Find this page online at www.coolrunning.com/results/04/ct/May8_5KRive_set1.shtml

5K River Run For The Fund

New London, CT, May 8, 2004

Complete Overall and Divisional Results

Race Winner Tom Connolly
Race Winner Tom Connolly


HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com

5K River Run For The Fund
May 8, 2004 - 5K
New London, CT

OVERALL WINNERS

Tom Connolly, New London, CT - 16:59
Marcy Withington, OIld Lyme, CT - 20:39

Timing & Results by:


55 Degrees

Overall Finish List

    Place    Name                    City              Age     Age Group        Time      Pace
       1    Tom Connolly            New London  CT      19 ***** M  2-19        16:59    5:29/M
       2    Andrew Bottomley        Wethersfield  CT    25     1 M 20-29        17:03    5:30/M
       3    Michael Munroe          Newington  CT       45     1 M 40-49        17:18    5:35/M
       4    Keith Pellerin          Brooklyn  CT        39     1 M 30-39        17:28    5:38/M
       5    Jim Hanrahan            New London  CT      45     2 M 40-49        17:35    5:40/M
       6    John Hadcock            East Lyme  CT       45     3 M 40-49        17:41    5:42/M
       7    Stanley Mickus          Mystic  CT          36     2 M 30-39        17:43    5:43/M
       8    Glenn Costello          Norwich  CT         44     4 M 40-49        17:47    5:44/M
       9    Bob Stack               Gales Ferry  CT     47     5 M 40-49        17:51    5:45/M
      10    Karl Christiansen       Niantic  CT         41     6 M 40-49        18:00    5:48/M
      11    Wayne Jolley            Brooklyn  CT        53     1 M 50-59        18:27    5:57/M
      12    Bob Handfield           East Lyme  CT       43     7 M 40-49        18:31    5:58/M
      13    Michael Lechene         Sterling  CT        49     8 M 40-49        18:47    6:04/M
      14    Sean Fedak              Stonington  CT      54     2 M 50-59        18:49    6:04/M
      15    Patrick Hubbell         North Haven  CT     12     1 M  2-19        19:02    6:08/M
      16    Rony Hanrahan           New London  CT      16     2 M  2-19        19:17    6:13/M
      17    John Collins            Tolland  CT         38     3 M 30-39        19:38    6:20/M
      18    John Lamattina          Stonington  CT      54     3 M 50-59        19:43    6:22/M
      19    Mike Murray             Tolland  CT         47     9 M 40-49        20:11    6:31/M
      20    Brendan Yaurell         East Lyme  CT       33     4 M 30-39        20:12    6:31/M
      21    John Natale             Killingworth  CT    37     5 M 30-39        20:29    6:36/M
      22    Gene Maran              Waterford  CT       51     4 M 50-59        20:33    6:38/M
      23    Marcy Withington        Old Lyme  CT        34 ***** F 30-39        20:39    6:40/M
      24    Aaron Coudrat           Minnesota  MN       23     2 M 20-29        20:49    6:43/M
      25    Jennifer Saunders       New London  CT      24     1 F 20-29        20:52    6:44/M
      26    Matthew Izbicki         Lisbon  CT          16     3 M  2-19        21:02    6:47/M
      27    Tom Kelo                New London  CT      23     3 M 20-29        21:02    6:47/M
      28    Travis Lombardi         New London  CT      32     6 M 30-39        21:03    6:47/M
      29    Margaret Haire          Waterford  CT       43     1 F 40-49        21:06    6:48/M
      30    Michael Passero         New London  CT      48    10 M 40-49        21:07    6:49/M
      31    Norman Diggs            Groton  CT          42    11 M 40-49        21:32    6:57/M
      32    Michael Long Jr         Waterford  CT       18     4 M  2-19        21:57    7:05/M
      33    Pete Schiro             Stonington  CT      33     7 M 30-39        22:00    7:06/M
      34    Joseph Dyer             New London  CT      40    12 M 40-49        22:01    7:06/M
      35    Tom Harrington          Waterford  CT       50     5 M 50-59        22:25    7:14/M
      36    Matt Caruso             Los Angeles  CA     35     8 M 30-39        22:26    7:14/M
      37    Claire Millous          New London  CT      35     1 F 30-39        22:34    7:17/M
      38    Chad Joseph             Baltimore  MD       35     9 M 30-39        22:44    7:20/M
      39    Nicholas Meyers         Cumberland  MD      24     4 M 20-29        22:46    7:21/M
