Find this page online at www.coolrunning.com/results/03/ma/Jun15_USATFN_set1.shtml

USATF New England Track & Field Championships

MIT, Cambridge, MA, June 15, 2003

Complete Results

              USATF New England Outdoor Championships - 6/15/2003              
                    MIT - Steinbrenner Track, Cambridge, MA                    
TEAM SCORING
MEN: 1.Gr.Boston TC 69; 2.Reebok Boston 34; 3.Athletics East 30; 4.WorcesterTC 21; 5.
Providence Cobras, 15; 6.Merrimack Valley Striders 8; 7.NEWalkers 6; 8.BAA, Boston International, Cambridge Sports Union 3; 11.Masters Racewalking & TF Club, 2; 12.Moose Milers & Marathoners 1.
WOMEN: 1.Gr.Boston TC 84; 2.BAA 14; 3.Athletics East 13; 4.Merrimack Valley Striders 6; 5.Cambridge Sports Union 3; 6.Reebok Boston and Central MA Striders 2; 8.Cambridge RC 1.
 
Event 1  Women 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Antonette          20 Lemans                   13.06  
  2 Lawson, Sarah                Greater Boston T         13.68  
  3 Carman, Kisha             37 Greater Boston T         13.77  
  4 Fortuna, Paula            42 Merrimack Valley         15.11  
  5 Ronsivalli, Sarah            Merrimack Valley         15.33  
  6 Green-Fatuga, Rose        31 Unattached               15.66  
 
Event 2  Men 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Egbor, Stanley               Greater Boston T         10.45   1 
  2 Campbell, Byron           27 North Carolina E         10.71   1 
  3 James, Xavier             27 Unattached               10.88   1 
  4 McSweeney, Terence        23 Unattached               11.34   1 
  5 Shreeve, ANdre            25 Unattached               11.44   1 
  6 Soderquist, Jeff             Greater Boston T         11.49   1 
  7 Manosh, Jon                  Greater Boston T         11.50   1 
  8 Pintzopoulos, Sotirios    20 Unattached               11.65   1 
  9 Crossman, Brian           36 Unattached               11.85   2 
 10 Tsikritzis, Peter         24 Athletics East           12.01   2 
 11 Fetters, Alan             27 Unattached               12.06   2 
 12 Rockwood, Jeff            25 Athletics East           12.30   2 
 13 Kuntz, Dave               18 Worcester Track          12.32   2 
 14 Davy, Roland              38 Unattached               12.62   2 
 15 Manson, Mark              39 Unattached               12.99   3 
 16 Rossivalli, Lou           50 Merrimack Valley         13.27   3 
 17 Michitson, Tim            42 Merrimack Valley         13.40   2 
 18 Carew, Muhammad           24 Unattached               15.11   3 
 -- Neumann, David            43 Unattached                 DNF   2 
 
Event 3  Women 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Graham, Nolle             21 Lemans                   24.13   1 
  2 Stenhouse, Vera              Unattached               24.77   1 
  3 Walkes, Andrea            23 Lemans                   25.33   1 
  4 Baldwin, Paulette         23 Lemans                   25.88   1 
  5 Brown, Antonette          20 Lemans                   26.60   1 
  6 Trainor, Kourtney            Greater Boston T         27.45   1 
  7 Lawson, Sarah                Greater Boston T         27.65   1 
  8 Esposito, Nicole          26 Athletics East           29.01   2 
  9 Johns-Rees, Gail          48 Merrimack Valley         29.90   2 
 10 Fortuna, Paula            42 Merrimack Valley         30.80   2 
 11 Derderian, Jane              Greater Boston T         30.89   2 
 12 Ronsivalli, Sarah            Merrimack Valley         31.72   2 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Egbor, Stanley               Greater Boston T         20.70   1 
  2 Campbell, Byron           27 North Carolina E         20.94   1 
  3 Fuller, Kobie             22 Greater Boston T         21.51   1 
  4 James, Xavier             27 Unattached               21.69   1 
  5 Smith, Raymond            22 Providence Cobra         22.31   1 
  6 Puleo, Chris              23 Providence Cobra         22.40   1 
  7 Aina, Colin               21 Providence Cobra         22.56   2 
  8 Manosh, Jon                  Greater Boston T         22.79   2 
  9 Pintzopoulos, Sotirios    20 Unattached               22.88   1 
 10 Crossman, Brian           36 Unattached               23.17   3 
 11 Callum, David                Greater Boston T         23.25   2 
 12 Martin, Eric              24 Unattached               23.97   2 
 13 Watts, Jim                41 Sprint Force Ame         24.16   3 
 14 Kuntz, Dave               18 Worcester Track          24.36   2 
 15 Boedeker, Steve           33 Unattached               24.78   3 
 16 Pierce, Roger             58 Sprint Force Ame         24.97   4 
 17 Neumann, David            43 Unattached               25.55   3 
 18 Blake, Carroll            53 Sprint Force Ame         25.62   4 
 19 Elliot, Michael           43 Unattached               25.88   3 
 20 DeLuz, Michael            43 Wabanski Strider         26.23   4 
 21 Michitson, Tim            42 Merrimack Valley         27.79   3 
 22 Davy, Roland              38 Unattached               32.21   2 
 
