   21:37/M
      30    Ted PHILLIPS                                63    24 M 60-99      21:38.9   21:38/M
      31    Patricia Swim                               50     7 F 50-59      21:50.7   21:50/M
      32    Ben STONE                                   44    25 M 40-49      21:51.2   21:51/M
      33    GENE MORAN              Waterford  CT       51    26 M 50-59      21:53.9   21:53/M
      34    Mark Holmes             Waterford  CT       51    27 M 50-59      21:54.3   21:54/M
      35    Peter WHITE             Uncasville  CT      34    28 M 30-39      22:10.8   22:10/M
      36    CARLA THOMPSON          Stonington  CT      45    29 F 40-49      22:18.5   22:18/M
      37    VINCENT THOMPSON        East Lyme  CT       45    30 M 40-49      22:18.7   22:18/M
      38    MARK CHARTIER           Colchester  CT      34    31 M 30-39      22:24.9   22:24/M
      39    stephen Moskuluk        Pomfret Center  CT  31    32 M 30-39      22:27.2   22:27/M
      40    DOUG PEACHEY            IVORYTON  CT        54    33 M 50-59      22:30.3   22:30/M
      41    RICHARDJR CONANT        Mystic  CT          49    34 M 40-49      22:41.8   22:41/M
      42    RONALD DOMBROWSKI       Norwich  CT         61    35 M 60-99      22:44.2   22:44/M
      43    LYNNE LOVE              LISBON  CT          46     8 F 40-49      22:46.2   22:46/M
      44    CLEM MCGRATH            Colchester  CT      65    36 M 60-99      22:48.0   22:48/M
      45    Amy Gallerani                               27     9 F 20-29      23:15.2   23:15/M
      46    PAUL GRAY               Pawcatuck  CT       37    37 M 30-39      23:16.4   23:16/M
      47    Donald Albert                               52    38 M 50-59      23:20.1   23:20/M
      48    Annette Montoya                             39    10 F 30-39      23:40.9   23:40/M
      49    BRIAN ANDSTROM          PLAINFIELD  CT      48    39 M 40-49      23:46.8   23:46/M
      50    Joe LIGHT               Westerly  RI        57    40 M 50-59      23:58.2   23:58/M
      51    RICHARD111 CONANT       Mystic  CT          17    41 M  0-19      24:06.4   24:06/M
      52    CAROL ANN GRAY          Pawcatuck  CT       35    11 F 30-39      24:09.6   24:09/M
      53    Roy Springer            Westerly  RI        47    42 M 40-49      24:13.0   24:13/M
      54    BRANDON SMALLIDGE       East Lyme  CT       12    43 M  0-19      24:16.1   24:16/M
      55    TOM BAKER               Oakdale  CT         61    44 M 60-99      24:20.2   24:20/M
      56    Maureen Mailhot                             44    12 F 40-49      24:25.4   24:25/M
      57    Kara Kochanski          Norwich  CT         28    13 F 20-29      24:34.9   24:34/M
      58    DENNIS ZAJEHOWSKI       GRISWOLD  CT        61    45 M 60-99      24:47.6   24:47/M
      59    Tracy Poppe                                 26    14 F 20-29      24:50.1   24:50/M
      60    Robert Kastner                              45    46 M 40-49      25:11.1   25:11/M
      61    MARY LOU HERMANSON      East Lyme  CT       44    15 F 40-49      25:12.8   25:12/M
      62    DEB BRUNETTI            EAST LYME  CT       46    16 F 40-49      25:14.7   25:14/M
      63    Amy HOWARD                                  34    17 F 30-39      25:19.2   25:19/M
      64    Clifford Fisher                             62    47 M 60-99      25:32.1   25:32/M
      65    Norma Vivar Orum                            41    18 F 40-49      25:32.8   25:32/M
      66    George GILLESPIE        COVENTRY  CT        62    48 M 60-99      25:34.6   25:34/M
      67    KATHLEEN STEAMER        EAST LYME  CT       44    19 F 40-49      25:48.4   25:48/M
      68    Kathy SMOLENSKI         Colchester  CT      47    20 F 40-49      26:03.8   26:03/M
      69    Paula Foster                                46    21 F 40-49      26:11.6   26:11/M
      70    BRUCE GRISAFE                               51    49 M 50-59      26:24.2   26:24/M
      71    Karl Rdaune                                 47    50 M 40-49      26:27.0   26:27/M
      72    Cynthia Sweezy                              48    22 F 40-49      26:43.3   26:43/M
      73    MICHAELEEN HAESELER     Canterbury  CT      57    23 F 50-59      26:52.7   26:52/M
      74    Susan DORMAN            MYSTIC  CT          51    24 F 50-59      26:53.5   26:53/M
      75    JAN MACGREGER           Mystic  CT          64    51 M 60-99      27:08.6   27:08/M
      76    JAN ROBES               New London  CT      42    25 F 40-49      27:16.9   27:16/M
      77    Betty RYAN              MYSTIC  CT          51    26 F 50-59      27:20.1   27:20/M
