Find this page online at www.coolrunning.com/results/03/ma/May21_Greate_set1.shtml

Greater Boston League T& F Championship Meet

Waltham, MA , MA, May 21, 2003

Results

Courtesy of Rick Kates

Licensed to Notre Dame Academy                            Hy-Tek's Meet Manager
                          Greater Boston League Meet                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Troyanah Evans         Cambridge                12.81Q  1 
  2       McKane Sharff          Arlington                13.41Q  3 
  3       Dee Ersu               Arlington                13.58Q  4 
  4       Judy Cazeau            Cambridge                13.62Q  2 
  5       Erin Keohane           Waltham                  13.64q  2 
  6       Ruth Bereiweriso       Revere                   13.84q  4 
  7       Sonya Shalkoski        Peabody                  14.01   3 
  8       Tara Gorgianni         Waltham                  14.08   1 
  9       Eve Guanci             Everett                  14.21   3 
 10       Tricia Howell          Medford                  14.37   2 
 11     1 Ayana Blue             Malden                   14.62   4 
 12       Shakia Lamons          Somerville               14.84   1 
 13       Kathryn Coggeshall     Peabody                  15.00   2 
 14       Eve Ambroise           Everett                  15.12   1 
 15       Sarah Luong            Malden                   15.62   3 
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Troyanah Evans         Cambridge                12.93    10  
  2       McKane Sharff          Arlington                13.25     8  
  3       Judy Cazeau            Cambridge                13.53     6  
  4       Dee Ersu               Arlington                13.63     4  
  5       Erin Keohane           Waltham                  13.83     2  
  6       Ruth Bereiweriso       Revere                   13.91     1  
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Akilah King            Medford                  27.09Q  1 
  2       Teyahnie Boone         Cambridge                27.43Q  2 
  3       Littane Bien-Aime      Cambridge                28.17Q  3 
  4       Zanelle Brigga         Revere                   28.91q  2 
  5       Billine Jourdan        Somerville               29.19q  1 
  6       Kristine Iodice        Waltham                  29.98q  2 
  7       Meagan Doherty         Arlington                30.75   3 
  8       Susana Ribeiro         Peabody                  33.34   2 
 
Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Akilah King            Medford                  26.33    10  
  2       Teyahnie Boone         Cambridge                26.88     8  
  3       Billine Jourdan        Somerville               27.72     6  
  4       Littane Bien-Aime      Cambridge                28.32     4  
  5       Zanelle Brigga         Revere                   28.62     2  
  6       Kristine Iodice        Waltham                  32.05     1  
 
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Eve Dancewicz          Everett                  61.14   1   10  
  2       Meghan McCormick       Peabody                  63.60   1    8  
  3       Tori Bishop            Cambridge                63.97   1    6  
  4       Vanessa Beckford       Somerville               64.93   2    4  
  5       Betty Dely             Waltham                  65.02   1    2  
  6       Nicole Lavoie          Peabody                  66.21   2    1  
  7       Courtney Simmons       Cambridge                66.22   1 
  8       Tallulah Knopp         Cambridge                66.57   2 
  9       Eve Romulus            Everett                  68.42   2 
 10       Katelyn McCoy          Arlington                69.07   2 
 11       Rosalie Mula           Waltham                  69.64   2 
 12       Joanne Phillipeaux     Waltham                  72.54   3 
 13       Karen Milligan         Revere                   79.21   3 
 
Girls 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Lena Groeger           Cambridge              5:28.34    10  
  2       Amanda Sousa           Peabody                5:33.66     8  
  3       Katie Landry           Peabody                5:46.02     6  
  4       Jenny Pittman          Cambridge              5:49.59     4  
  5       Katrina Gravel         Peabody                5:52.14     2  
  6       Isabel Yalouris        Cambridge              5:53.28     1  
  7       Alison Smizer          Waltham                6:03.70  
  8       Eve Machado            Everett                6:13.24  
  9       Joanna Sullivan        Arlington              6:15.19  
 10       Julie Nix              Waltham                6:23.02  
 11       Katie Lynch            Somerville             6:34.75  
 12       Jennifer Rosa          Somerville             6:34.79  
 13       Kate Butland           Revere                 6:44.13  
 