Event 5  Women 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bromell, Jana                Greater Boston T         56.32  
  2 Regan, Catherine             Greater Boston T         57.57  
  3 Ayrton, Zenia             31 Unattached               59.28  
  4 Johns-Rees, Gail          48 Merrimack Valley       1:11.77  
 
Event 6  Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lewis, Lubert             24 Reebok Boston            48.25   1 
  2 Dilday, Sekou                Greater Boston T         49.71   1 
  3 Lerner, Casey             26 Reebok Boston            49.98   1 
  4 Puleo, Chris              23 Providence Cobra         50.25   1 
  5 Stott, Tim                23 Unattached               50.54   1 
  6 Cahill, Dave                 Greater Boston T         51.37   2 
  7 Colon, Andie                 Greater Boston T         51.72   1 
  8 Ibric, Merzudin           17 Unattached               52.01   2 
  9 Watts, Jim                41 Sprint Force Ame         52.09   2 
 10 Sherry, Eric              23 Reebok Boston            52.62   1 
 11 Vuu, Jason                18 Unattached               54.48   3 
 12 Jones, Ed                    Greater Boston T         54.85   2 
 13 Neron, Philippe           40 Unattached               54.87   2 
 14 Pierce, Roger             58 Sprint Force Ame         55.67   2 
 15 Blake, Carroll            53 Sprint Force Ame         56.47   2 
 16 Neumann, David            43 Unattached               56.89   2 
 17 Caro, Gino                42 Unattached             1:02.04   3 
 18 Rossivalli, Lou           50 Merrimack Valley       1:05.74   3 
 
Event 7  Women 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gradhand, Ulrike             Greater Boston T       2:17.73  
  2 Isbitz, Sarah             17 Unattached             2:19.88  
  3 Esposito, Nicole          26 Athletics East         2:21.10  
  4 Subin, Keely                 Greater Boston T       2:21.13  
  5 Brace, Katie              26 Unattached             2:23.04  
  6 Gardiner, Eliza           17 Cambridge Runnin       2:25.01  
  7 Fletcher, Sumner          17 Worcester Track        2:40.0h  
 
Event 8  Men 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ciollo, Joe               26 Reebok Boston          1:52.83   1 
  2 Grignon, Na'im               Boston Athletic        1:53.09   1 
  3 Weeks, Scott              31 Syracuse Charger       1:53.48   1 
  4 Fatuga, Gbolahan          29 Reebok Boston          1:53.76   1 
  5 Paterno, Jeff             29 Reebok Boston          1:53.78   1 
  6 Kress, Mike               23 Athletics East         1:55.05   1 
  7 LaRosa, Mark              24 Athletics East         1:55.34   1 
  8 Fenety, Erik              17 Club Athletisme        1:56.48   1 
  9 Bayliss, Trevor           27 Greater Boston T       1:57.73   1 
 10 Johnson, Dan                 Boston Athletic        1:57.93   1 
 11 Sullivan, Matthew         25 Athletics East         1:58.49   2 
 12 Rudd, Tim                 22 Providence Cobra       1:59.49   2 
 13 Potter, Christopher       38 Unattached             2:01.87   2 
 14 Heffernan, Kevin          43 Unattached             2:07.50   2 
 15 Buggia, Adam                 Greater Boston T       2:08.50   2 
 16 Elliott, Glenn            40 Westchester TC         2:12.18   2 
 