      40    Mark Scozzafava         Wilton  CT          27     5 M 20-29        22:55    7:24/M
      41    Rebecca Graves          Niantic  CT         24     2 F 20-29        22:57    7:24/M
      42    Tim Cowen               Uncasville  CT      56     6 M 50-59        22:58    7:25/M
      43    Arinie Bartlett         Plainfield  CT      55     7 M 50-59        23:01    7:25/M
      44    Mike Carta              Waterford  CT       45    13 M 40-49        23:04    7:26/M
      45    Tom Brennan             Belmont  MA         39    10 M 30-39        23:08    7:28/M
      46    Larry Bransford         Norwich  CT         48    14 M 40-49        23:13    7:29/M
      47    Andy Hayward            East Windsor  CT    45    15 M 40-49        23:20    7:32/M
      48    Susan Sharkey           Waukesha  WA        54     1 F 50-59        23:21    7:32/M
      49    Nina Calder             Hanover  MA         21     3 F 20-29        23:27    7:34/M
      50    Lauren Cascio           Boston  MA          35     2 F 30-39        23:33    7:36/M
      51    Nicholas Mynuk          Stonington  CT      35    11 M 30-39        23:33    7:36/M
      52    Susan Lamoureux         Mystic  CT          45     2 F 40-49        23:33    7:36/M
      53    Jeff Nelson             Rowayton  CT        34    12 M 30-39        23:35    7:36/M
      54    David Mensink           Groton  CT          24     6 M 20-29        23:38    7:37/M
      55    Billy Crocker           Albany  NY          25     7 M 20-29        23:48    7:41/M
      56    Chuck Bartnicki         Groton  CT          53     8 M 50-59        23:50    7:41/M
      57    Eric Martin             Warwick  RI         27     8 M 20-29        23:59    7:44/M
      58    Kathleen Currie         Pawcatuck  CT       32     3 F 30-39        24:02    7:45/M
      59    Troy Gelinas            Niantic  CT         33    13 M 30-39        24:04    7:46/M
      60    William Henderson I V   Columbia  CT        35    14 M 30-39        24:05    7:46/M
      61    Gene Ryan               Waterford  CT       47    16 M 40-49        24:14    7:49/M
      62    William Sullivan        Waterford  CT       35    15 M 30-39        24:14    7:49/M
      63    Joseph Strazzo          New London  CT      44    17 M 40-49        24:30    7:54/M
      64    Rose Buckingham         Norwich  CT         56     2 F 50-59        24:34    7:55/M
      65    P J Hancock             Mystic  CT          44    18 M 40-49        24:40    7:57/M
      66    Jim Fillion             Preston  CT         44    19 M 40-49        24:45    7:59/M
      67    Ray Luzi                East Lyme  CT       39    16 M 30-39        24:52    8:01/M
      68    Karen Goyette           Danielson  CT       50     3 F 50-59        25:01    8:04/M
      69    Mullen Kohl             Waterford  CT       43     3 F 40-49        25:05    8:05/M
      70    Bennett Christman       Mystic  CT          25     9 M 20-29        25:37    8:16/M
      71    Sam Golden              New Haven  CT       27    10 M 20-29        25:38    8:16/M
      72    Laura Babin             Niantic  CT         36     4 F 30-39        25:42    8:17/M
      73    Katie Robbin            North Stonington  C 26     4 F 20-29        25:43    8:18/M
      74    John McKenna            Ivoryton  CT        36    17 M 30-39        26:08    8:26/M
      75    Kathleen Malloy         Mystic  CT          35     5 F 30-39        26:17    8:29/M
      76    Rebecca Cowen           Uncasville  CT      20     5 F 20-29        26:19    8:29/M
      77    Caryn Murray            Tolland  CT         40     4 F 40-49        26:30    8:33/M
      78    Marie Conroy            Ivoryton  CT        40     5 F 40-49        26:34    8:34/M
      79    Michael Regan           New London  CT      49    20 M 40-49        26:37    8:35/M
      80    Garrett Wieczorek       Uncasville  CT      11     5 M  2-19        26:40    8:36/M
      81    Susan Dorman            Mystic  CT          51     4 F 50-59        26:46    8:38/M
      82    Marsha Regan            New London  CT      39     6 F 30-39        26:47    8:38/M
      83    Louise Marconi O'Boyle  Stonington  CT      52     5 F 50-59        26:53    8:40/M
      84    Chris Fetace            Norwich  CT         36    18 M 30-39        27:01    8:43/M
