Find this page online at www.coolrunning.com/results/03/ma/Feb16_MIAA20_set1.shtml

MIAA 2003 Indoor Division IV Championships

Reggie Lewis Track - Boston, MA, February 16, 2003

[Girls Team Scores and Results ]

Boys Team Scores and Results

FTO

District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 1
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
 MEN'S TEAM SCORES: 1. EAST BRIDGEWATER HS, 47; 2. BEDFORD HS, 33.60; 3.       
 FOXBORO HS, 26; 4. NORTH READING HS, 24; 5. MARIAN HS - FRAMINGHAM, 22; 6.    
 MASHPEE HS, 19; 7. MARBLEHEAD HS, 17; 8. LYNNFIELD HS, 16; 9. HUDSON HS, 15;  
 10. MEDFIELD HS, 14; 10. ASHLAND HS, 14; 12. UXBRIDGE HS, 12; 12. MOHAWK      
 TRAIL-SHELBRNFALLS, 12; 14. ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE, 10; 14. BROMFIELD       
 SCHOOL-HARVARD, 10; 14. NEWBURYPORT HS, 10; 17. HOPKINTON HS, 9; 17. DEDHAM   
 HS, 9; 17. DAVID PROUTY HS-SPENCER, 9; 20. ATHOL HS, 8.60; 21. HAMILTON-WENHAM
 HS, 8; 21. SUTTON HS, 8; 21. NORWELL HS, 8; 21. OLD ROCHESTER-MATTAPOISET, 8; 
 25. GRAFTON HS, 7; 26. NORTON HS, 6; 27. NORTHBRIDGE HS, 4; 27. NARRAGANSETT  
 REG-BALDWNVL, 4; 29. AUSTIN PREP HS-READING, 3.60; 30. WESTON HS, 2; 30.      
 SEEKONK HS, 2; 30. WESTWOOD HS, 2; 33. FAIRHAVEN HS, 1.20; 34. BELLINGHAM HS, 
 1; 34. COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON, 1.                                           
                                                                               
                           Boys 55 Meter High Hurdles                          
                                                                               
                 % Class D: 7.82 Matt Koons, Dedham HS 02/21/98                
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Sunday 02/16/03                 
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   HT    
     ===== ========================= == ========================= ====== ==    
         1 LaBella, Chris            11 LYNNFIELD HS              8.15    2    
         2 Pawlowski, Ed             12 NORTH READING HS          8.15    2    
         3 Dottin, Jarrett           10 HOPKINTON HS              8.18    3    
         4 Asci, Mike                11 AUSTIN PREP HS-READING    8.26    1    
         5 Sullivan, Sean            10 FOXBORO HS                8.42    4    
         6 Mauger, Matt              12 EAST BRIDGEWATER HS       8.42    4    
         7 Katz, Philip              12 WESTON HS                 8.30    1    
         8 Cody, Chris               12 NORTH READING HS          8.37    3    
         9 Gagnon, Ben               11 NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 8.27    2    
        10 Baggett, Corey            12 BEDFORD HS                8.41    1    
        11 Ventrella, Antonio        11 BELLINGHAM HS             8.61    4    
        12 McLellan, Jonathan        11 LEICESTER HS              8.71    4    
        12 Chakoutis, Scott          12 NORTH SHORE TECHNICAL HIG 8.71    4    
        14 Finneran, Matt               LUNENBURG HS              8.76    3    
        15 Pimentel, Mike            10 SEEKONK HS                8.79    4    
        16 Thornton, Andrew          12 FOXBORO HS                8.80    3    
        17 Tutino, Matt              12 HOPKINTON HS              8.80    2    
        18 Dort, Jason               11 NEWBURYPORT HS            8.88    1    
        19 Gleason, Joe              11 NORTH READING HS          8.92    1    
        20 Gay, Thomas               11 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 9.00    2    
        21 Aucoin, Derek             12 OXFORD HS                 9.15    3    
        22 Regan, Scott              10 MARBLEHEAD HS             9.18    2    
        23 Kresl, Tim                12 MARBLEHEAD HS             9.41    1    
        24 Hall, Anthony             12 SWAMPSCOTT HS             9.80    3    
        25 Kraft, Seamus             12 MARBLEHEAD HS             9.93    4    
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 2
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                           Boys 55 Meter High Hurdles                          
                                                                               
