Find this page online at www.coolrunning.com/results/03/ma/Jun25_Hingha_set1.shtml

Hingham HS Summer Twilight Meets #1

Hingham, MA, June 25, 2003

Results

RPK

Licensed to Notre Dame Academy                            Hy-Tek's Meet Manager
                  Hingham HS Twlight Series Meet #1 - 6/25/03                  
                                  Hingham, MA                                  
                                    Results                                    
 
Girls 10&U 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   598 McManus, Ciara      10 Unattached               18.60  
  2   592 Hule, Alex           8 South Shore Expr         19.20  
  3   601 McConville, Julie    8 South Shore Expr         19.40  
  4   615 Pawlowski, Katrina   6 South Shore Fire         23.40  
 
Girls 11-14 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   599 Callahan, Meaghan   14 South Shore Fire         12.50   3 
  2   617 Polonski, Kellie    13 South Shore Fire         14.90   2 
  3   589 Thungpaithoon, Liz  13 South Shore Expr         15.10   2 
  4   612 Clark, Emily        11 South Shore Fire         15.40   2 
  5   596 Invernizzi, Stepha  12 South Shore Fire         15.50   2 
  6   613 Bennett, Samantha   12 South Shore Fire         16.20   2 
  7   590 Marchant, Renee     13 South Shore Expr         18.00   2 
 
Girls 15+ 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   593 Traina, Jocelyn     15 South Shore Expr         12.60   3 
  2   597 Invernizzi, Christ  15 South Shore Fire         14.50   3 
 
Girls 10&U 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   603 Betts, Amanda       10 South Shore Fire         36.70   3 
  2   610 Fitzgibbons, Morga   8 South Shore Fire         36.80   2 
  3   632 McAuley, Erin       10 South Shore Fire         37.60   3 
  4   592 Hule, Alex           8 South Shore Expr         40.60   2 
  5   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire         41.60   1 
  6   642 Lane, Courtney       8 South Shore Fire         41.70   2 
  7   601 McConville, Julie    8 South Shore Expr         42.40   2 
  8   639 Donahue, Justine     8 South Shore Fire         43.20   2 
  9   631 McAuley, Catherine   6 South Shore Fire         44.60   1 
 10   637 McGaughlin, Collee   5 South Shore Fire         51.80   1 
 11   615 Pawlowski, Katrina   6 South Shore Fire         52.50   1 
 12   635 McGaughlin, Erin     5 South Shore Fire         53.70   1 
 
Girls 11-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   589 Thungpaithoon, Liz  13 South Shore Expr         30.80   4 
  2   594 Arens, Elizabeth    12 South Shore Expr         30.90   4 
  3   633 Davis, Caroline     14 South Shore Fire         31.20   5 
  4   629 Koenen, Brigid      12 South Shore Fire         31.80   4 
  4   617 Polonski, Kellie    13 South Shore Fire         31.80   5 
  6   634 Davis, Julie        12 South Shore Fire         32.70   4 
  7   596 Invernizzi, Stepha  12 South Shore Fire         33.80   4 
  8   612 Clark, Emily        11 South Shore Fire         34.00   3 
  9   628 Koenen, Deirdre     11 South Shore Fire         35.90   3 
 
Girls 15+ 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   597 Invernizzi, Christ  15 South Shore Fire         30.00   5 
 
Girls 10&U 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   603 Betts, Amanda       10 South Shore Fire       1:28.50  
  2   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire       1:41.30  
  3   592 Hule, Alex           8 South Shore Expr       1:49.80  
  4   615 Pawlowski, Katrina   6 South Shore Fire       2:01.30  
  5   637 McGaughlin, Collee   5 South Shore Fire       2:06.50  
  6   635 McGaughlin, Erin     5 South Shore Fire       2:11.70  
 
Girls 11-14 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   613 Bennett, Samantha   12 South Shore Fire       1:19.00  
 
Girls 11-14 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   594 Arens, Elizabeth    12 South Shore Expr       6:17.40  
 
Girls 10&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   610 Fitzgibbons, Morga   8 South Shore Fire       3:32.90  
 
Girls 11-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   630 Hessner, Molly      11 South Shore Fire       2:53.00  
  2   629 Koenen, Brigid      12 South Shore Fire       2:54.30  
  3   600 Lincoln, Hannah     14 Unattached             3:02.80  
 
Boys 10&U 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   614 Tuplin, Trevor       8 Unattached               14.90   2 
  2   595 Invernizzi, Nick    10 South Shore Fire         16.90   1 
  3   609 Fitzgibbon, Dennis  10 South Shore Fire         17.40   1 
  4   625 Koenen, Liam         9 South Shore Fire         17.50   2 
  5   620 Driscoll, Liam       8 Unattached               18.40   1 
  6   616 Pawlowski, Jesse     8 South Shore Fire         18.50   1 
  7   623 Koenen, Pat          7 South Shore Fire         19.00   2 
 
Boys 11-14 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   626 Roell, Paul         14 South Shore Fire         13.40   3 
  2   602 Lincoln, Ben        12 Unattached               16.10   3 
 
