Find this page online at www.coolrunning.com/results/02/ma/Nov9_MIAADi_set1.shtml

MIAA District E Central Mass. Cross Country Meet

Gardner, MA, November 9, 2002

[Boys' Division 2 Race | Girls' Division 1 Race | Girls' Division 2 Race ]

Boys' Division 1 Race

Submitted by Ed Kozlowski

 2002 M.I.A.A. CENTRAL MASS. CROSS COUNTRY  11/9/02   2.9 MILES IN GARDNER...BOYS'  DIV. 1
1     14:46 DAN SULLIVAN   -03   WACHUSETT      
2     14:47 MICHAEL BANKS  -04   WACHUSETT      
3     15:00 MATTHEW TIEULI -06   ST. JOHN'S     
4     15:03 NILS FISCHER   -04   NASHOBA        
5     15:11 TOM BROWN      -04   WACHUSETT      
6     15:12 MATT JIENKE    -03   WACHUSETT      
7     15:13 JOSH BOONE     -05   GARDNER        
8     15:14 RICKY CAYER    -03   SHEPHERD HILL  
9     15:21 TIM CUNNINGHAM -04   WACHUSETT      
10    15:23 SCOTT BALDELLI -03   MARLBOROUGH    
11    15:31 MATT KINBACK   -03   SHREWSBURY     
12    15:36 CHRS McLAUGHLIN-05   WACHUSETT      
13    15:41 CHRIS HOPKINS  -03   ST PETER-MARIAN
14    15:45 JASON FLAMER   -03   GARDNER        
15    15:47 DEREK BARTON   -05   ST PETER-MARIAN
16    15:50 BRUCE McDONALD -03   QUABBIN        
17    15:52 ALEX SANIUK    -04   MILFORD        
18    15:53 ROBERT PANAS   -03   WESTBOROUGH    
19    15:56 DEVIN GRIBBONS -04   NASHOBA        
20    15:57 JEFF LACEY     -05   WACHUSETT      
21    15:58 TIM POWELL     -03   NASHOBA        
22    15:59 TIM RITCHIE    -05   DOHERTY        
23    16:00 JEFF BACHAND   -03   TANTASQUA      
24    16:04 SANDY KESSLOFF -04   LEOMINSTER     
25    16:05 BRIAN BURLAS   -03   ST. JOHN'S     
26    16:07 JEFF HAYES     -03   SHREWSBURY     
27    16:09 JON SARGENT    -05   OAKMONT        
28    16:10 ROB LIND       -05   DOHERTY        
29    16:11 EVERETTE PANKEY-04   FITCHBURG      
30    16:15 MIKE FORGIT    -04   ST PETER-MARIAN
31    16:16 ERK KOTSOPOULOS-03   QUABBIN        
32    16:16 BARRETT AMOS   -04   NASHOBA        
33    16:19 CHRIS KYES     -05   ST PETER-MARIAN
34    16:19 MATT TERRASI   -05   NORTH MIDDLESEX
35    16:20 TIM GLOVER     -05   GARDNER        
36    16:22 JONATHAN SAVIET-04   ST. JOHN'S     
37    16:23 MATTHEW HEARD  -03   ST. JOHN'S     
38    16:24 DOUG CUSHING   -06   QUABBIN        
39    16:24 KURT GUSTAFSON -04   SHREWSBURY     
40    16:25 MATTHW PALMGREN-05   ST. JOHN'S     
41    16:27 SETH ROWELL    -03   WESTBOROUGH    
42    16:29 ANDY O'BRIEN   -04   SHREWSBURY     
43    16:30 NICK GALLGHER  -05   ST. JOHN'S     
44    16:30 CHRIS BIAGETTI -04   MILFORD        
45    16:31 JOE IACCARINO  -03   ST PETER-MARIAN
46    16:36 JOHN MITCHELL  -05   SHREWSBURY     
47    16:38 JAMIE HANKS    -04   QUABBIN        
48    16:39 SAM HAHN       -04   NASHOBA        
49    16:39 JASON HEY      -04   ALGONQUIN      
50    16:40 JACOB DEVEREAUX-05   ST. JOHN'S     