                     Semi-Finals - Results  - Sunday 02/16/03                  
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   HT    
     ===== ========================= == ========================= ====== ==    
         1 LaBella, Chris            11 LYNNFIELD HS              8.12    1    
         2 Gagnon, Ben               11 NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 8.18    2    
         3 Cody, Chris               12 NORTH READING HS          8.16    1    
         4 Asci, Mike                11 AUSTIN PREP HS-READING    8.25    2    
         5 Dottin, Jarrett           10 HOPKINTON HS              8.22    1    
         6 Katz, Philip              12 WESTON HS                 8.34    1    
         7 Sullivan, Sean            10 FOXBORO HS                8.50    2    
         8 Baggett, Corey            12 BEDFORD HS                8.51    2    
         9 Mauger, Matt              12 EAST BRIDGEWATER HS       8.51    1    
        10 Ventrella, Antonio        11 BELLINGHAM HS             8.64    1    
        11 McLellan, Jonathan        11 LEICESTER HS              8.69    2    
        12 Pawlowski, Ed             12 NORTH READING HS          8.71    2    
        13 Chakoutis, Scott          12 NORTH SHORE TECHNICAL HIG 8.72    2    
        14 Thornton, Andrew          12 FOXBORO HS                8.81    2    
        15 Pimentel, Mike            10 SEEKONK HS                9.18    1    
        16 Finneran, Matt               LUNENBURG HS              9.88    1    
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   PTS   
     ===== ========================= == ========================= ====== ===   
         1 LaBella, Chris            11 LYNNFIELD HS              8.04    10   
         2 Dottin, Jarrett           10 HOPKINTON HS              8.05     8   
         3 Cody, Chris               12 NORTH READING HS          8.07     6   
         4 Gagnon, Ben               11 NARRAGANSETT REG-BALDWNVL 8.11     4   
         5 Asci, Mike                11 AUSTIN PREP HS-READING    8.22     2   
         6 Baggett, Corey            12 BEDFORD HS                8.31     1   
         7 Katz, Philip              12 WESTON HS                 8.36         
         - Sullivan, Sean            10 FOXBORO HS                  DQ         
                                                                               
                               Boys 55 Meter Dash                              
                                                                               
              % Class D: 6.54 Steven Miceli, Mashpee H.S. 02/17/01             
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Sunday 02/16/03                 
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   HT    
     ===== ========================= == ========================= ====== ==    
         1 Adams, Ken                12 NEWBURYPORT HS            6.79    1    
         2 Sheldon, Jesse            12 MOHAWK TRAIL-SHELBRNFALLS 6.83    3    
         3 Connell, Dan              12 MARIAN HS - FRAMINGHAM    6.85    2    
         4 Potter, Jeremy            12 HUDSON HS                 6.82    1    
         5 Derrico, Brian            10 NEWBURYPORT HS            6.88    2    
         6 Triplett, Tyrell          12 MARBLEHEAD HS             6.88    2    
         7 Hickey, Daniel            10 AUBURN HS                 7.00    3    
         8 Daniels, Kevin            12 FOXBORO HS                6.83    1    
         9 Legendre, Luke            12 UXBRIDGE HS               6.90    2    
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 3
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                         Boys 55 Meter Dash (Continued)                        
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Sunday 02/16/03                 
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   HT    
     ===== ========================= == ========================= ====== ==    
        10 Richter, Dan              11 BEDFORD HS                6.99    1    
        11 DiMare, Matthew           11 NORTH READING HS          7.10    2    
        12 McGuire, Dan              11 MARBLEHEAD HS             7.11    1    
        13 Quinn, Jeffrey            12 COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON  7.12    1    
        14 Gross, Doug               12 MARBLEHEAD HS             7.14    3    
        15 Belt, Matt                   NORTON HS                 7.19    3    
        15 Binette, Shane            11 OXFORD HS                 7.19    1    
        17 McKinley, Ryan            12 SEEKONK HS                7.21    2    
        18 Crowell, Brian            10 COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON  7.22    2    
        19 Sadeck, Jacob             11 WESTPORT HS               7.24    3    
        20 Bobola, Chrisotpher       12 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 7.28    1    
        20 Bones, Marcial            10 NORTH READING HS          7.28    3    
        22 Jones, Ryan               11 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 7.40    2    
                                                                               