      78    LESLIE JOLLEY           BROOKLYN  CT        50    27 F 50-59      27:21.5   27:21/M
      79    JUDITH MCGRATH          Colchester  CT      62    28 F 60-99      27:22.5   27:22/M
      80    James Caufield                              45    52 M 40-49      27:26.5   27:26/M
      81    MARY ALLEN              East Lyme  CT       40    29 F 40-49      27:32.5   27:32/M
      82    Steve HILL              Uncasville  CT      54    53 M 50-59      27:33.9   27:33/M
      83    RAYMOND MCDERMOTT       Uncasville  CT      61    54 M 60-99      27:42.0   27:42/M
      84    Patricia PHILLIPS                           57    30 F 50-59      28:01.7   28:01/M
      85    ROBERT LOHMANN          NORTH STONINGTON  C 60    55 M 60-99      28:08.1   28:08/M
      86    Liz TEFFT               Norwich  CT         30    31 F 30-39      28:43.0   28:43/M
      87    James Austin                                45    56 M 40-49      28:50.1   28:50/M
      88    Bruce Grisafe                               11    57 M  0-19      28:56.4   28:56/M
      89    ELIZABETH ANDSTROM      PLAINFIELD  CT      50    32 F 50-59      29:08.0   29:08/M
      90    David Mailhot                               49    58 M 40-49      29:09.1   29:09/M
      91    Tammy Austin                                43    33 F 40-49      29:31.7   29:31/M
      92    KIMBERLY WILLIAMSON     Gales Ferry  CT     26    34 F 20-29      30:11.3   30:11/M
      93    EDWINA CALLAGHAN        Salem  CT           54    35 F 50-59      30:26.5   30:26/M
      94    Charlene JOHNSON        Gales Ferry  CT     34    36 F 30-39      30:45.3   30:45/M
      95    Chaun Johnson                               40    59 M 40-49      30:45.7   30:45/M
      96    DANIEL JACOBS           New York  NY        68    60 M 60-99      30:52.3   30:52/M
      97    Gail CORRY              Uncasville  CT      40    37 F 40-49      31:26.3   31:26/M
      98    Pat Murray                                  66    38 F 60-99      32:11.3   32:11/M
      99    Danielle Godin                              24    39 F 20-29      32:11.6   32:11/M
     100    MARGARET BREEN          New London  CT      42    40 F 40-49      32:56.1   32:56/M Place Name City Age Age Group Time Pace
      101    LORI ANDRZEICIK         JEWETT CITY  CT     39    41 F 30-39      33:07.4   33:07/M
     102    Samantha Caulum                             15    42 F  0-19      33:20.8   33:20/M
     103    Ethan ANDSTROM          PLAINFIELD  CT      12    61 M  0-19      33:57.5   33:57/M
     104    COLBURN GRAVES          NORTH STONINGTON  C 71    62 M 60-99      34:04.6   34:04/M
     105    Cecile THOMPSON                             47    43 F 40-49      37:16.2   37:16/M
     106    ANNA THOMPSON           East Lyme  CT       11    44 F  0-19      41:12.5   41:12/M
     107    REBECCA KOSAKOWSKI      East Lyme  CT       11    45 F  0-19      41:16.0   41:16/M
     108    Cecelie Grisafe                             48    46 F 40-49      43:31.0   43:31/M
     109    Joyce Schultz                               50    47 F 50-59      43:31.3   43:31/M
     110    Joanne Gillespie                            54    48 F 50-59      45:10.8   45:10/M
     111    LAURIE LAMB             NORTH STONINGTON  C 51    49 F 50-59      47:04.4   47:04/M
     112    ANDREA STANNARD         Colchester  CT      44    50 F 40-49      49:12.0   49:12/M
     113    RICK STANNARD           Colchester  CT      48    63 M 40-49      49:12.4   49:12/M
     114    NANCY SPALLUTO          Niantic  CT         55    51 F 50-59      52:18.8   52:18/M
     115    TERRY PRIOR             Niantic  CT         53    52 F 50-59      52:19.2   52:19/M
     116    DORIE CAREY             Waterford  CT       72    53 F 60-99      53:18.2   53:18/M
     117    LESLIE CAREY            Waterford  CT       45    54 F 40-49      53:18.7   53:18/M
     118    Joanne Wildes                               56    55 F 50-59      53:34.0   53:34/M
     119    Randall Collins                             59    56 F 50-59      53:34.3   53:34/M
     120    SIERRA GUSKE            North Stonington  C 14    57 F  0-19      54:36.4   54:36/M
     121    CAREY WILLIAMS          North Stonington  C 57    58 F 50-59      54:37.6   54:37/M
     122    Toni Phillips                               47    59 F 40-49    1:01:06.5   61:06/M
     123    Josie Tuttle                                42    60 F 40-49    1:01:06.9   61:06/M
     124    Lorna Sullivan                              67    61 F 60-99    1:01:07.3   61:07/M