Find this page online at www.coolrunning.com/results/01/ri/Jun16_USATFN_set1.shtml

USATF New England Junior Olympics T&F

Providence, RI, June 16, 2001

Results - Top 6 in each event/age group

USATF - New England                                       Hy-Tek's MEET MANAGER
                                                    Page 1
           USA Track & Field - New England Junior Olympic Championships    
          Rhode Island College, Providence RI - Saturday 06/16/01         
                                                                      
           TOP 6 ONLY AT THIS TIME; FULL RESULTS TO BE POSTED WHEN CORRECTED
                        Event 201 Bantam Girls 100 Meter Dash         
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME  
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 McNeil, Janelle          '91 Attleboro Jaguars         14.25  NWI   
         2 Avery, LeeAnne           '91 Amherst                   14.89  NWI   
         3 Hamlett, Natasha         '91 Unattached                15.60  NWI   
         4 Ben-Artzi, Tal           '92 Waltham Track Club        15.62  NWI   
         5 Ward, Karimah            '91 Boston International      15.92  NWI   
         6 McInery, Elsie           '91 Highland                  16.83  NWI   
                                                                               
                     Event 202 Bantam Girls 200 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 McNeil, Janelle          '91 Attleboro Jaguars         30.14  NWI   
         2 Morgan, Akeelah          '91 Fast Feet                 31.45  NWI   
         3 Panny, Lindsay           '91 Gate City Striders        31.72  NWI   
         4 Edge, Dara               '91 Boston International      32.41  NWI   
         5 Ward, Karimah            '91 Boston International      33.62  NWI   
         6 Ben-Artzi, Tal           '92 Waltham Track Club        34.10  NWI   
                                                                               
                     Event 203 Bantam Girls 400 Meter Dash                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Panny, Lindsay           '91 Gate City Striders        1:11.73     
          2 Edge, Dara               '91 Boston International      1:17.23     
          3 Allen, Lea               '91 Boston International      1:21.30     
          4 Free, Julia              '93 Quincy TC                 1:23.75     
          5 O'Dowd, Elizabeth        '91 Greater Lowell Road Run   1:27.69     
          6 Turner, Courtney         '93 Unattached                1:29.90     
                                                                               
                      Event 204 Bantam Girls 800 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          2 Free, Julia              '93 Quincy TC                 3:17.64     
          3 Letendre, Nora           '91 Cms                       3:35.38     
          4 LaPierre, Rebecca        '91 Amherst                   3:42.74     
          5 Fitzpatrick, Candice     '91 Boston International      4:08.23     
                                                                               
                     Event 205 Bantam Girls 1,500 Meter Run                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Panny, Lindsay           '91 Gate City Striders        6:02.58     
          2 Cooney, Shannon          '91 Greater Lowell Road Run   6:07.33     
          3 Letendre, Nora           '91 Cms                       6:52.43     
                                                                               
                    Event 221 Bantam Girls 4x100 Meter Relay                   
                                                                               
               =====  =================================== =======              
                   1  AM        Amherst                   1:01.42              
                                                                               
                        Event 216 Bantam Girls High Jump                       
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Edge, Dara             '91 Boston Internationa 1.12m 3'08.00      
           2 Cirillo, Kelly         '91 Unattached          0.81m 2'07.75      
           2 Free, Julia            '93 Quincy TC           0.81m 2'07.75      
                                                                               
                        Event 211 Bantam Girls Long Jump                       
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Ben-Artzi, Tal         '92 Waltham Track Club  3.69m  NWI  12'01.25  
        2 Morgan, Akeelah        '91 Fast Feet           3.57m  NWI  11'08.50  
        3 McNeil, Janelle        '91 Attleboro Jaguars   3.08m  NWI  10'01.25  
        4 Brown, Jalissa         '91 Unattached          2.88m  NWI  9'05.50   
        5 McInery, Elsie         '91 Highland            2.68m  NWI  8'09.50   
        6 Quinn, Ashley          '91 Highland            2.61m  NWI  8'06.75   
                                                                               
                     Event 213 Bantam Girls Shot Put 6 lb.                     
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 LaPierre, Rebecca      '91 Amherst             3.86m 12'08.00     
                                                                               