                     Semi-Finals - Results  - Sunday 02/16/03                  
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   HT    
     ===== ========================= == ========================= ====== ==    
         1 Potter, Jeremy            12 HUDSON HS                 6.80    1    
         2 Adams, Ken                12 NEWBURYPORT HS            6.81    2    
         3 Connell, Dan              12 MARIAN HS - FRAMINGHAM    6.83    2    
         4 Daniels, Kevin            12 FOXBORO HS                6.83    1    
         5 Legendre, Luke            12 UXBRIDGE HS               6.86    2    
         6 Triplett, Tyrell          12 MARBLEHEAD HS             6.87    1    
         6 Sheldon, Jesse            12 MOHAWK TRAIL-SHELBRNFALLS 6.87    2    
         8 Derrico, Brian            10 NEWBURYPORT HS            6.95    1    
         9 DiMare, Matthew           11 NORTH READING HS          6.99    1    
         9 Hickey, Daniel            10 AUBURN HS                 6.99    1    
        11 Richter, Dan              11 BEDFORD HS                7.00    2    
        12 McGuire, Dan              11 MARBLEHEAD HS             7.04    2    
        13 Binette, Shane            11 OXFORD HS                 7.12    1    
        14 Quinn, Jeffrey            12 COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON  7.16    2    
        15 Gross, Doug               12 MARBLEHEAD HS             7.18    1    
        16 Belt, Matt                   NORTON HS                 7.19    2    
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   PTS   
     ===== ========================= == ========================= ====== ===   
         1 Potter, Jeremy            12 HUDSON HS                 6.76    10   
         2 Adams, Ken                12 NEWBURYPORT HS            6.79     8   
         3 Daniels, Kevin            12 FOXBORO HS                6.84     6   
         4 Legendre, Luke            12 UXBRIDGE HS               6.84     4   
         5 Connell, Dan              12 MARIAN HS - FRAMINGHAM    6.85     2   
         6 Sheldon, Jesse            12 MOHAWK TRAIL-SHELBRNFALLS 6.85     1   
         7 Triplett, Tyrell          12 MARBLEHEAD HS             6.96         
         8 Derrico, Brian            10 NEWBURYPORT HS            6.98         
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 4
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                              Boys 300 Meter Dash                              
                                                                               
     %       Class D: 35.58 Dan Saltzman, Foxboro HS               02/15/02    
       Class D-Yards: 31.37 Calvin Davis, Dorchester HS (=34.31 m)     1989    
                                                                               