Boys 15+ 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   607 Sacchetti, John     17 Unattached               11.80   3 
  2   591 Traina, Adam        17 Unattached               12.00   3 
  3   584 Butler, Graeme      15 Unattached               13.20   3 
 
Boys 10&U 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   614 Tuplin, Trevor       8 Unattached               34.00   2 
  2   595 Invernizzi, Nick    10 South Shore Fire         35.40   2 
  3   623 Koenen, Pat          7 South Shore Fire         38.70   1 
  3   620 Driscoll, Liam       8 Unattached               38.70   2 
  5   640 Lane, Harrison       6 South Shore Fire         39.60   1 
  6   616 Pawlowski, Jesse     8 South Shore Fire         41.40   2 
  7   638 Donahue, John        6 Unattached               44.50   1 
 
Boys 15+ 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   607 Sacchetti, John     17 Unattached               24.60   3 
  2   584 Butler, Graeme      15 Unattached               27.10   3 
 
Boys 10&U 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   625 Koenen, Liam         9 South Shore Fire       1:25.80  
  2   638 Donahue, John        6 Unattached             1:45.50  
 
Boys 15+ 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   608 Haidul, Joe         19 Unattached               56.50  
  2   591 Traina, Adam        17 Unattached               56.60  
 
Boys 10&U 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   636 McGaughlin, Connor   9 South Shore Fire       7:59.00  
 
Boys 15+ 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   627 Prior, JJ           17 Unattached             5:15.20  
  2   587 Stewart, Brian      17 Unattached             5:22.50  
  3   624 Carroll, Keith      19 Unattached             5:39.00  
  4   619 Wood, Jeremy        15 Unattached             5:58.20  
  5   584 Butler, Graeme      15 Unattached             7:12.00  
 
Boys 15+ 2 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   608 Haidul, Joe         19 Unattached            11:13.30  
  2   582 Cook, Alex          17 Unattached            11:31.00  
  3   588 Jakins, Stephen     17 Unattached            11:54.60  
 
Boys 10&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   636 McGaughlin, Connor   9 South Shore Fire       3:23.10  
 
Girls 10&U Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   632 McAuley, Erin       10 South Shore Fire       8-04.00  
  2   598 McManus, Ciara      10 Unattached             6-10.50  
  3   631 McAuley, Catherine   6 South Shore Fire       6-06.00  
  3   642 Lane, Courtney       8 South Shore Fire       6-06.00  
  5   592 Hule, Alex           8 South Shore Expr       6-05.00  
  6   639 Donahue, Justine     8 South Shore Fire       6-03.00  
 --   637 McGaughlin, Collee   5 South Shore Fire          FOUL  
 --   635 McGaughlin, Erin     5 South Shore Fire          FOUL  
 --   615 Pawlowski, Katrina   6 South Shore Fire          FOUL  
 
Boys 10&U Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   609 Fitzgibbon, Dennis  10 South Shore Fire       9-00.00  
 
Boys 11-14 Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   626 Roell, Paul         14 South Shore Fire      15-04.00  
 
Girls 11-14 Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   633 Davis, Caroline     14 South Shore Fire      11-09.00  
  2   594 Arens, Elizabeth    12 South Shore Expr      11-07.00  
  3   629 Koenen, Brigid      12 South Shore Fire      11-01.00  
  4   634 Davis, Julie        12 South Shore Fire      10-05.00  
  5   622 Hall, Ali           12 South Shore Fire       9-08.00  
  6   641 Lane, Erica         12 South Shore Fire       8-05.00  
  7   628 Koenen, Deirdre     11 South Shore Fire       7-04.00  
 
Men 15+ Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   607 Sacchetti, John     17 Unattached            16-03.00  
  2   591 Traina, Adam        17 Unattached            15-09.00  
  3   619 Wood, Jeremy        15 Unattached            15-02.00  
 --   624 Carroll, Keith      19 Unattached                FOUL  
 
Women 15+ Shot Put
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   606 Mills, Ashley       16 South Shore Expr      27-05.00  
  2   593 Traina, Jocelyn     15 South Shore Expr      25-03.00  
 
Boys 10&U Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   623 Koenen, Pat          7 South Shore Fire         36-00  
 
Girls 10&U Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   632 McAuley, Erin       10 South Shore Fire         46-07  
  2   598 McManus, Ciara      10 Unattached               38-00  
 
Girls 11-14 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   612 Clark, Emily        11 South Shore Fire         60-04  
  2   596 Invernizzi, Stepha  12 South Shore Fire         60-02  
  3   641 Lane, Erica         12 South Shore Fire         48-00  
  4   628 Koenen, Deirdre     11 South Shore Fire         41-08  
  5   622 Hall, Ali           12 South Shore Fire         35-00  
  6   613 Bennett, Samantha   12 South Shore Fire         32-05  
 
Boys 11-14 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   602 Lincoln, Ben        12 Unattached               74-08  
  2   618 Polonski, Cori      12 South Shore Fire         39-00