                   Event 215 Bantam Girls Javelin Throw 300 g                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Brown, Jalissa         '91 Unattached          11.88m 39'00.00     
          2 Haughey, Ann           '91 Highland             8.80m 28'10.00     
          3 LeRose, Katherine      '92 Highland             6.40m 21'00.00     
          4 LeRose, Abigail        '91 Highland             5.87m 19'03.00     
                                                                               
                     Event 301 Midget Girls 100 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Smith, Nell              '89 Providence Cobras         13.84  NWI   
         2 Bento, Asia              '89 Boston Road Runners       14.17  NWI   
         3 Guglielmo, Joanna        '89 Providence Cobras         14.30  NWI   
         4 Edge, Desiree            '90 Boston International      14.31  NWI   
         5 Golden, Haley            '89 Waltham Track Club        14.50  NWI   
         6 Grossman, Andria         '90 Boston International      14.74  NWI   
                                                                               
                     Event 302 Midget Girls 200 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Smith, Nell              '89 Providence Cobras         29.89  NWI   
         2 Harper, Kayla            '89 Providence Cobras         30.92  NWI   
         3 Grossman, Andria         '90 Boston International      31.38  NWI   
         4 Donahue, Allisha         '89 Providence Cobras         31.50  NWI   
         5 Edge, Desiree            '90 Boston International      32.41  NWI   
         6 Bennett, Whitney         '89 Boston International      32.87  NWI   
                                                                               
                     Event 303 Midget Girls 400 Meter Dash                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Bento, Asia              '89 Boston Road Runners       1:09.27     
          2 Wheeler, Nicole          '89 Gate City Striders        1:10.40     
          3 Donahue, Allisha         '89 Providence Cobras         1:10.75     
          4 Goetz, Stephanie         '90 Unattached                1:12.72     
          5 Lynch, Alison            '89 Unattached                1:14.59     
          6 Belanger, Erica          '90 SugarLoaf                 1:17.50     
          6 Glenn, Jasmine           '89 Unattached                1:17.50     
          6 Bennett, Whitney         '89 Boston International      1:17.50     
                                                                               
                      Event 304 Midget Girls 800 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Farnsworth, Ashley       '90 Greater Lowell Road Run   2:33.33     
          2 Thomas, Keara            '89 Greater Lowell Road Run   2:34.67     
          3 Lechleider, Nikki        '90 Greater Lowell Road Run   2:39.93     
          4 Mcguirk, Juline          '89 Gate City Striders        2:43.38     
          5 Amatul-Wadud, Qamaria    '90 Fast Feet                 2:56.38     
          6 Goetz, Stephanie         '90 Unattached                2:57.14     
                                                                               
                     Event 305 Midget Girls 1,500 Meter Run                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Slane, Nicole            '89 Gate City Striders        5:16.23     
          2 Carimbocas, Kaleen       '89 Cambridge Jets            5:23.01     
          3 Breagy, Siobhan          '89 North Kingstown           5:26.61     
          4 Mcguirk, Juline          '89 Gate City Striders        5:31.53     
          5 Croteau, Chantal         '90 Gate City Striders        5:57.63     
          6 Amatul-Wadud, Qamaria    '90 Fast Feet                 6:52.44     
                                                                               
                     Event 306 Midget Girls 3,000 Meter Run                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Slane, Nicole            '89 Gate City Striders        10:47.13    
          2 Croteau, Chantal         '90 Gate City Striders        11:49.85    
          3 Plante, Brittaney        '89 Gate City Striders        12:27.86    
          4 Adams, Mindy             '89 Gate City Striders        12:43.05    
          5 Keenan, Bethany          '90 Quincy TC                 13:53.19    
          6 Scheu, Kristen           '90 Middlebury                14:45.72    
                                                                               
                Event 307 Midget Girls 80 Meter Low Hurdles 30"                
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Karin, Tara              '89 Unattached                17.07  NWI   
         2 Newsome, Krystin         '90 Quincy TC                 17.26  NWI   
                                                                               
                    Event 321 Midget Girls 4x100 Meter Relay                   
                                                                               
                =====  =================================== =====               
                    1  PC        Providence Cobras         57.99               
                                                                               
                    Event 322 Midget Girls 4x400 Meter Relay                   
                                                                               
               =====  =================================== =======              
                   1  GLRR      Greater Lowell Road Run   4:41.13              
                                                                               
                        Event 316 Midget Girls High Jump                       
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Krewson, Susannah      '89 Unattached          1.32m 4'04.00      
                                                                               