                    Preliminaries - Results  - Sunday 02/16/03                 
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    HT   
     ===== ========================= == ========================= ======= ==   
         1 Saltzman, Dan             12 FOXBORO HS                36.63    6   
         2 Ring, John                12 AUSTIN PREP HS-READING    37.45    3   
         3 Iwanchuk, Alex            12 BEDFORD HS                37.60    5   
         4 Salt, Michael             11 NORTH READING HS          37.66    6   
         5 Kirby, Brendan            12 LYNNFIELD HS              37.69    6   
         6 Turmelle, Mike            11 FAIRHAVEN HS              37.79    2   
         7 Folloni, Paul             12 EAST BRIDGEWATER HS       37.97    3   
         8 Pfundstein, Erik          11 MASHPEE HS                37.98    4   
         9 Robbins, David            10 FOXBORO HS                38.07    2   
        10 Reischutz, Justin            LUNENBURG HS              38.09    2   
        11 Woods, Thomas             11 MEDFIELD HS               38.17    4   
        12 Mason, Tom                12 ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE  38.28    4   
        13 Hallissey, Dennis         12 ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE  38.29    1   
        14 O'Connor, Partrick        11 OLD ROCHESTER-MATTAPOISET 38.42    2   
        15 Kiley, Phil               10 MEDFIELD HS               38.45    5   
        16 Sprachman, David          11 HOPKINTON HS              38.57    3   
        17 Knuuttila, Jim               LUNENBURG HS              38.96    1   
        17 Palmer, Brandon           09 MOHAWK TRAIL-SHELBRNFALLS 38.96    5   
        19 Curley, Rich              10 DEDHAM HS                 39.08    1   
        20 Cooper, Aaron             10 NEWBURYPORT HS            39.30    3   
        21 Beavage, Mike              3 NORTHBRIDGE HS            39.41    6   
        22 Belcher, Brian            11 BELLINGHAM HS             39.50    2   
        23 Caldwell, Andrew             NORWELL HS                39.59    4   
        24 Paradis, Dan              10 SEEKONK HS                39.62    1   
        25 Torres, Bryan             11 WESTPORT HS               39.93    1   
        26 Coombe, Matt              12 BOURNE HIGH SCHOOL        40.11    3   
        27 Buckland, Jesse           10 ATHOL HS                  40.22    4   
        28 Bagni, Adam               12 COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON  40.57    6   
        29 Vankatash, Sateesh        09 BEDFORD HS                40.61    2   
        30 Sousa, Dan                10 SEEKONK HS                40.68    5   
        31 Caves, Doug               10 OXFORD HS                 40.89    4   
        32 Betz, Peter               10 BEDFORD HS                41.29    3   
        33 Binette, Chad             09 OXFORD HS                 41.53    1   
         - Floran, Shawn             11 ATHOL HS                     DQ    5   
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 5
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                              Boys 300 Meter Dash                              
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME    HT PTS 
   ===== ========================= == ========================= ======= == === 
       1 Saltzman, Dan             12 FOXBORO HS                34.82 %  2 10  
       2 Iwanchuk, Alex            12 BEDFORD HS                37.11    2  8  
       3 Kirby, Brendan            12 LYNNFIELD HS              37.38    1  6  
       4 Salt, Michael             11 NORTH READING HS          37.41    2  4  
       5 Pfundstein, Erik          11 MASHPEE HS                37.53    1  2  
       6 Ring, John                12 AUSTIN PREP HS-READING    37.62    2  1  
       7 Turmelle, Mike            11 FAIRHAVEN HS              37.76    1     
       8 Folloni, Paul             12 EAST BRIDGEWATER HS       38.96    1     
                                                                               
