Find this page online at www.coolrunning.com/results/03/ma/Jul2_Hingha_set1.shtml

Hingham HS Wednesday Night Twilight Series Meet #2

Hingham, MA, July 2, 2003

Twilight Series #2

RKates

Licensed to Notre Dame Academy                            Hy-Tek's Meet Manager
                  Hingham HS Twlight Series Meet #1 - 6/25/03                  
                                  Hingham, MA                                  
                                    Results                                    
 
Girls 10&U 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   660 Corcoran, Jillian   10 South Shore Fire         17.10   2 
  2   647 Branagon, Melissa   10 South Shore Expr         18.30   2 
  3   649 Michaelson, Alex     9 Unattached               18.70   2 
  4   598 McManus, Ciara      10 South Shore Fire         19.20   2 
  5   654 Igo, Rachel            South Shore Fire         20.10   1 
  6   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire         21.80   1 
  7   635 McGaughlin, Erin     5 South Shore Fire         25.50   1 
 
Girls 11-14 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   599 Callahan, Meaghan   14 South Shore Fire         12.80   5 
  2   648 Timmons, JoJo       12 South Shore Expr         13.50   3 
  3   589 Thungpaithoon, Liz  13 South Shore Expr         14.80   3 
  4   633 Davis, Caroline     14 South Shore Fire         15.10   3 
  5   634 Davis, Julie        12 South Shore Fire         15.20   4 
  6   594 Arens, Elizabeth    12 South Shore Expr         15.40   3 
  7   658 Lewis, Brett        12 South Shore Fire         15.60   3 
  8   630 Hessner, Molly      11 South Shore Fire         15.70   4 
  9   596 Invernizzi, Stepha  12 South Shore Fire         16.60   3 
 10   657 Kincaid, Molly      12 South Shore Expr         16.70   4 
 11   590 Marchant, Renee     13 South Shore Expr         17.50   4 
 
Girls 15+ 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   593 Traina, Jocelyn     15 South Shore Expr         12.90   5 
 
Girls 10&U 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   603 Betts, Amanda       10 South Shore Fire         36.80  
  2   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire         43.10  
  3   654 Igo, Rachel            South Shore Fire         44.20  
  4   615 Pawlowski, Katrina   6 South Shore Fire         52.50  
  5   635 McGaughlin, Erin     5 South Shore Fire         54.90  
 
Girls 11-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   634 Davis, Julie        12 South Shore Fire         32.20   2 
  2   658 Lewis, Brett        12 South Shore Fire         33.00   2 
  3   630 Hessner, Molly      11 South Shore Fire         33.40   2 
 
Girls 15+ 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   650 Michaelson, Jamie   16 Unattached               28.00   2 
 
Girls 10&U 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   603 Betts, Amanda       10 South Shore Fire       1:21.40  
  2   660 Corcoran, Jillian   10 South Shore Fire       1:26.30  
  3   615 Pawlowski, Katrina   6 South Shore Fire       1:56.70  
  3   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire       1:56.70  
  5   635 McGaughlin, Erin     5 South Shore Fire       1:56.80  
 
Girls 10&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   660 Corcoran, Jillian   10 South Shore Fire       3:19.50  
 
Girls 11-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   594 Arens, Elizabeth    12 South Shore Expr       2:44.30  
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 South Shore Express TC  'B'                           55.40  
  2 South Shore Fireboltz TC  'B'                         59.40  
  3 South Shore Fireboltz TC  'C'                       1:00.20  
  4 South Shore Fireboltz TC  'D'                       1:12.80  
  5 South Shore Express TC  'A'                         1:18.40  
  6 South Shore Fireboltz TC  'A'                       1:39.90  
 
Boys 10&U 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   614 Tuplin, Trevor       8 South Shore Fire         15.20  
  2   655 Igo, Peter          10 South Shore Fire         16.40  
  3   595 Invernizzi, Nick    10 South Shore Fire         16.80  
  4   620 Driscoll, Liam       8 Unattached               18.30  
  5   662 Pratt, Michael       9 South Shore Expr         18.70  
  6   656 Kincaid, Michael    10 South Shore Expr         20.80  
 
Boys 11-14 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   626 Roell, Paul         14 South Shore Fire         13.30   2 
  2   646 Chin, Matt          14 South Shore Fire         13.90   2 
 
Boys 15+ 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   607 Sacchetti, John     17 Unattached               12.00   3 
  2   652 Mambro, Jamie       17 Unattached               12.60   3 
  3   664 Lincoln, Brennan    16 Unattached               12.80   3 
  4   619 Wood, Jeremy        15 Unattached               13.00   3 
  5   584 Butler, Graeme      15 Unattached               13.10   3 
  6   624 Carroll, Keith      19 Unattached               14.50   3 
 
Boys 10&U 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   614 Tuplin, Trevor       8 South Shore Fire         31.90  
  2   595 Invernizzi, Nick    10 South Shore Fire         36.00  
  3   651 Stewart, Patrick    10 Unattached               36.90  
  4   620 Driscoll, Liam       8 Unattached               39.70  
  5   662 Pratt, Michael       9 South Shore Expr         40.10  
 