Event 9  Women 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 O'Mahoney, Orla              Boston Athletic        4:28.39  
  2 Scott, Sascha             27 New Balance Pace       4:28.66  
  3 DeCamp, Amy                  Boston Athletic        4:28.97  
  4 Droomgoole, Erin          23 Reebok Boston          4:29.47  
  5 Thalmann, Kim                Boston Athletic        4:30.44  
  6 Schneider, Maura          29 Reebok Boston          4:33.93  
  7 Van Orden, Margie         24 Reebok Boston          4:38.22  
  8 Lyman, Amy                   Boston Athletic        4:42.70  
  9 McCormick, Megan          24 Athletics East         4:44.74  
 10 Siegrist, Sloan              Greater Boston T       4:47.11  
 11 Leier, Melissa               Greater Boston T       4:47.98  
 12 Ganey, Meghann            23 Reebok Boston          4:48.85  
 13 Gagne, Bridget            20 Unattached             4:55.49  
 14 Whitmore, Heather         24 Athletics East         5:09.98  
 15 Wasilenko, Katie             Greater Boston T       5:14.15  
 16 Fletcher, Sumner          17 Worcester Track        5:35.23  
 17 Lein, Karen               45 Liberty AC             6:19.14  
 
Event 10  Men 1500 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gallo, Anthony            23 Syracuse Charger       3:48.99  
  2 Hyde, Bruce               20 Unattached             3:52.64  
  3 Juliano, Dave             23 Reebok Boston          3:54.61  
  4 Deane, George             23 Athletics East         3:55.79  
  5 Metcalf, Adam             24 Athletics East         3:55.90  
  6 Alliette, Kevin           22 Unattached             3:56.75  
  7 LaVallee, Roland          24 Reebok Boston          3:57.34  
  8 Slovik, Jay               24 Greater Boston T       4:03.97  
  9 Tomlinson, Sarad             Greater Boston T       4:13.05  
 10 Parenteau, Joe            20 Providence Cobra       4:16.32  
 11 Merkhofer, Evan              Greater Boston T       4:20.80  
 12 Raunig, Colin             18 Unattached             4:28.10  
 13 Ellison, Ed               42 Athletics East         4:31.72  
 14 Kelley, Joe               44 Unattached             4:32.28  
 15 Newhall, WF               45 Unattached             4:34.92  
 16 McArdle, Colin            59 Greater Boston T       4:37.56  
 
Event 11  Women 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carrara, Christy Mae         Boston Athletic       10:18.99  
  2 Leier, Melissa               Greater Boston T      10:34.20  
  3 Bellisle, Marge           47 Central Mass Str      10:44.24  
  4 Bradley, Margaret            Greater Boston T      10:55.71  
  5 Bonstelle, Christy           Greater Boston T      11:35.51  
 
Event 12  Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cake, Judson              25 Athletics East         9:02.26  
  2 Marion, Richard           41 Athletics East         9:08.60  
  3 Voliva, Rich                 Greater Boston T       9:12.79  
  4 Wells, Kit                   Greater Boston T      10:06.53  
  5 DeLuz, Michael            43 Wabanski Strider      11:12.57  
 
Event 13  Women 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, Breeda            30 New Balance           15:43.64  
  2 Smith, Kim                21 Unattached            15:49.30  
  3 Bradley, Margaret            Greater Boston T      18:24.74  
  4 Guzman, Alison               Greater Boston T      19:15.19  
 -- Famous, Katie                Greater Boston T           DNF  
 -- Davenport, Marie          28 New Balance                DNF  
 
Event 14  Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hinchion, John            22 Merrimack Valley      15:29.51  
  2 Mayall, Mark              31 Reebok Boston         15:36.67  
  3 Sullivan, Matthew         25 Athletics East        15:45.35  
  4 Kress, Stephen            18 Unattached            15:51.98  
  5 Carde, Coley              27 Moose Milers and      15:56.69  
  6 Putnam, Gregory              Unattached            15:59.18  
  7 Garcia, Jim               44 Greater Lowell R      16:28.53  
  8 Rhoades, Jim              34 Athletics East        16:32.50  
  9 Benestead, Christopher    25 Boston Athletic       16:36.35  
 10 Davie, Bruce              39 Greater Boston T      16:37.81  
 11 Bunker, MIKE              21 Unattached            16:44.46  
 12 Hardy, Harris                Athletics East        16:51.72  
 13 Zawadzki, Jeffrey         20 Unattached            16:54.98  
 14 Scippa, Marcello          35 Unattached            17:07.03  
 15 Nolan, Matthew            26 Greater Boston T      17:12.88  
 -- Davenport, Dave           27 Unattached                 DNF  
 
Event 15  Women 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wenninger, Holly          38 Athletics East        17:58.99  
  2 Fine, Dorothy             58 Cambridge Sports      20:30.58  
 
Event 16  Men 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Savilonis, Brian          53 New England Walk      14:57.04  
  2 Peckiconis, Steve         44 Cambridge Sports      16:13.24  
  3 Knatt, Tom                60 New England Walk      17:29.39  
  4 Kouchaoui, El Hassan      45 Masters Racewalk      17:45.00  
  5 Mansbach, Charles         58 New England Walk      18:26.67  
 