      85    Karin Anntacrou         Groton  CT          35     7 F 30-39        27:03    8:44/M
      86    Mary Grace Dennler      Colchester  CT      43     6 F 40-49        27:06    8:45/M
      87    Leslie Zook             Gales Ferry  CT     34     8 F 30-39        27:10    8:46/M
      88    Shannon Heap            New London  CT      36    19 M 30-39        27:11    8:46/M
      89    Gina Konon              Colchester  CT      45     7 F 40-49        27:13    8:47/M
      90    Fran Depeter            New London  CT      55     9 M 50-59        27:21    8:49/M
      91    Brian Weise             Waterford  CT       18     6 M  2-19        27:25    8:51/M
      92    Gene Fournier           Oakdale  CT         68     1 M 60-99        27:26    8:51/M
      93    Antigoni Keramidas      East Lyme  CT       36     9 F 30-39        27:35    8:54/M
      94    Tom Sullivan            Mystic  CT          64     2 M 60-99        27:35    8:54/M
      95    Bandit Number   901                                1 M  0- 0        27:50    8:59/M
      96    Betty Ryan              Mystic  CT          50     6 F 50-59        27:51    8:59/M
      97    Bill Fehr               San Antonio  TX     0      1 M  0- 1        28:04    9:03/M
      98    Doreen Wieczorek        Uncasville  CT      40     8 F 40-49        28:10    9:05/M
      99    Ron Hylton              Mystic  CT          28    11 M 20-29        28:18    9:08/M
     100    Peter Fahy              Riverside  CT       61     3 M 60-99        28:33    9:13/M
     101    Lisa Robarge            Groton Long Point   36    10 F 30-39        28:40    9:15/M
     102    Karen Lechene           Sterling  CT        48     9 F 40-49        28:47    9:17/M
     103    Elizabeth Smith         Mystic  CT          0      1 F  0- 1        28:47    9:17/M
     104    Emily Sharkey           West Hartford  CT   25     6 F 20-29        28:50    9:18/M
     105    Edwina Callaghan        Salem  CT           54     7 F 50-59        28:53    9:19/M
     106    Cornelia Fahy           Riverside  CT       49    10 F 40-49        28:58    9:21/M
     107    Kenneth O'Brien         Groton  CT          0      2 M  0- 1        29:00    9:21/M
     108    Frank Carofano          Waterford  CT       45    21 M 40-49        29:06    9:23/M
     109    Nancy Hallal            Waterford  CT       24     7 F 20-29        29:06    9:23/M
     110    Mark Somers             New London  CT      37    20 M 30-39        29:30    9:31/M
     111    Kris Anne Kane          Preston  CT         40    11 F 40-49        29:37    9:33/M
     112    Henry Dorrego           Malverne  NJ        42    22 M 40-49        29:58    9:40/M
     113    Kellie Sullivan         Somersville  MZ     35    11 F 30-39        30:42    9:54/M
     114    John Ravell             Huntington  VT      35    21 M 30-39        30:42    9:54/M
     115    William Davies          Waterford  CT       61     4 M 60-99        30:44    9:55/M
     116    Sarah Waterhouse        Ivorytown  CT       40    12 F 40-49        31:24   10:08/M
     117    Todd Shersha            Ivoryton  CT        36    22 M 30-39        31:24   10:08/M
     118    Billy Sullivan          Waterford  CT        9     7 M  2-19        32:17   10:25/M
     119    Karen Cruz              Gales Ferry  CT     40    13 F 40-49        32:46   10:34/M
     120    Karen Girardini         Windsor Locks  CT   35    12 F 30-39        33:07   10:41/M
     121    Lisa Jackson            Mystic  CT          41    14 F 40-49        33:28   10:48/M
     122    Maureen Balsbaugh       Brookline  MA       33    13 F 30-39        33:49   10:55/M
     123    David Dimella           Skillman  NJ         2     8 M  2-19        34:10   11:01/M
     124    Victoria Dimella        Skillman  NJ        36    14 F 30-39        34:11   11:02/M
     125    Karen Kotik             New York  NY        32    15 F 30-39        35:15   11:22/M
     126    Barbara Jean Keane      Stonington  CT      34    16 F 30-39        37:16   12:01/M
     127    Andrew Nacsin           Groton Long Point   55    10 M 50-59        37:40   12:09/M
     128    Steve Tedisky           Groton Long Point   49    23 M 40-49        37:41   12:09/M
     129    Irene Burke             Storrs  CT          69     1 F 60-99        38:34   12:26/M
     130    Andrew Scozzafava       Wilton  CT          24    12 M 20-29        38:52   12:32/M