                               Boys 600 Meter Run                              
                                                                               
   %       Class D: 1:22.61 Logan Jones, Weston H.S.                02/12/00   
     Class D-Yards: 1:13.00 Brad Schlypak, Narraganstt (=1:19.83 m)     1984   
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
  PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME      HT PTS
  ===== ========================= == ========================= ========= == ===
      1 Marshall, Jared           12 MEDFIELD HS               1:23.79    5 10 
      2 Henry, Ryan               11 NORWELL HS                1:24.30    5  8 
      3 Lopez-Pitts, Roscell      12 MASHPEE HS                1:25.06    5  6 
      4 Rose, Brian               12 MARIAN HS - FRAMINGHAM    1:25.75    5  4 
      5 Clarke, Ben               12 MARBLEHEAD HS             1:27.75    4  2 
      6 Sauer, Greg               11 DAVID PROUTY HS-SPENCER   1:27.76    3  1 
      7 Leonard, Kevin            12 DEDHAM HS                 1:28.10    4    
      8 Desrochers, Chris         11 COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON  1:28.54    3    
      9 Aiken, Phil               12 BEDFORD HS                1:28.75    4    
     10 Charpentier, Brad         10 SEEKONK HS                1:28.81    4    
     11 O'Brien, Ben              11 MARBLEHEAD HS             1:29.13    4    
     12 Vidal, Miguel             11 GRAFTON HS                1:29.40    4    
     13 Sinkus, Nick              12 SUTTON HS                 1:29.63    3    
     14 Crawford, Jeff            12 DEDHAM HS                 1:29.95    3    
     15 Pontbriand, Drew          11 FAIRHAVEN HS              1:30.03    3    
     16 Lee, Andrew               10 NORTH READING HS          1:30.51    5    
     17 Muller, Jason                NORTON HS                 1:30.92    2    
     18 LaPlume, Gregory          11 LEICESTER HS              1:31.83    2    
     19 Woodbury, Scott           11 ATHOL HS                  1:32.17    2    
     20 Cuoco, John               11 AUSTIN PREP HS-READING    1:32.38    5    
     21 Batcheller, Tom           10 GRAFTON HS                1:32.89    2    
     22 Beniot, Matt                 NORTHBRIDGE HS            1:34.53    2    
     23 Gould, John               12 BOURNE HIGH SCHOOL        1:36.18    1    
     24 Robichaud, Kyle           12 ATHOL HS                  1:36.62    1    
     25 Halloran, Tim             09 MARIAN HS - FRAMINGHAM    1:36.86    1    
     26 Santimaw, John            12 OXFORD HS                 1:38.69    1    
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 6
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                              Boys 1,000 Meter Run                             
                                                                               
      %       Class D: 2:30.61 Bill Spierdowis, Foxboro HS            1997     
        Class D-Yards: 2:15.1h Ross Muscato, Oliver Ames (=2:27.75 m) 1981     
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME      PTS  
   ===== ========================= == ========================= ========= ===  
       1 Gray, Tyler               12 BEDFORD HS                2:36.67    10  
       2 Bercume, Evan             11 DAVID PROUTY HS-SPENCER   2:38.81     8  
       3 Jones, Wesley             12 MARBLEHEAD HS             2:39.22     6  
       4 Novakowski, James         10 ASHLAND HS                2:41.05     4  
       5 Berluti, Nicholas         11 WESTWOOD HS               2:43.70     2  
       6 Drewitz, Ray              12 MOHAWK TRAIL-SHELBRNFALLS 2:45.22     1  
       7 O'Brien, Charlie          11 MARBLEHEAD HS             2:49.05        
       8 Garafalo, Michael         11 COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON  2:49.42        
       9 Barton, Rob               12 GRAFTON HS                2:50.35        
      10 Melnikov, Fjodor          10 FOXBORO HS                2:51.20        
      11 Walsh, Pat                12 SUTTON HS                 2:52.72        
      12 Moss, Dan                 11 MEDFIELD HS               2:55.00        
      13 O'Connor, Dan             12 DEDHAM HS                 2:55.54        
                                                                               
                                Boys 1 Mile Run                                
                                                                               
               % Class D: 4:20.60 Keith Whitaker, Norwell HS 1973              
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME      PTS  
   ===== ========================= == ========================= ========= ===  
       1 Sheppard, Dennis          12 EAST BRIDGEWATER HS       4:35.20    10  
       2 Westfall, Connor          11 HAMILTON-WENHAM HS        4:36.43     8  
       3 Morgan, Tom               11 EAST BRIDGEWATER HS       4:37.20     6  
       4 Kingston, Mike            12 DEDHAM HS                 4:38.91     4  
       5 Kamyck, Dan               11 SUTTON HS                 4:41.33     2  
       6 Gattoni, Sam              11 GRAFTON HS                4:44.92     1  
       7 LeClerc, Dan              11 MARBLEHEAD HS             4:47.60        
       8 Churella, Tim             12 BEDFORD HS                4:49.54        
       9 Higgins, David            11 BISH. STANG HS-DARTMOUTH  4:50.53        
      10 Sharpe, Nate              10 CANTON HS                 4:50.57        
      11 O'Loughlin, AJ            11 EAST BRIDGEWATER HS       4:51.38        
      12 Kollett, Nathan           11 UXBRIDGE HS               4:51.57        
      13 Anderson, Mark            11 HOPKINTON HS              4:52.62        
      14 Chisholm, Brian           10 ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE  4:55.18        
      15 Benoit, Kevin             11 MASHPEE HS                4:55.53        
      16 Germain, Bryan            10 OXFORD HS                 5:02.75        
      17 Walker, Michael           12 OXFORD HS                 5:13.75        
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 7
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                                Boys 2 Mile Run                                
                                                                               