Event 17  Women 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Foster, Barbara           28 Unattached               23.82  
 
Event 18  Men 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aina, Colin               21 Providence Cobra         14.70  
  2 Gabisi, Najimu            28 Boston Internati         15.47  
  3 Francis, Shen             25 Unattached               17.08  
  4 Lemaire, Matt             22 Worcester Track          17.50  
 
Event 19  Women 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walkes, Andrea            23 Lemans                 1:04.82  
  2 Trainor, Kourtney            Greater Boston T       1:06.30  
  3 Foster, Barbara           28 Unattached             1:25.46  
 
Event 20  Men 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Francis, Shen             25 Unattached               55.09  
  2 Normant, Keith            20 Unattached               57.66  
  3 Rockwood, Jeff            25 Athletics East           58.04  
  4 Elliot, Ross              17 Unattached             1:00.41  
  5 Vuu, Jason                18 Unattached             1:06.44  
  6 Graff, Warren             57 Sprint Force Ame       1:09.10  
 
Event 21  Women 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Crowley, Tara             25 Unattached            10:48.38  
  2 Brennand, Kristen            Greater Boston T      11:27.30  
  3 Foster, Barbara           28 Unattached            16:05.60  
 
Event 22  Men 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sallberg, Jacques         28 Unattached             8:48.30  
  2 Carrara, Ryan             26 Reebok Boston          9:31.76  
  3 FFlamino, Aaron           28 Athletics East         9:35.12  
  4 Newsham, Bill                Greater Boston T      11:04.85  
  5 Dunbar, Travis            24 Athletics East        11:21.16  
 
Event 24  Women High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Dorrel, Sarah                Greater Boston T       4-08.25      1.42m 
  2 Trainor, Kourtney            Greater Boston T       4-08.25      1.42m 
 
Event 25  Men High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Shears, Adrian            23 Unattached             6-09.00      2.05m 
  2 Earle, Sean                  Greater Boston T       6-08.00      2.03m 
  3 Tsikritzis, Peter         24 Athletics East         6-04.00      1.93m 
  4 Sobel, Richard            54 Greater Boston T       5-03.00      1.60m 
 
Event 26  Women Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tweedie, Cat                 Greater Boston T      10-06.00      3.20m 
  2 Barry, Krystal            18 Unattached             8-00.00      2.43m 
 
Event 27  Men Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Salingera, Aaron          22 Unattached            15-00.00      4.57m 
  2 Abel, Eric                   Greater Boston T      14-00.00      4.26m 
  3 Kwon, Daniel              23 Unattached            13-06.00      4.11m 
  4 Fish, Mark                   Unattached            13-00.00      3.96m 
 -- Bowery, Brad              22 Unattached                  NH            
 
Event 28  Women Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Graham, Nolle             21 Lemans                   6.41m   21-00.50 
  2 Stenhouse, Vera              Unattached               6.08m   19-11.50 
  3 Baldwin, Paulette         23 Lemans                   5.94m   19-06.00 
  4 Brantle, Cheryl           32 New Have Age Gro         5.45m   17-10.75 
  5 Trainor, Kourtney            Greater Boston T         4.68m   15-04.25 
  6 Day, Megan                14 Unattached               4.03m   13-02.75 
  7 Derderian, Jane              Greater Boston T         3.81m   12-06.00 
 
Event 29  Men Long Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Robinson, Jerome          34 Lemans                   7.33m   24-00.75 
  2 Aina, Colin               21 Providence Cobra         7.21m   23-08.00 
  3 Soderquist, Jeff             Greater Boston T         6.86m   22-06.25 
  4 McCorquodale, Shawn       19 Worcester Track          6.66m   21-10.25 
  5 Smith, Raymond            22 Providence Cobra         6.44m   21-01.50 
  6 Tsikritzis, Peter         24 Athletics East           5.89m   19-04.00 
  7 Luong, Kien                  Greater Boston T         5.76m   18-10.75 
  8 Lemaire, Matt             22 Worcester Track          5.55m   18-02.50 
 
Event 30  Women Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lutterloh, Tilita         22 Lemans                  11.72m   38-05.50 
  2 Stenhouse, Vera              Unattached              11.54m   37-10.50 
  3 Kelley, Casey             23 Unattached              10.81m   35-05.75 
 