Girls 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Jill Allen             Peabody               12:02.86    10  
  2       Elizabeth Scannell     Arlington             12:13.75     8  
  3       Georgia Wells          Cambridge             12:24.56     6  
  4       Kaitlin Kennedy        Somerville            12:30.00     4  
  5       Amanda Sullivan        Peabody               12:42.63     2  
  6       Kayty Himmelstein      Cambridge             13:00.51     1  
  7       Monica Fernandes       Somerville            13:26.16  
  8       Jacqueline Murphy      Arlington             13:39.85  
  9       Lianna Tierney         Waltham               14:13.63  
 10       Thao Lu                Revere                14:34.16  
 11       Eve Crowley            Everett               14:56.24  
 12       Ariana Coniglio        Revere                15:14.01  
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Gina DiFilipo          Peabody                2:30.43    10  
  2       Emily Ellison          Peabody                2:31.74     8  
  3       Mica Warton            Malden                 2:33.38     6  
  4       Amanda Shing           Cambridge              2:33.49     4  
  5       Kara Napolitano        Waltham                2:34.46     2  
  6       Jessica Morpeau        Waltham                2:34.95     1  
  7       Elizabeth Wheatley     Arlington              2:35.75  
  8       Olivia Rater           Cambridge              2:40.09  
  9       Nicole DiFilipo        Peabody                2:40.40  
 10       Courtney Lyons         Revere                 2:48.39  
 11       Lillian Wong           Malden                 2:49.43  
 12       Eve Gardynski          Everett                2:50.18  
 13       Jessica Almeida        Somerville             3:02.78  
 14       Dianna Casamento       Medford                3:04.32  
 15       Jacqui Mitchell        Somerville             3:08.28  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Courtney Francis       Waltham                  17.17Q  1 
  2       Jennifer Romeus        Somerville               18.39Q  2 
  3       Jessica Pollack        Peabody                  17.88Q  1 
  4       Stacy Williams         Medford                  19.65Q  2 
  5       Rachel Carducci        Arlington                19.55q  1 
  6       Alyssa Barbetta        Revere                   19.69q  2 
  7       Melanie Harkins        Somerville               20.31   1 
  8       Jen Steele             Revere                   20.31   2 
  9       Eve Price              Everett                  20.37   2 
 10       Eve Ela                Everett                  20.56   2 
 11       Jamin Horgan           Waltham                  21.17   1 
 12       Cassie Callahan        Waltham                  23.40   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Courtney Francis       Waltham                  16.72    10  
  2       Jessica Pollack        Peabody                  17.61     8  
  3       Jennifer Romeus        Somerville               18.41     6  
  4       Alyssa Barbetta        Revere                   19.02     4  
  5       Rachel Carducci        Arlington                19.45     2  
  6       Stacy Williams         Medford                  19.71     1  
 