     131    Carolyn Ryan            Groton Long Point   35    17 F 30-39        38:58   12:34/M
     132    Liz Failla              Wilton  CT          24     8 F 20-29        39:01   12:35/M
     133    Bryn Greenleaf          Glenmore  PA        36    18 F 30-39        39:09   12:38/M
     134    Christa Dorrego         Malverne  NJ        34    19 F 30-39        39:10   12:38/M
     135    Brent Stratton          Middletown  CT      48    24 M 40-49        39:43   12:49/M
     136    Mary Baba               Middletown  CT      48    15 F 40-49        39:43   12:49/M
     137    Patricia Long           Uncasville  CT       0     2 F  0- 1        40:15   12:59/M
     138    Danielle Klette         Brighton  MA        35    20 F 30-39        40:38   13:06/M
     139    J J Klette              Brighton  MA        34    23 M 30-39        40:38   13:06/M
     140    Michael Long Sr                              0     3 M  0- 1        40:48   13:10/M
     141    Diane Keemon            Uncasville  CT      57     8 F 50-59        41:14   13:18/M
     142    Donna Payne             Waterford  CT       46    16 F 40-49        41:14   13:18/M
     143    Maren Nelson            Rowayton  CT        32    21 F 30-39        44:03   14:13/M
     144    Penny Long              Waterford  CT        0     3 F  0- 1        45:55   14:49/M
     145    Kayla Williams          New London  CT       9     1 F  2-19        45:57   14:49/M
     146    Bandit Number   902                                2 M  0- 0        46:00   14:50/M
     147    Rena Albert             Bristol  CT         63     2 F 60-99        46:56   15:08/M
     148    Cosmo Quercca           Thompson  CT        58    11 M 50-59        47:15   15:15/M
     149    Elizabeth Abrahamson    Preston  CT         24     9 F 20-29        47:32   15:20/M
     150    Lauren Woodmansee       Preston  CT         18     2 F  2-19        47:33   15:20/M
     151    Anne Marie Klewin       North Stonington  C 24    10 F 20-29        47:40   15:23/M
     152    Jessica Tedisky         Groton Long Point   45    17 F 40-49        47:41   15:23/M
     153    Janet Clark             Hooksett  NH        50     9 F 50-59        47:44   15:24/M
     154    Carole Cone             Waterford  CT       50    10 F 50-59        47:47   15:25/M
     155    Jim Greenleaf           Waterford  CT       49    25 M 40-49        47:47   15:25/M
     156    Madeline Depeters       New London  CT      53    11 F 50-59        47:57   15:28/M
     157    Phylicia Williams       New London  CT      15     3 F  2-19        47:57   15:28/M
     158    Kathleen Long           New London  CT      36    22 F 30-39        47:58   15:28/M
     159    Kerrie Axt              New London  CT      30    23 F 30-39        48:34   15:40/M
     160    Cathy Roethel           Jewett City  CT     56    12 F 50-59        48:49   15:45/M
     161    Dorothy Faille          Norwich  CT          0     4 F  0- 1        48:49   15:45/M
     162    Camille Williams        New London  CT      11     4 F  2-19        49:20   15:55/M
     163    Natalia Santanna        Preston  CT         12     5 F  2-19        49:20   15:55/M
     164    Bernadette Oilin        Thompson  CT        57    13 F 50-59        49:50   16:05/M
     165    Kaileen Taft                                35    24 F 30-39        49:51   16:05/M
     166    Kim Barnes              Waterford  CT       18     6 F  2-19        49:58   16:07/M
     167    Shirley Phung           Waterford  CT       18     7 F  2-19        49:58   16:07/M
     168    Alice Cosgrove          New London  CT      18     8 F  2-19        49:59   16:07/M
     169    Ashley Moore            Waterford  CT       18     9 F  2-19        49:59   16:07/M
     170    Kaitlin Rice            Waterford  CT       18    10 F  2-19        50:00   16:08/M
     171    Megan Brockway          Waterford  CT       17    11 F  2-19        50:02   16:08/M
     172    Jessica Neumann         New York  NY        31    25 F 30-39        50:41   16:21/M
     173    Amy Leger               Agawam  MA          33    26 F 30-39        50:43   16:22/M
     174    Gerry Leger                                 41    26 M 40-49        50:44   16:22/M
     175    Heather Neumann         Westerly  RI        33    27 F 30-39        50:47   16:23/M