Event 31  Men Triple Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Curry, Richard            29 Shore AC                16.00m   52-06.00 
  2 Thomas, Sean              22 Unattached              14.46m   47-05.25 
  3 McCorquodale, Shawn       19 Worcester Track         12.61m   41-04.50 
  4 Ouarraioui, Amine         19 Greater Boston T        12.57m   41-03.00 
  5 Colon, Andie                 Greater Boston T        12.44m   40-09.75 
  6 Bowery, Brad              22 Unattached              11.91m   39-01.00 
  7 Kwon, Daniel              23 Unattached              11.70m   38-04.75 
  8 Bergeron, David           20 Worcester Track         11.28m   37-00.25 
 -- Fetters, Alan             27 Unattached                FOUL            
 
Event 32  Women Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Connor, Stacey            24 Unattached              36.41m     119-05 
  2 Porter, Catheryne         16 Unattached              30.88m     101-04 
 
Event 33  Men Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Zolkiewicz, Michael       25 Unattached              54.05m     177-04 
  2 Anderson, Derek           19 Northeastern TC         50.92m     167-01 
  3 Golcnor, Jake             19 Brown University        43.41m     142-05 
  4 Ferrara, Chris               Greater Boston T        41.42m     135-11 
  5 Sawler, Jaime                Greater Boston T        40.27m     132-01 
  6 Blose, Ethan                 Unattached              40.04m     131-04 
  7 Lemieux, James               Greater Boston T        38.85m     127-05 
  8 Lammi, Eric               48 Unattached              38.76m     127-02 
  9 Mills, Stephen            18 Unattached              37.14m     121-10 
 10 Chamoy, Todd                 Unattached              35.32m     115-10 
 -- Walls, Kent               19 Brown University          FOUL            
 -- Puloka, David                Greater Boston T          FOUL            
 
Event 36  Women Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Riettie, Kateema          29 Unattached              50.63m     166-01 
  2 Burnell, Eliza            23 Unattached              41.25m     135-04 
  3 Williams, Amelia          20 Unattached              38.48m     126-03 
  4 Kelley, Casey             23 Unattached              36.18m     118-08 
 
Event 37  Men Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 DeStefano, Rich              Unattached              65.62m     215-03 
  2 Black, Bryan              23 Unattached              65.32m     214-04 
  3 Blose, Ethan                 Unattached              61.22m     200-10 
  4 Viafore, Scott            18 Unattached              56.44m     185-02 
  5 Martin, Eric              24 Unattached              52.15m     171-01 
  6 Bergeron, David           20 Worcester Track         51.88m     170-02 
  7 Lammi, Eric               48 Unattached              48.91m     160-05 
  8 Womack, Jackson           16 Unattached              46.90m     153-10 
  9 Michitson, Tim            42 Merrimack Valley        42.59m     139-09 
 10 Youngs, Robert            69 Unattached              39.30m     128-11 
 11 Rossivalli, Lou           50 Merrimack Valley        32.33m     106-01 
 -- Abbott, Brenner           28 Unattached                FOUL            
 
Event 38  Women Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bromell, Jana                Greater Boston T        11.82m   38-09.50 
  2 Connor, Stacey            24 Unattached              10.78m   35-04.50 
  3 Porter, Catheryne         16 Unattached              10.21m   33-06.00 
  4 Williams, Leyla           21 Unattached              10.20m   33-05.75 
  5 Trainor, Kourtney            Greater Boston T        10.10m   33-01.75 
 
Event 39  Men Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Anderson, Derek           19 Northeastern TC         16.16m   53-00.25 
  2 Ferrara, Chris               Greater Boston T        15.09m   49-06.25 
  3 Zolkiewicz, Michael       25 Unattached              15.01m   49-03.00 
  4 Dissell, Matt             20 Worcester Track         13.10m   42-11.75 
  5 Mills, Stephen            18 Unattached              12.47m   40-11.00 
  6 Lammi, Eric               48 Unattached              11.37m   37-03.75 
 
Event 40  Women 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Greater Boston Track Club  'A'                        52.89  
 
Event 41  Men 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Greater Boston Track Club  'A'                        41.70  
  2 Northeastern TC  'A'                                  42.91  
  3 Worcester Track Club  'A'                             46.53  
 
Event 42  Women 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Lemans  'A'                                         3:55.25  
  2 Greater Boston Track Club  'A'                      3:57.39  
  3 Athletics East  'A'                                 4:36.52  
 
Event 43  Men 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Reebok Boston  'A'                                  3:16.44  
  2 Greater Boston Track Club  'A'                      3:17.82  
  3 Athletics East  'A'                                 3:25.78  
  4 Greater Boston Track Club  'B'                      3:41.05