            % Class D: 9:19.20 Dan Moynihan, Malden Catholic HS 1965           
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME       PTS 
   ===== ========================= == ========================= ========== === 
       1 Quigley, Sean             12 ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE   9:26.43    10 
       2 Parker, Nick              11 BROMFIELD SCHOOL-HARVARD   9:41.61     8 
       3 Batcheller, Steven        12 GRAFTON HS                10:11.02     6 
       4 Radloff, Rex              10 DEDHAM HS                 10:18.29     4 
       5 Foster, Patrick           10 BROMFIELD SCHOOL-HARVARD  10:21.02     2 
       6 Denhard, Adam             11 MARBLEHEAD HS             10:32.07     1 
       7 Kilcommons, Jack          10 ARCH. WILLIAMS-BRAINTREE  10:33.65       
       8 Garfield, Matt            09 MURDOCK MID HS-WINCHENDON 10:35.10       
       9 Olsson, Ryan              12 FOXBORO HS                10:59.78       
      10 Tuths, Matt               10 MEDFIELD HS               11:07.51       
      11 Pedi, Chris               10 AUSTIN PREP HS-READING    12:05.60       
                                                                               
                             Boys 4x200 Meter Relay                            
                                                                               
                   % Class D: 1:35.48 Medfield H.S. 02/12/00                   
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      HT PTS         
           =====  =================================== ========= == ===         
               1  FOX       FOXBORO HS                1:34.41 %  3 10          
               2  NREA      NORTH READING HS          1:35.53    3  8          
               3  UX        UXBRIDGE HS               1:36.89    2  6          
               4  MEDF      MEDFIELD HS               1:37.19    2  4          
               5  NEWB      NEWBURYPORT HS            1:38.18    3  2          
               6  CC        COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON  1:38.50    2  1          
               7  MARB      MARBLEHEAD HS             1:38.90    2             
               8  HOPK      HOPKINTON HS              1:38.94    3             
               9  MASH      MASHPEE HS                1:40.36    3             
              10  AUST      AUSTIN PREP HS-READING    1:41.80    1             
              11  FAIR      FAIRHAVEN HS              1:42.30    1             
              12  BDFD      BEDFORD HS                1:42.83    1             
              13  OX        OXFORD HS                 1:44.95    2             
               -  EBR       EAST BRIDGEWATER HS            DQ    3             
                                                                               
                             Boys 4x800 Meter Relay                            
                                                                               
                % Class D: 8:28.17 East Bridgewater HS 02/15/02                
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
            PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      PTS           
            =====  =================================== ========= ===           
                1  EBR       EAST BRIDGEWATER HS       8:37.04    10           
                2  MARF      MARIAN HS - FRAMINGHAM    8:40.78     8           
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 8
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                       Boys 4x800 Meter Relay (Continued)                      
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
            PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      PTS           
            =====  =================================== ========= ===           
                3  SUTT      SUTTON HS                 8:50.11     6           
                4  MARB      MARBLEHEAD HS             8:52.59     4           
                5  WSTN      WESTON HS                 9:01.76     2           
                6  MASH      MASHPEE HS                9:02.86     1           
                                                                               