     176    Jim Petchark            Waterford  CT        0     5 F  0- 1        50:58   16:26/M
     177    Robert Smith            New London  CT      75     5 M 60-99        50:58   16:26/M
     178    Diane West              Preston  CT         38    28 F 30-39        51:05   16:29/M
     179    Stacey Madden           New London  CT      35    29 F 30-39        51:06   16:29/M
     180    Donna Cochrane          Niantic  CT         56    14 F 50-59        51:34   16:38/M
     181    Eileen Harris           Niantic  CT         56    15 F 50-59        51:34   16:38/M
     182    Joe Scozzafava          Wilton  CT          55    12 M 50-59        51:38   16:39/M
     183    Scott Stratton          Middletown  CT      10     9 M  2-19        51:49   16:43/M
     184    Diana Corazelli         Groton  CT          36    30 F 30-39        51:51   16:44/M
     185    Jennifer Stackpole      Branford  CT        28    11 F 20-29        51:53   16:44/M
     186    Susan Albert            Niantic  CT         37    31 F 30-39        51:53   16:44/M
     187    Cory Powell             Groton Long Point   36    32 F 30-39        51:54   16:45/M
     188    Lisa Dogolo             Mystic  CT          29    12 F 20-29        51:55   16:45/M
     189    Amy Kopczuk             East Haven  CT      28    13 F 20-29        52:07   16:49/M
     190    Kathryn Hyde            Franklin  CT        54    16 F 50-59        52:07   16:49/M
     191    Shellet Belli           Boston  MA          36    33 F 30-39        52:08   16:49/M
     192    Lisa Crosby             New London  CT      30    34 F 30-39        52:13   16:51/M
     193    Marisa Watson           Scotch Plains  NJ   30    35 F 30-39        52:15   16:51/M
     194    William Bechem          Stamford  CT        58    13 M 50-59        52:15   16:51/M
     195    Roger Arnold            Niantic  CT         58    14 M 50-59        52:16   16:52/M
     196    Richard Cochrane        Niantic  CT         59    15 M 50-59        52:17   16:52/M
     197    Frank Marcille III      Mystic  CT          29    13 M 20-29        52:17   16:52/M
     198    Eric Jennings           New London  CT      30    24 M 30-39        52:26   16:55/M
     199    Doreen Arnold           Niantic  CT         50    17 F 50-59        52:26   16:55/M
     200    Jim Harris              Niantic  CT         61     6 M 60-99        52:27   16:55/M
     201    Christine Barnes        Ashland  MA         0      6 F  0- 1        52:58   17:05/M
     202    Chris Martens           South Boston  MA    35    36 F 30-39        52:58   17:05/M
     203    Ali Lacey               Norwich  CT         30    37 F 30-39        55:41   17:58/M
     204    Laraine Cellucci        Groton Long Point   52    18 F 50-59        55:43   17:58/M
     205    Bandit Number   903                                3 M  0- 0        55:43   17:58/M
     206    Lois Woodmansee         Preston  CT         48    18 F 40-49        56:33   18:15/M
     207    Janet MacIejny          Preston  CT         56    19 F 50-59        56:33   18:15/M
     208    Jeanne Nacsin           Groton Long Point   55    20 F 50-59        57:01   18:24/M
     209    Tonia Branson           Glastonbury  CT     32    38 F 30-39        57:02   18:24/M
     210    Ed Stack                Gales Ferry  CT     49    27 M 40-49        59:39   19:15/M
     211    Jan Stack               Gales Ferry  CT     47    19 F 40-49        59:40   19:15/M
     212    Cathy Griffin           New London  CT      46    20 F 40-49      1:00:02   19:22/M
     213    Justin Griffin          New London  CT      10    12 F  2-19      1:00:03   19:22/M
     214    Jordan Elliot           Norwich  CT         39    25 M 30-39      1:02:43   20:14/M
     215    Lois Grifin             Norwich  CT         69     3 F 60-99      1:02:56   20:18/M
     216    Lynne Elliot            Norwich  CT         38    39 F 30-39      1:02:56   20:18/M
     217    Clem Griffin            Norwich  CT         76     7 M 60-99      1:03:09   20:22/M
     218    Christine Estelle       Groton Long Point   60     4 F 60-99      1:04:44   20:53/M
     219    Julie Estelle           Taftville  CT       29    14 F 20-29      1:04:44   20:53/M
     220    Diane Eggler            Ledyard  CT         36    40 F 30-39      1:04:44   20:53/M