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Andrea Jacobs          Waltham                  48.05   1   10  
  2       Jennelle Sullivan      Somerville               49.18   1    8  
  3       Katy Willemin          Arlington                52.23   1    6  
  4       Hannah Raila           Medford                  53.20   1    4  
  5       Sabrina Torchia        Revere                   57.40   1    2  
  6       Shawlette Howard-S     Revere                   59.28   2    1  
  7       Jessica Tse            Somerville               60.96   2 
  8       Cathrine Roney         Waltham                  62.42   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cambridge  'A'                                        51.76   2   10  
  2 Arlington  'A'                                        54.34   1    8  
  3 Everett  'A'                                          55.28   1    6  
  4 Revere  'A'                                           55.54   1    4  
  5 Medford  'A'                                          56.36   1    2  
  6 Peabody  'A'                                          57.25   2    1  
  7 Somerville  'A'                                       58.17   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cambridge  'A'                                      4:14.52    10  
  2 Medford  'A'                                        4:20.55     8  
  3 Peabody  'A'                                        4:27.74     6  
  4 Waltham  'A'                                        4:29.57     4  
  5 Somerville  'A'                                     4:29.85     2  
  6 Arlington  'A'                                      4:49.84     1  
  7 Revere  'A'                                         5:10.10  
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody  'A'                                       10:58.11    10  
  2 Cambridge  'A'                                     11:13.82     8  
  3 Arlington  'A'                                     11:14.67     6  
  4 Waltham  'A'                                       11:31.79     4  
  5 Somerville  'A'                                    12:33.39     2  
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Joyce Uang             Medford                4-10.00    10  
  2       Eve Schiavo            Everett               J4-10.00     8  
  3       Teniel Musteba         Revere                J4-10.00     6  
  4       Kaylan Melville        Peabody                4-08.00     4  
  5       Jessica Regan          Arlington              4-06.00     2  
  6       Sara Essember          Peabody               J4-06.00     1  
  7       Katy Willemin          Arlington              4-04.00  
  7       Hannah Raila           Medford                4-04.00  
 --       Jenelle Sullivan       Somerville                  NH  
 --       Molly Jackson          Somerville                  NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Troyanah Evans         Cambridge             16-02.50    10  
  2       McKane Sharff          Arlington             15-04.25     8  
  3       Courtney Francis       Waltham               15-02.00     6  
  4       Stacy Williams         Medford               14-03.25     4  
  5       Andris Simil           Cambridge             14-03.00     2  
  6       Melissa Lima           Medford               14-02.25     1  
  7       Kara Napolitano        Waltham               14-01.25  
  8       Shamika Walters        Revere                12-09.50  
  9       Jennifer Romeus        Somerville            12-08.00  
 10       Stephanie Medeiros     Somerville            12-01.00  
 
Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Andrea Jacobs          Waltham               36-07.00    10  
  2       Akilah King            Medford               35-04.00     8  
  3       Eve Dancewicz          Everett               33-04.50     6  
  4       Billine Jourdan        Somerville            32-00.00     4  
  5       Tara Gorgianni         Waltham               30-05.00     2  
  6       Vanessa Beckford       Somerville            30-02.50     1  
  7       Rosie Fonseca          Somerville            28-09.50  
  8       Lillian Torrey         Cambridge             27-00.00  
  9       Shawlette Howard-S     Revere                25-09.00  
 10       Eve Gardynski          Everett               25-01.00  
 11       Katelyn McCoy          Arlington             24-10.50  
 --       Katrina Marsan         Cambridge                 FOUL  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Ellenor Brown          Waltham               29-05.00    10  
  2       Vanessa Rocker         Peabody               28-07.00     8  
  3       Susan McCollin         Cambridge             25-06.00     6  
  4       Jenny Marcelin         Cambridge             25-03.00     4  
  5       Jocene Seme            Somerville            24-11.00     2  
  6       Katleyn D'Eramo        Revere                24-03.00     1  
  7       Dajohny Jean           Arlington             23-02.50  
  8       Mica Warton            Malden                23-01.00  
  9       Sharryn Gedeon         Arlington             23-00.00  
 10       Stacey Meehan          Waltham               19-11.00  
 11       Tina O'Keefe           Peabody               19-06.00  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Nirva Guirand          Cambridge                96-00    10  
  2       Selina Barreira        Peabody                  85-01     8  
  3       Kim Hazeltine          Arlington                83-03     6  
  4       Jasmin Buruca          Somerville               79-06     4  
  5       Desiree Rose           Arlington                77-11     2  
  6       Alison Smizer          Waltham                  74-02     1  
  7       Amanda Comack          Peabody                  72-06  
  8       Marlee McLaughlin-     Somerville               64-02  
  9       Eve Morris             Everett                  60-08  
 10       Sabrina Bellini        Medford                  42-00  
 
Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Holly McLaughlin       Arlington                93-11    10  
  2       Eve Noonan             Everett                  79-06     8  
  3       Eve Cummings           Everett                  79-03     6  
  4       Kristine Iodice        Waltham                  70-11     4  
  5       Janelle Digianoitt     Peabody                  70-04     2  
  6       Rosalie Mula           Waltham                  66-05     1  
  7       Alyssa Mackey          Somerville               65-03  
  8       Julia Berg             Cambridge                63-04  
  9       Stephanip Konz         Arlington                62-02  
 10       Katiana Pierre         Somerville               53-06  
 11       Laura Gonzalez         Cambridge                50-08  
 12       Lisa Ferrara           Peabody                  48-07  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Re McPherson           Revere                   11.81Q  2 
  2       Steve St. Hillaire     Malden                   11.87Q  4 
  3       Danny Guillaume        Somerville               11.88Q  3 
  4       Jayson Reinhold        Peabody                  12.17Q  1 
  5       Keith LeVan            Waltham                  11.89q  4 
  6       Christos Tsongos       Arlington                12.12q  2 
  7       Ev Beuchamps           Everett                  12.36   3 
  8       Seware Kangalu         Medford                  12.40   2 
  9       Jordan Cooper          Arlington                12.52   1 
 10       Re Lampendccnno        Revere                   12.90   1 
 11       Jim Leary              Arlington                13.35   1 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Danny Guillaume        Somerville               11.65    10  
  2       Keith LeVan            Waltham                  11.71     8  
  3       Ev Hunt                Everett                  11.84     6  
  4       Jayson Reinhold        Peabody                  12.01     4  
  5       Christos Tsongos       Arlington                12.10     2  
 --       Steve St. Hillaire     Malden                      FS  
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Ron Speller            Cambridge                22.85Q  1 
  2       Abdias Aime            Medford                  23.25Q  3 
  3       Malcolm Green          Cambridge                23.50Q  2 
  4       Steve Spinale          Peabody                  24.22Q  4 
  5       Re Irric               Revere                   24.00q  2 
  6       Micheal Neal           Somerville               24.53q  4 
  7       Javon Knott            Medford                  24.58   2 
  8       Ernest Appollon        Cambridge                24.60   3 
  9       Pablo Bello            Waltham                  25.35   3 
 10       Steve Devincent        Revere                   25.52   3 
 11       Ev MacMillan           Everett                  25.52   4 
 12       Brian Tran             Malden                   26.39   1 
 13       TJ Chella              Somerville               26.67   2 
 14       Ryan O'Malley          Malden                   27.23   2 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Ron Speller            Cambridge                23.03    10  
  2       Malcolm Green          Cambridge                23.04     8  
  3       Abdias Aime            Medford                  23.42     6  
  4       Re Irric               Revere                   23.79     4  
  5       Steve Spinale          Peabody                  24.42     2  
  6       Micheal Neal           Somerville               25.22     1  
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Ivan Serret            Peabody                  51.69   1   10  
  2       Ralph Cheri            Waltham                  51.85   1    8  
  3       Johwas Dominique       Waltham                  52.97   1    6  
  4       Yvon Jean-Jacques      Somerville               54.92   1    4  
  5       Ev Ciema               Everett                  55.08   1    2  
  6       Julian Mundele         Medford                  55.22   2    1  
  7       Nandon Munchi          Waltham                  56.01   1 
  8       Andy Numa              Cambridge                58.17   2 
  9       Andrew Lee             Arlington                58.17   2 
 10       Tom Dobson             Medford                  63.00   3 
 11       Seth Botos             Arlington                68.37   3 
 
Boys 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Andy St. Pierre        Peabody                4:40.61    10  
  2       Keith O'Donnell        Somerville             4:44.79     8  
  3       Richard Hartigan       Peabody                4:48.18     6  
  4       Ryan Hache             Waltham                4:52.48     4  
  5       Re Melchianno          Revere                 4:54.14     2  
  6       Matt Swain             Peabody                4:56.64     1  
  7       Dave Tassone           Arlington              4:59.83  
  8       Jesse Cunningham       Medford                5:16.71  
  9       Nathan Paine           Medford                5:25.25  
 10       Ev Knight              Everett                5:26.09  
 11       Roberto Velasquez      Somerville             5:28.33  
 12       Roger Ramirez          Malden                 5:28.91  
 13       Chris DiSciullo        Medford                5:31.26  
 14       Jose Hernandez         Waltham                6:00.47  
 