Boys 11-14 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   663 Butler, Alastair    12 South Shore Fire         32.90   2 
 
Boys 15+ 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   607 Sacchetti, John     17 Unattached               24.70   3 
  2   591 Traina, Adam        17 Unattached               25.00   3 
  3   587 Stewart, Brian      17 Unattached               26.00   3 
  4   619 Wood, Jeremy        15 Unattached               27.00   2 
  5   665 Valley, Derek       16 Unattached               27.50   2 
  6   624 Carroll, Keith      19 Unattached               29.70   3 
 
Boys 10&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   614 Tuplin, Trevor       8 South Shore Fire       1:21.20   2 
  2   636 McGaughlin, Connor   9 South Shore Fire       1:29.50   2 
  3   620 Driscoll, Liam       8 Unattached             1:29.60   2 
 
Boys 15+ 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   653 Alfis, Craig        17 Unattached               58.10  
  2   652 Mambro, Jamie       17 Unattached               59.10  
  3   666 Grace, Evan         16 Unattached             1:00.60  
 
Boys 15+ 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   588 Jakins, Stephen     17 Unattached             5:01.00  
  2   653 Alfis, Craig        17 Unattached             5:18.70  
  3   587 Stewart, Brian      17 Unattached             5:20.30  
  4   661 Koenen, Paul        44 South Shore Fire       5:20.80  
  5   669 Dunbar, Jay         22 Unattached             5:38.80  
  6   584 Butler, Graeme      15 Unattached             5:51.40  
 
Boys 10&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   636 McGaughlin, Connor   9 South Shore Fire       3:23.70  
  2   616 Pawlowski, Jesse     8 South Shore Fire       3:34.10  
 
Men 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Unattached  'B'                                       50.80  
  2 Unattached  'A'                                       51.30  
  3 Unattached  'C'                                       52.80  
  4 Unattached  'D'                                       53.10  
 
Men 15+ High Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   667 Feeley, Shawn       17 Unattached             5-08.00  
  2   591 Traina, Adam        17 Unattached             5-06.00  
  3   664 Lincoln, Brennan    16 Unattached             5-02.00  
  4   668 Gay, Branden        16 Unattached             5-00.00  
  5   584 Butler, Graeme      15 Unattached             4-06.00  
 
Women 15+ High Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   670 Heaberlin, Heather  16 South Shore Fire       4-08.00  
  1   593 Traina, Jocelyn     15 South Shore Expr       4-08.00  
 
Boys 10&U Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   655 Igo, Peter          10 South Shore Fire      11-09.00  
  2   662 Pratt, Michael       9 South Shore Expr       9-00.75  
 
Girls 10&U Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   603 Betts, Amanda       10 South Shore Fire       8-07.50  
  2   598 McManus, Ciara      10 South Shore Fire       6-07.50  
  3   654 Igo, Rachel            South Shore Fire       6-04.50  
 --   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire          FOUL  
 
Boys 11-14 Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   663 Butler, Alastair    12 South Shore Fire      10-07.00  
 --   646 Chin, Matt          14 South Shore Fire          FOUL  
 --   626 Roell, Paul         14 South Shore Fire          FOUL  
 
Girls 11-14 Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   599 Callahan, Meaghan   14 South Shore Fire      12-04.00  
  2   594 Arens, Elizabeth    12 South Shore Expr      11-03.00  
  3   633 Davis, Caroline     14 South Shore Fire      10-07.50  
  4   658 Lewis, Brett        12 South Shore Fire      10-04.50  
 
Men 15+ Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   619 Wood, Jeremy        15 Unattached            15-03.00  
  2   624 Carroll, Keith      19 Unattached            13-03.00  
 
Women 15+ Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   593 Traina, Jocelyn     15 South Shore Expr      15-03.25  
  2   650 Michaelson, Jamie   16 Unattached            13-07.75  
 
Mixed Discus Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   645 Mills, Steve        18 Unattached              118-04  
  2   659 Cushing, Tom        16 Unattached              103-06  
  3   606 Mills, Ashley       16 South Shore Expr         91-04  
 
Girls 10&U Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   647 Branagon, Melissa   10 South Shore Expr         30-06  
  2   598 McManus, Ciara      10 South Shore Fire         18-09  
 
Boys 10&U Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   656 Kincaid, Michael    10 South Shore Expr         26-09  
 
Girls 11-14 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   596 Invernizzi, Stepha  12 South Shore Fire         64-06  
  2   648 Timmons, JoJo       12 South Shore Expr         45-05  
  3   657 Kincaid, Molly      12 South Shore Expr         42-09  
  4   589 Thungpaithoon, Liz  13 South Shore Expr         39-05  
  5   590 Marchant, Renee     13 South Shore Expr         34-07  
 
Men 15+ Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   664 Lincoln, Brennan    16 Unattached              118-01  
  2   666 Grace, Evan         16 Unattached              107-02  
  3   665 Valley, Derek       16 Unattached               64-07