Age Division Results

Men: 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99
Women: 1-19 20-29 30-39 40-49 50-59 60-99

Overall Female Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Marcy Withington Old Lyme CT

34

23

20:39

6:40/M

 
Top

Women 19 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Kayla Williams New London CT

9

145

45:57

14:49/M

2

Lauren Woodmansee Preston CT

18

150

47:33

15:20/M

3

Phylicia Williams New London CT

15

157

47:57

15:28/M

 
Top

Women 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Jennifer Saunders New London CT

24

25

20:52

6:44/M

2

Rebecca Graves Niantic CT

24

41

22:57

7:24/M

3

Nina Calder Hanover MA

21

49

23:27

7:34/M

 
Top

Women 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Claire Millous New London CT

35

37

22:34

7:17/M

2

Lauren Cascio Boston MA

35

50

23:33

7:36/M

3

Kathleen Currie Pawcatuck CT

32

58

24:02

7:45/M

 
Top

Women 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Margaret Haire Waterford CT

43

29

21:06

6:48/M

2

Susan Lamoureux Mystic CT

45

52

23:33

7:36/M

3

Mullen Kohl Waterford CT

43

69

25:05

8:05/M

 
Top

Women 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Susan Sharkey Waukesha WA

54

48

23:21

7:32/M

2

Rose Buckingham Norwich CT

56

64

24:34

7:55/M

3

Karen Goyette Danielson CT

50

68

25:01

8:04/M

 
Top

Women 60 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Irene Burke Storrs CT

69

129

38:34

12:26/M

2

Rena Albert Bristol CT

63

147

46:56

15:08/M

3

Lois Grifin Norwich CT

69

215

1:02:56

20:18/M

 
Top

Overall Male Winner

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Tom Connolly New London CT

19

1

16:59

5:29/M

 
Top

Men 19 and Under

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Patrick Hubbell North Haven CT

12

15

19:02

6:08/M

2

Rony Hanrahan New London CT

16

16

19:17

6:13/M

3

Matthew Izbicki Lisbon CT

16

26

21:02

6:47/M

 
Top

Men 20 to 29

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Andrew Bottomley Wethersfield CT

25

2

17:03

5:30/M

2

Aaron Coudrat Minnesota MN

23

24

20:49

6:43/M

3

Tom Kelo New London CT

23

27

21:02

6:47/M

 
Top

Men 30 to 39

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Keith Pellerin Brooklyn CT

39

4

17:28

5:38/M

2

Stanley Mickus Mystic CT

36

7

17:43

5:43/M

3

John Collins Tolland CT

38

17

19:38

6:20/M

 
Top

Men 40 to 49

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Michael Munroe Newington CT

45

3

17:18

5:35/M

2

Jim Hanrahan New London CT

45

5

17:35

5:40/M

3

John Hadcock East Lyme CT

45

6

17:41

5:42/M

 
Top

Men 50 to 59

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Wayne Jolley Brooklyn CT

53

11

18:27

5:57/M

2

Sean Fedak Stonington CT

54

14

18:49

6:04/M

3

John Lamattina Stonington CT

54

18

19:43

6:22/M

 
Top

Men 60 and over

Place

Name City

Age

Overall

Time

Pace

1

Gene Fournier Oakdale CT

68

92

27:26

8:51/M

2

Tom Sullivan Mystic CT

64

94

27:35

8:54/M

3

Peter Fahy Riverside CT

61

100

28:33

9:13/M


BACK TO RESULTS INDEX

BACK TO HI-TEK Racing HOME PAGE

HI-TEK Racing
"Connecticut's Running Resource"
www.hitekracing.com