                             Boys 4x400 Meter Relay                            
                                                                               
          %       Class D: 3:27.40 Westwood HS                   1991          
            Class D-Yards: 3:27.40 Narragansett Reg. (=3:26.3 m) 1984          
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
           PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME      HT PTS         
           =====  =================================== ========= == ===         
               1  BDFD      BEDFORD HS                3:35.42    1 10          
               2  EBR       EAST BRIDGEWATER HS       3:36.68    2  8          
               3  NORT      NORTON HS                 3:38.59    1  6          
               4  MARB      MARBLEHEAD HS             3:39.13    2  4          
               5  SEEK      SEEKONK HS                3:39.43    2  2          
               6  DED       DEDHAM HS                 3:41.93    1  1          
               7  NRWL      NORWELL HS                3:42.54    1             
               8  GRAF      GRAFTON HS                3:42.61    2             
               9  MARF      MARIAN HS - FRAMINGHAM    3:42.67    2             
              10  MASH      MASHPEE HS                3:45.84    2             
              11  UX        UXBRIDGE HS               3:50.86    1             
              12  OX        OXFORD HS                 3:51.29    1             
              13  CC        COYLE-CASSIDY HS-TAUNTON  4:00.71    1             
                                                                               
                                 Boys Shot Put                                 
                                                                               
       % Class D: 61'01.50" (18.63m) Jeff Chakouian, Seekonk HS 02/12/00       
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK               PTS 
   ===== ======================= == =================== ===========        === 
       1 Uguccioni, Dom          12 MOHAWK TRAIL-SHELBR 49'05.50"   15.07m 10  
       2 Morrill, Brian          11 EAST BRIDGEWATER HS 49'01.00"   14.96m  8  
       3 Tonelli, Brian          12 OLD ROCHESTER-MATTA 47'09.75"   14.57m  6  
       4 Catalano, Brian         12 NORTHBRIDGE HS      47'04.50"   14.44m  4  
       5 O'Connor, Partrick      11 OLD ROCHESTER-MATTA 46'09.25"   14.26m  2  
       6 Prior, Steve            11 BELLINGHAM HS       45'05.00"   13.84m  1  
       7 Duncan, Matt            12 MARIAN HS - FRAMING 45'01.50"   13.75m     
       8 Nicol, Mike             12 HOPKINTON HS        44'05.50"   13.55m     
       9 Lopes, Jonathan         12 OLD ROCHESTER-MATTA 43'01.50"   13.14m     
      10 Spaulding, Don          12 MARIAN HS - FRAMING 42'07.50"   12.99m     
      11 Camille, Mitch          12 ASHLAND HS          42'06.00"   12.95m     
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS            Page 9
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                           Boys Shot Put (Continued)                           
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK               PTS 
   ===== ======================= == =================== ===========        === 
      12 Beattie, Kyle           11 AUSTIN PREP HS-READ 42'01.75"   12.85m     
      13 Dorman, Mark            11 HAMILTON-WENHAM HS  42'00.50"   12.81m     
      14 Lynch, Timothy          12 OLD ROCHESTER-MATTA 41'07.25"   12.68m     
      15 Whalen, Andrew          11 OLD ROCHESTER-MATTA 41'01.25"   12.53m     
      16 Dvorski, Jacob          11 OLD ROCHESTER-MATTA 41'00.00"   12.50m     
      17 Bettina, Andrew         10 HOPKINTON HS        40'11.75"   12.49m     
      18 Meaney, Dave            12 MEDFIELD HS         40'07.25"   12.38m     
      19 Weik, Josh              11 MASHPEE HS          40'00.75"   12.21m     
       - Chapman, Dan            11 MASHPEE HS               FOUL              
                                                                               