51    16:40 MATT ROSI      -03   ALGONQUIN      
52    16:41 MICHAEL COLELLI-03   MILFORD        
53    16:42 JERMY ZGLOBICKI-05   QUABBIN        
54    16:45 PAT BIRD       -03   OAKMONT        
55    16:48 ERIC NELSON    -03   SHEPHERD HILL  
56    16:49 LOI TRIEU      -04   FITCHBURG      
57    16:50 MITCH MANNING  -05   ALGONQUIN      
58    16:50 MATT WAY       -03   NASHOBA        
59    16:51 GREG REEVES    -03   NORTH MIDDLESEX
60    16:51 CRAIG BABINEAU -04   FITCHBURG      
61    16:51 MIKE LOFRUMENTO-03   MARLBOROUGH    
62    16:53 PATRICK LEACH  -06   NASHOBA        
63    16:54 GREG LONG      -05   MILFORD        
64    16:55 JEREMY REID    -04   FITCHBURG      
65    16:56 JOE WHITNEY    -06   MARLBOROUGH    
66    16:57 NICK BERGERON  -05   ST PETER-MARIAN
67    16:59 CHRIS WARMS    -03   SHEPHERD HILL  
68    17:01 TOM BUCKLEY    -03   MILFORD        
69    17:01 KEVIN POWER    -03   ST PETER-MARIAN
70    17:02 ERIC MITCHELL  -05   SHREWSBURY     
71    17:09 BRAIN KEAY     -05   MILFORD        
72    17:10 PAUL ZAGWYN    -04   MARLBOROUGH    
73    17:10 JAMES WIRONEN  -03   GARDNER        
74    17:10 JOHN BARRETT   -04   NORTH MIDDLESEX
75    17:12 KEVIN HAUSHERR -04   NORTH MIDDLESEX
76    17:13 ADAM BASILIO   -03   FITCHBURG      
77    17:13 RICHIE NYDAM   -05   QUABBIN        
78    17:17 STEVE NICHOLSON-04   MARLBOROUGH    
79    17:17 DAVE GOFF      -06   DOHERTY        
80    17:19 ANDREW BISOL   -03   FITCHBURG      
81    17:19 TONY MARCIELLO -06   NORTH MIDDLESEX
82    17:23 GARY DODAKIAN  -06   SHREWSBURY     
83    17:25 SEAN MacDONALD -04   WESTBOROUGH    
84    17:27 BART CZUBAT    -03   NORTH          
85    17:30 DAN EMINO      -03   MARLBOROUGH    
86    17:33 NICK JACQUITH  -03   QUABBIN        
87    17:34 BRIAN McNAMARA -03   ALGONQUIN      
88    17:35 ANDREW ROGERS  -04   ALGONQUIN      
89    17:36 COLIN ST.GEORGE-05   NORTH MIDDLESEX
90    17:36 RYAN STEVENS   -05   TANTASQUA      
91    17:39 MATT WEAVER    -03   LEOMINSTER     
92    17:40 SCOTT GOLDEN   -03   WESTBOROUGH    
93    17:42 SCOTT VAUTOUR  -06   LEOMINSTER     
94    17:44 DAN LENT       -04   SHEPHERD HILL  
95    17:46 BRANDON KNOX   -03   TANTASQUA      
96    17:50 A.J. PURPURA   -05   ALGONQUIN      
97    17:51 CHRIS FINNEMORE-05   SOUTH          
98    17:51 NATE ANDERSON  -05   OAKMONT        
99    17:52 RYAN HARNEDY   -03   WESTBOROUGH    
100   17:53 KEVIN CARRIERE -04   FITCHBURG      
101   17:54 JOHN GILBERT   -05   TANTASQUA      
102   17:55 JOSHUA ADDISON -03   BUNRCOAT       
103   17:56 BRIAN BARNES   -05   TANTASQUA      
104   17:57 MATT SMITH     -06   OAKMONT        
105   17:58 STEVE SALOMON  -04   MILFORD        
106   17:59 DAVID McKENNA  -04   HUDSON         
107   18:00 HECTOR PADILLA -05   NORTH          
108   18:02 JEFF ZIEBA     -03   ALGONQUIN      
