Find this page online at www.coolrunning.com/results/03/ma/Jul23_Hingha_set1.shtml

Hingham HS Summet Twilight Series #4

Hingham, MA, July 23, 2003

Overall Results

Courtesy of Rick Kates

Licensed to Notre Dame Academy                            Hy-Tek's Meet Manager
                  Hingham HS Twlight Series Meet #4 - 7/23/03                  
                                  Hingham, MA                                  
                                    Results                                    
 
Girls 10&U 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   681 Hall, Danielle      10 Needham Track Cl         17.50  
  2   632 McAuley, Erin       10 South Shore Fire         17.80  
  2   672 Merryweather, Alic   6 South Shore Expr         17.80  
  4   684 McManus, Ciara      10 South Shore Fire         18.10  
  4   642 Lane, Courtney       8 South Shore Fire         18.10  
  6   647 Branagon, Melissa   10 South Shore Expr         18.30  
  7   649 Michaelson, Alex     9 Unattached               18.40  
  8   631 McAuley, Catherine   6 South Shore Fire         19.80  
  9   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire         20.20  
 
Girls 11-14 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   599 Callahan, Meaghan   14 South Shore Fire         12.80  
  2   633 Davis, Caroline     14 South Shore Fire         14.00  
  3   634 Davis, Julie        12 South Shore Fire         14.40  
  4   686 Gorman, MaryKate    12 Unattached               14.60  
  5   630 Hessner, Molly      11 South Shore Fire         15.50  
  6   622 Hall, Ali           12 South Shore Fire         16.00  
  7   628 Koenen, Deirdre     11 South Shore Fire         17.10  
  8   641 Lane, Erica         12 South Shore Fire         17.70  
  9   687 Gorman, Molly Garc  11 Unattached               19.90  
 
Girls 10&U 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   632 McAuley, Erin       10 South Shore Fire         37.20  
  2   603 Betts, Amanda       10 South Shore Fire         37.30  
  3   672 Merryweather, Alic   6 South Shore Expr         37.70  
  4   642 Lane, Courtney       8 South Shore Fire         38.60  
  5   684 McManus, Ciara      10 South Shore Fire         40.70  
  6   631 McAuley, Catherine   6 South Shore Fire         42.70  
  7   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire         42.80  
 
Girls 11-14 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   633 Davis, Caroline     14 South Shore Fire         30.20  
  2   634 Davis, Julie        12 South Shore Fire         30.40  
  3   594 Arens, Elizabeth    12 South Shore Expr         30.60  
  4   686 Gorman, MaryKate    12 Unattached               31.40  
  5   630 Hessner, Molly      11 South Shore Fire         32.20  
  6   629 Koenen, Brigid      12 South Shore Fire         32.30  
  7   641 Lane, Erica         12 South Shore Fire         38.10  
  8   687 Gorman, Molly Garc  11 Unattached               44.50  
 
Girls 15+ 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   650 Michaelson, Jamie   16 Unattached               27.40  
 
Girls 10&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   692 Deveveur, Liann     10 Needham Track Cl       1:11.80   1 
  2   690 Riggle, Kelly          Needham Track Cl       1:11.90   2 
  3   632 McAuley, Erin       10 South Shore Fire       1:29.50   1 
  4   604 Betts, Ashley        6 South Shore Fire       1:36.50   1 
  5   681 Hall, Danielle      10 Needham Track Cl       1:54.90   1 
 
Girls 11-14 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1   680 Rocco, Alyse        13 Needham Track Cl       1:04.20   2 
  2   594 Arens, Elizabeth    12 South Shore Expr       1:08.60   2 
  3   629 Koenen, Brigid      12 South Shore Fire       1:12.40   2 
  4   630 Hessner, Molly      11 South Shore Fire       1:14.80   1 
  5   686 Gorman, MaryKate    12 Unattached             1:16.30   2 
  6   622 Hall, Ali           12 South Shore Fire       1:17.20   2 
  7   628 Koenen, Deirdre     11 South Shore Fire       1:20.00   1 
  8   687 Gorman, Molly Garc  11 Unattached             1:49.60   2 
 
Girls 10&U 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   682 Hall, Lindsay        8 Needham Track Cl       8:10.20  
 
Girls 11-14 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   689 O'Malley, Katie     14 Needham Track Cl       6:11.10  
  2   622 Hall, Ali           12 South Shore Fire       7:55.10  
 
Girls 15+ 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   679 Heintzelman, Lori   15 Unattached             6:40.70  
  2   685 Dunkel, Kristin     16 South Shore Expr       6:52.90  
 
Girls 10&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   603 Betts, Amanda       10 South Shore Fire       3:10.20  
  2   682 Hall, Lindsay        8 Needham Track Cl       3:15.60  
 
Boys 10&U 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   614 Tuplin, Trevor       8 South Shore Fire         14.50  
  2   671 Merryweather, Simo   9 South Shore Expr         16.30  
  3   673 Litchfield, Jason    9 South Shore Expr         16.50  
  4   625 Koenen, Liam         9 South Shore Fire         16.70  
  5   640 Lane, Harrison       6 South Shore Fire         17.70  
  6   623 Koenen, Pat          7 South Shore Fire         18.10  
  7   678 Fenby, Daniel        8 Unattached               18.30  
 
Boys 11-14 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   683 Coppin, Taylor      14 Needham Track Cl         13.80  
  2   602 Lincoln, Ben        12 Unattached               15.30  
 
Boys 15+ 100 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   591 Traina, Adam        17 Unattached               11.90  
 
Boys 8&U 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   614 Tuplin, Trevor       8 South Shore Fire         30.80  
  4   640 Lane, Harrison       6 South Shore Fire         39.20  
  5   678 Fenby, Daniel        8 Unattached               40.10  
  6   623 Koenen, Pat          7 South Shore Fire         42.20  
 
Boys 9-10 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  2   671 Merryweather, Simo   9 South Shore Expr         35.20  
  3   625 Koenen, Liam         9 South Shore Fire         35.30  
 
Boys 13-14 200 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   646 Chin, Matt          14 South Shore Fire         28.80  
 
Boys 10&U 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   614 Tuplin, Trevor       8 South Shore Fire       1:16.70  
  2   651 Stewart, Patrick    10 Unattached             1:20.40  
  3   625 Koenen, Liam         9 South Shore Fire       1:22.60  
  4   691 Riggle, Conor        5 Needham Track Cl       2:27.99  
 
Boys 15+ 2 Mile Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   587 Stewart, Brian      17 Unattached            11:34.00  
 --   619 Wood, Jeremy        15 Unattached                 DNF  
 
Mixed 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Unattached  'H'                                       53.90   2 
  2 Unattached  'G'                                       59.40   2 
  3 Unattached  'F'                                     1:01.40   2 
  4 Unattached  'E'                                     1:05.20   2 
  5 Unattached  'B'                                     1:11.80   1 
  6 Unattached  'A'                                     1:14.20   1 
  7 Unattached  'C'                                     1:20.30   1 
  8 Unattached  'D'                                     1:21.80   1 
 
Boys 10&U Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   625 Koenen, Liam         9 South Shore Fire         59-02  
 
Girls 10&U Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   682 Hall, Lindsay        8 Needham Track Cl         50-02  
  2   647 Branagon, Melissa   10 South Shore Expr         36-10  
  3   632 McAuley, Erin       10 South Shore Fire         36-04  
  4   681 Hall, Danielle      10 Needham Track Cl         26-06  
 
Girls 11-14 Javelin Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1   687 Gorman, Molly Garc  11 Unattached               17-08