Find this page online at www.coolrunning.com/results/03/ma/Jul10_Boston_set1.shtml

Boston Parks Summer Track Series#2

South Boston, MA, July 10, 2003

Overall Results

Boston Center for Youth and Families & SBAC

                                    Summer Series #2 - 7/10/03
                                         Saunders Stadium
                                         South Boston, MA
  Girls 50 Meter Dash
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Flaherty, Adel             5 Unattached               11.90
    2 Hurley, Mary               5 Unattached               12.60
    3 Fitzgerald, Josip          4 Unattached               12.90
    4 Coyne, Annie               4 Unattached               13.80
    5 Doris, Olivia              4 Unattached               14.10
    6 Forde, Rose                3 Unattached               18.20
  Girls 100 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 O'Donnell, Laura          11 Unattached               16.30   1
    2 Monohan, Meaghan          11 Unattached               16.40   1
    3 Hurley, Dierdre            7 Unattached               21.20   2
    4 Noenickx, Allyson          6 Unattached               23.10   2
    5 Flaherty, Adel             5 Unattached               24.80   2
    6 Hurley, Mary               5 Unattached               26.30   2
  Girls 400 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Monohan, Meaghan          11 Unattached             1:23.40   1
    2 O'Donnell, Laura          11 Unattached             1:34.30   1
    3 Hurley, Dierdre            7 Unattached             1:55.70   1
    4 Noenickx, Allyson          6 Unattached             1:57.40   1
    5 Nagle, Emily               8 Unattached             1:59.90   1
    6 Hurley, Mary               5 Unattached             2:31.10   2
  Girls 800 Meter Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Monohan, Meaghan          11 Unattached             3:29.40
    2 O'Donnell, Laura          11 Unattached             3:36.20
    3 Arthur, Lynne             11 Unattached             4:08.50
    4 Noenickx, Allyson          6 Unattached             4:33.10
    5 Hurley, Dierdre            7 Unattached             4:50.10
    6 Fitzgerald, Carri          6 Unattached             5:05.90
  Girls Long Jump
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Monohan, Meaghan          11 Unattached             9-05.00
    2 Arthur, Lynne             11 Unattached             8-09.00
    2 O'Donnell, Laura          11 Unattached             8-09.00
    4 Hurley, Dierdre            7 Unattached             5-11.00
    5 Noenickx, Allyson          6 Unattached             5-05.00
    6 Nagle, Emily               8 Unattached             4-07.00
  Girls Shot Put
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Arthur, Lynne             11 Unattached            24-06.00
    2 O'Donnell, Laura          11 Unattached            21-01.00
    3 Monohan, Meaghan          11 Unattached            21-00.00
    4 Nagle, Emily               8 Unattached             1-01.00
  Boys 50 Meter Dash
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Tharivat, Haroon           5 Unattached               10.60
    2 Hart, Brendan              5 Unattached               11.70
    3 Coyne, Sean                4 Unattached               12.40
    4 Casella, Jonathan          4 Unattached               12.90
    5 Tolland, Brendan           4 Unattached               13.30
    6 Hart, Daniel               3 Unattached               13.90
  Boys 100 Meter Dash
  ==========================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# Points
  ==========================================================================
    1 Hurley, Michael            7 Unattached               17.90   1
    2 Corbett, E.J.              8 Unattached               18.50   1
    3 Goslin, Paul               8 Unattached               18.80   1
    4 Artz, Ziv                  9 Unattached               19.00   1
    5 Encarnacao, Antonio        8 Unattached               19.70   1
    6 Encarnacao, Lucas          7 Unattached               22.00   2
  Boys 400 Meter Dash
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Artz, Ziv                  9 Unattached             1:23.30
    2 Hurley, Michael            7 Unattached             1:33.70
    3 Corbett, E.J.              8 Unattached             1:35.10
    4 Encarnacao, Antonio        8 Unattached             1:38.20
    5 Goslin, Paul               8 Unattached             1:40.20
    6 Flaherty, Niiamh           8 Unattached             1:41.30
  Boys 800 Meter Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Artz, Ziv                  9 Unattached             3:38.30
    2 Hurley, Michael            7 Unattached             4:10.30
    3 Flaherty, Niiamh           8 Unattached             4:10.50
    4 Encarnacao, Lucas          7 Unattached             4:45.10
    5 Encarnacao, Antonio        8 Unattached             5:02.90
    6 Sobchuk, Alex              8 Unattached             5:19.80
  Boys Long Jump
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Artz, Ziv                  9 Unattached             9-09.00
    2 Goslin, Paul               8 Unattached             6-08.00
    3 Flaherty, Niiamh           8 Unattached             6-07.00
    4 Trager, Eric               9 Unattached             6-05.00
    5 Flaherty, Ciaran           7 Unattached             6-03.00
    6 Arthur, Greg               7 Unattached             6-01.00
    6 Forde, Patrick             7 Unattached             6-01.00
  Boys Shot Put
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Artz, Ziv                  9 Unattached            17-00.00
    2 Trager, Eric               9 Unattached            14-06.00
    3 Corbett, E.J.              8 Unattached            13-11.00
    3 Sobchuk, Alex              8 Unattached            13-11.00
    5 Hurley, Michael            7 Unattached            13-05.00
    5 Flaherty, Niiamh           8 Unattached            13-05.00
  Men 800 Meter Dash
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Kilcommons, Jack             Archbishop Williams    2:30.00
    2 Kelly, David                 Hurtin For Certain     2:31.00
    3 Fitzgerald, ED               Unattached             3:05.20
  Men 1 Mile Run
  =======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  Points
  =======================================================================
    1 Newhall, III, WF             Irish American TC      5:06.95