109   18:06 BEN LAZAN      -05   DOHERTY        
110   18:07 KIRK VANACORE  -05   WESTBOROUGH    
111   18:08 CARY MALKIEWICH-05   DOHERTY        
112   18:12 TIM PELLETIER  -03   GARDNER        
113   18:17 KEVIN O'KANE   -03   LEOMINSTER     
114   18:19 TOM ROUSSEAU   -06   GARDNER        
115   18:26 JON ZWIRBLIA   -03   NORTH          
116   18:32 JAMES BOND     -04   SHEPHERD HILL  
117   18:33 ADAM DOWELL    -05   SHEPHERD HILL  
118   18:34 JAKE RINGQUIST -06   OAKMONT        
119   18:36 BEN REARICK    -05   TANTASQUA      
120   18:36 MATT FIRMANI   -06   DOHERTY        
121   18:38 MIKE SMITH     -03   OAKMONT        
122   18:41 ERIC CHOUDHARY -05   LEOMINSTER     
123   18:44 JAY LAUFER     -06   MARLBOROUGH    
124   18:47 TOM OPP        -04   HUDSON         
125   18:48 GREG HOYT      -04   LEOMINSTER     
126   18:48 SCOTT SERAPHIN -03   SOUTH          
127   18:50 TREMAIN DUNBAR -03   LEOMINSTER     
128   18:51 MARK ANDERSON  -03   WESTBOROUGH    
129   18:57 JOHN VO        -05   NORTH          
130   18:58 CHARLIE CURNOW -05   TANTASQUA      
131   19:01 MATT ARAMANDO  -03   BUNRCOAT       
132   19:02 ALEX MANSON    -04   BUNRCOAT       
133   19:17 JON HANKS      -06   SHEPHERD HILL  
134   19:22 JEREMIAH MERCER-05   SOUTH          
135   19:24 JOEL QUINONES  -06   OAKMONT        
136   19:32 JEFF SMITH     -05   BUNRCOAT       
137   19:39 PAT DIGREGORIO -03   SOUTH          
138   19:41 MATT GIGUERE   -03   NORTH MIDDLESEX
139   19:53 RYAN BUTTRICK  -04   HUDSON         
140   19:57 CHARLES KANEB  -03   DOHERTY        
141   19:59 CHAR BROOMFIELD-04   HUDSON         
142   20:32 JOSEPH AUSTIN  -05   SOUTH          
143   20:36 MATT TWNAW     -05   BUNRCOAT       
144   20:42 RONALD DOLAT   -05   SOUTH          
145   20:57 TAKA SUGAWA    -04   BUNRCOAT       
146   21:32 BEN DIGREGORIO -05   SOUTH          
147   21:58 PATRICK GROGAN -07   HUDSON         
148   22:13 TRUONG VO      -04   NORTH          
BOYS'  TEAM SCORES   DIVISION 1 - 2002
 1  WACHUSETT       23
 2  NASHOBA         124
 3  ST PETER-MARIAN 136
 4  ST. JOHN'S      141
 5  SHREWSBURY      164
 6  QUABBIN         185
 7  GARDNER         241
 8  MILFORD         244
 9  FITCHBURG       285
10  MARLBOROUGH     286
11  NORTH MIDDLESEX 323
12  ALGONQUIN       332
13  WESTBOROUGH     333
14  SHEPHERD HILL   340
15  DOHERTY         349
16  OAKMONT         401
17  TANTASQUA       412
18  LEOMINSTER      443
19  NORTH           583
20  SOUTH           636
21  BUNRCOAT        644
22  HUDSON          657
*******NON-TEAM SCORING SCHOOLS

*******  INDIVIDUAL QUALIFIERS FOR DIVISION 1 STATE MEET FROM DIVISION 1
MATTHEW TIEULI - ST. JOHN'S     
JOSH BOONE - GARDNER        
RICKY CAYER - SHEPHERD HILL  
SCOTT BALDELLI - MARLBOROUGH    
MATT KINBACK - SHREWSBURY     
JASON FLAMER - GARDNER        
BRUCE McDONALD - QUABBIN