                                 Boys High Jump                                
                                                                               
    % Class D: 6'08.00" (2.03m) Mike LeBlanc, Narragansett Reg.-BALDVL 1981    
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK             PTS  
    ===== ======================= == =================== ==========       ===  
        1 Morse, Jeremy           11 ASHLAND HS          6'04.00"   1.93m 10   
        2 Sawin, Jimmy            12 ATHOL HS            6'01.00"   1.85m  8   
        3 Morgan, Tom             11 EAST BRIDGEWATER HS 5'11.00"   1.80m  5   
        3 DeArcangelis, Paul      12 HUDSON HS           5'11.00"   1.80m  5   
        5 Robichaud, Jesse        12 BEDFORD HS          5'09.00"   1.75m  0.60
        5 Pontbriand, Drew        11 FAIRHAVEN HS        5'09.00"   1.75m  0.60
        5 Ring, John              12 AUSTIN PREP HS-READ 5'09.00"   1.75m  0.60
        5 Pontbriand, Chris       11 FAIRHAVEN HS        5'09.00"   1.75m  0.60
        5 Floran, Shawn           11 ATHOL HS            5'09.00"   1.75m  0.60
       10 Lagerval, Jeremy        11 EAST BRIDGEWATER HS 5'09.00"   1.75m      
       11 Murakami, Yasu          12 OLD ROCHESTER-MATTA 5'09.00"   1.75m      
       11 Witteman, Nick             LUNENBURG HS        5'09.00"   1.75m      
       11 Medeiros, Justin        12 FAIRHAVEN HS        5'09.00"   1.75m      
        - Dottin, Jarrett         10 HOPKINTON HS              NH              
        - Binette, Shane          11 OXFORD HS                 NH              
        - Irvine, John            11 BELLINGHAM HS             NH              
        - Yukna, Michael          12 FOXBORO HS                NH              
        - Mauger, Matt            12 EAST BRIDGEWATER HS       NH              
        - Maguire, Matt           12 MARBLEHEAD HS             NH              
        - Dort, Jason             11 NEWBURYPORT HS            NH              
        - Regan, Andy             10 MARBLEHEAD HS             NH              
District E. / Butterfield$                                Hy-Tek's MEET MANAGER
                   MIAA 2003 INDOOR DIVISION IV CHAMPIONSHIPS           Page 10
             REGGIE LEWIS TRACK & ATHLETIC CENTER - Sunday 02/16/03            
                                                                               
                         COMPLETE RESULTS - ALL ROUNDS                         
                                                                               
                                 Boys Long Jump                                
                                                                               
   % Class D: 21'05.75" (6.55m) Mike Wyman, David Prouty HS-Spencer 02/14/99   
                                                                               
                       Finals - Results  - Sunday 02/16/03                     
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK              PTS  
   ===== ======================= == =================== ===========       ===  
       1 Lopez-Pitts, Roscell    12 MASHPEE HS          22'08.25" % 6.92m 10   
       2 Connell, Dan            12 MARIAN HS - FRAMING 20'07.00"   6.27m  8   
       3 Salt, Michael           11 NORTH READING HS    20'06.00"   6.25m  6   
       4 Gray, Tyler             12 BEDFORD HS          19'11.75"   6.09m  4   
       5 Berard, Alex            12 UXBRIDGE HS         19'09.50"   6.03m  2   
       6 Wade, Austin            10 HOPKINTON HS        19'06.75"   5.96m  1   
       7 Turmelle, Mike          11 FAIRHAVEN HS        19'02.50"   5.85m      
       8 Desrochers, Chris       11 COYLE-CASSIDY HS-TA 19'01.50"   5.83m      
       9 Palmer, Brandon         09 MOHAWK TRAIL-SHELBR 19'00.25"   5.80m      
      10 Sheldon, Jesse          12 MOHAWK TRAIL-SHELBR 18'08.75"   5.71m      
      11 Murray, Mike            12 FAIRHAVEN HS        18'07.75"   5.68m      
      12 Pfundstein, Erik        11 MASHPEE HS          18'07.50"   5.68m      
      13 Asci, Mike              11 AUSTIN PREP HS-READ 18'04.25"   5.59m      
      14 Richter, Dan            11 BEDFORD HS          18'02.00"   5.54m