Boys 2 Mile Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Ev Garcia              Everett               10:20.41    10  
  2       David Terenzoni        Peabody               10:43.42     8  
  3       Souren Khourdaverd     Malden                10:55.34     6  
  4       James Gallant          Medford               10:57.65     4  
  5       Dan McGonagle          Waltham               11:01.69     2  
  6       Dan Reedy              Arlington             11:03.92     1  
  7       Kevin O'Connell        Peabody               11:09.78  
  8       Patrick Ryan           Medford               11:09.91  
  9       Jason Nichlos          Waltham               12:09.36  
 10       Ev Urquiza             Everett               12:56.83  
 11       N Alsaidy              Revere                12:59.94  
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Noah Rosenblum         Cambridge              2:00.51    10  
  2       Kevin Dawson           Peabody                2:08.63     8  
  3       Robert Wenham          Medford                2:11.66     6  
  4       Rev Dreesen            Revere                 2:12.22     4  
  5       Rev Burke              Revere                 2:12.89     2  
  6       Bernden Smith          Waltham                2:20.46     1  
  7       Antonio Antenor        Malden                 2:25.11  
  8       Danny McWeery          Somerville             2:26.56  
  9       Jeff Baguidy           Waltham                2:26.99  
 10       Ev Vaquerano           Everett                2:28.27  
 11       Larry Bohan            Somerville             2:29.28  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Stanley Etienre        Somerville               16.41Q  3 
  2       Jhonny Encarnacion     Peabody                  16.56Q  1 
  3       Maury Carroll          Medford                  18.24Q  2 
  4       Daniel Alvarado        Cambridge                16.72q  3 
  5       Matt McDonough         Peabody                  17.90q  1 
  6       Paul Beckford          Somerville               18.87q  3 
  7       Matt Amato             Revere                   19.11   1 
  8       Chiton Patel           Waltham                  19.39   1 
  9       Matt Darcy             Malden                   19.54   2 
 10       Ev McGrath             Everett                  19.86   2 
 11       Re Anderson            Revere                   20.27   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1       Jhonny Encarnacion     Peabody                  16.38    10  
  2       Stanley Etienre        Somerville               16.47     8  
  3       Daniel Alvarado        Cambridge                16.80     6  
  4       Maury Carroll          Medford                  17.42     4  
  5       Matt McDonough         Peabody                  17.66     2  
  6       Paul Beckford          Somerville               18.86     1  
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Jason Vvu              Revere                   42.65   1   10  
  2       Syrus Aiguer-Marbl     Cambridge                43.94   1    8  
  3       Dave Pantanella        Somerville               44.57   1    6  
  4       McKencen Masse         Waltham                  44.69   2    4  
  5       Eddie DeGurski         Medford                  44.86   1    2  
  6       Matt Tavano            Revere                   45.03   1    1  
  7       Clayton Coverdale      Malden                   46.64   2 
  8       Chris Gaudet           Waltham                  47.15   2 
  9       Evan Panesis           Peabody                  47.58   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Cambridge  'A'                                        45.39   1   10  
  2 Waltham  'A'                                          47.11   1    8  
  3 Peabody  'A'                                          47.81   2    6  
  4 Everett  'A'                                          48.47   1    4  
  5 Medford  'A'                                          48.53   1    2  
 -- Somerville  'A'                                          DQ   1 
 -- Revere  'A'                                              DQ   2 
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Peabody  'A'                                        3:35.38    10  
  2 Waltham  'A'                                        3:36.72     8  
  3 Revere  'A'                                         3:41.12     6  
  4 Medford  'A'                                        3:41.88     4  
  5 Everett  'A'                                        3:44.29     2  
  6 Malden  'A'                                         4:13.41     1  
  7 Somerville  'A'                                     4:16.00  
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Cambridge  'A'                                      8:44.81    10  
  2 Peabody  'A'                                        9:05.01     8  
  3 Revere  'A'                                         9:05.63     6  
  4 Somerville  'A'                                     9:15.39     4  
  5 Waltham  'A'                                        9:20.47     2  
  6 Medford  'A'                                        9:55.74     1  
  7 Arlington  'A'                                     10:17.35  
  8 Everett  'A'                                       10:39.27  
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Ev Coleman             Everett                6-00.00    10  
  2       Ev Alume               Everett                5-08.00     8  
  3       Dave Pantanella        Somerville            J5-08.00     6  
  4       Joel Coleman           Revere                 5-06.00     4  
  5       Clayton Coverdale      Malden                J5-06.00     2  
  6       Jordan Cooper          Arlington             J5-06.00     1  
  7       Jason D'Amelio         Revere                 5-04.00  
 --       John Studley           Peabody                     NH  
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Christos Tsongos       Arlington             19-05.50    10  
  2       Stanley Etienre        Somerville            19-04.75     8  
  3       Re Ibric               Revere                19-00.25     6  
  4       Evan Panesis           Peabody               17-04.50     4  
  5       Ernst Jean             Malden                15-11.00     2  
  6       Larry Bohan            Somerville            15-06.00     1  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Jhonny Encarnacion     Peabody               43-07.00    10  
  2       Jowhas Dominique       Waltham               42-11.00     8  
  3       James Bey              Revere                42-03.50     6  
  4       Malcolm Green          Cambridge             40-08.50     4  
  5       Pablo Bello            Waltham               38-06.00     2  
  6       Ev Dancewicz           Everett               38-00.50     1  
  7       Paul Beckford          Somerville            36-10.50  
  8       Andrew Lee             Arlington             35-06.50  
  9       Jackie Aurellen        Somerville            35-02.50  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Re Evans               Revere                50-06.50    10  
  2       Chris Bo               Somerville            47-00.00     8  
  3       Dan O'Brien            Peabody               43-05.00     6  
  4       Ev Connors             Everett               43-00.00     4  
  5       Marcio Depina          Cambridge             38-02.00     2  
  6       Re Nicotera            Revere                37-02.00     1  
  7       Selvin Sandoual        Waltham               30-03.50  
  8       Paul Reilly            Medford               29-05.50  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Gosder Cherilus        Somerville              133-11    10  
  2       Kalvin Espinale        Peabody                 133-09     8  
  3       Mosse Brisson          Waltham                 130-07     6  
  4       Bill Howard            Revere                  117-06     4  
  5       Brendan Lebreque       Peabody                 109-02     2  
  6       Re Lewis               Revere                  107-05     0.5
  6       Ev Arsenault           Everett                 107-05     0.5
  8       Re Alquinta            Revere                  100-11  
  9       Mike Loder             Somerville              100-07  
 10       Tim Cormio             Medford                  96-10  
 11       Brian Carney           Arlington                86-10  
 12       David Stipo            Medford                  82-10  
 13       Greg Storch            Arlington                67-00  
 
Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Keith LeVan            Waltham                 149-04    10  
  2       James Damas            Arlington               135-07     8  
  3       Ryan Mula              Waltham                 130-09     6  
  4       Mike Kloack            Peabody                 129-00     4  
  5       Keith O'Donnell        Somerville              122-03     2  
  6       Van Tsoulas            Peabody                 120-03     1  
  7       Jonas Jacques          Medford                 114-08  
  8       Eddie DeGurski         Medford                 113-04  
  9       Ev LeRay               Everett                 105-09  
 10       Micheal Hinds          Cambridge               103-09  
 11       Peter Payack           Cambridge               103-07  
 12       Zack Pilcher           Arlington                97-09  
 12       Nathan Paine           Medford                  97-09  
 14       Matt Darcy             Malden                   91-08  
 15       Dan McWeery            Somerville               90-09  
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Cambridge                  120        2) Peabody                   103   
    3) Arlington                   71        4) Waltham                    70   
    5) Medford                     48        6) Everett                    44   
    7) Somerville                  43        8) Revere                     21   
    9) Malden                       6                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Peabody                    120        2) Waltham                    83   
    3) Somerville                  77        4) Cambridge                  68   
    5) Revere                      66.50     6) Everett                    47.50
    7) Medford                     30        8) Arlington                  22   
    9) Malden                      11