                        Event 311 Midget Girls Long Jump                       
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Guglielmo, Joanna      '89 Providence Cobras   3.78m  NWI  12'05.00  
        2 Golden, Haley          '89 Waltham Track Club  3.66m  NWI  12'00.25  
        3 Briano, Mary Beth      '89 Greater Lowell Road 3.36m  NWI  11'00.25  
        4 Little, Kayla          '89 Highland            3.22m  NWI  10'06.75  
        5 Alcock, Caroline       '89 Bay state Bullets   3.20m  NWI  10'06.00  
        6 Belanger, Erica        '90 SugarLoaf           3.19m  NWI  10'05.75  
                                                                               
                     Event 313 Midget Girls Shot Put 6 lb.                     
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Johnson, Teyawna       '89 Unattached          7.06m 23'02.00     
           2 Wallisch, Chandler     '90 Amherst             5.41m 17'09.00     
                                                                               
                    Event 314 Midget Girls Discus Throw 1 K                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Johnson, Teyawna       '89 Unattached          13.56m 44'06.00     
          2 Wallisch, Chandler     '90 Amherst             12.46m 40'10.00     
                                                                               
                   Event 315 Midget Girls Javelin Throw 300 g                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Petranoff, Leigh       '89 Unattached          30.46m 99'11.00     
          2 Karin, Tara            '89 Unattached          17.80m 58'05.00     
          3 Lacrosse, Christine    '89 Highland            10.58m 34'08.00     
          4 Johnson, Teyawna       '89 Unattached           9.95m 32'08.00     
          5 Host, Molly            '89 Highland             9.60m 31'06.00     
          6 Davis, Rosetta         '89 Allendale            8.32m 27'03.00     
                                                                               
                      Event 401 Youth Girls 100 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Carlson, Jan             '87 SugarLoaf                 13.33  NWI   
         2 Wernik, Sarah            '88 SugarLoaf                 13.44  NWI   
         3 Brooks, Adaria           '87 Cambridge Jets            13.98  NWI   
         3 Adebamowo, Tobi          '87 Providence Cobras         13.98  NWI   
         5 Lazaris, Madeline        '87 Waltham Track Club        14.00  NWI   
                                                                               
                      Event 402 Youth Girls 200 Meter Dash                     
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 07/28/01                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Williams, Elizabeth      '87 Unattached                28.26  NWI   
         2 Carlson, Jan             '87 SugarLoaf                 28.31  NWI   
         3 Wernik, Sarah            '88 SugarLoaf                 28.73  NWI   
         4 Moreau, Christine        '87 Providence Cobras         29.18  NWI   
         5 Adebamowo, Tobi          '87 Providence Cobras         29.58  NWI   
         6 Lizotte, Marissa         '87 Providence Cobras         30.42  NWI   
                                                                               
                      Event 403 Youth Girls 400 Meter Dash                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Williams, Elizabeth      '87 Unattached                1:01.25     
          2 Tutunjian, Lynne         '87 Waltham Track Club        1:04.21     
          3 Swift, Allison           '87 Middlebury Striders       1:05.39     
          4 Young, Danielle          '87 North Kingstown           1:06.40     
          5 Lizotte, Marissa         '87 Providence Cobras         1:07.79     
          6 Daniels, Janelle         '87 Unattached                1:08.43     
                                                                               
                      Event 404 Youth Girls 800 Meter Run                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Dron, Chantelle          '87 Unattached                2:19.78     
          2 Blodgett, Jessie         '88 Bay state Bullets         2:35.47     
          3 Weisman, Simone          '87 Waltham Track Club        2:36.85     
          4 Morgenstern, Ashley      '88 Gate City Striders        2:37.34     
          5 Carroll, Katherine       '87 Unattached                2:37.56     
          6 Weysham, Michelle        '88 Gate City Striders        2:39.77     
                                                                               
                     Event 405 Youth Girls 1,500 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Dron, Chantelle          '87 Unattached                5:04.63     
          2 Morgenstern, Ashley      '88 Gate City Striders        5:25.16     
          3 Lagasse, Erin            '87 Unattached                5:29.26     
          4 Amatul-Wadud, Ibtihg     '88 Fast Feet                 5:35.62     
          5 Hoxie, Katie             '87 Middlebury                5:45.84     
          6 Carimbocas, Alicea       '87 Cambridge Jets            5:49.56     
                                                                               
                     Event 406 Youth Girls 3,000 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Darasz, Casey            '87 Gate City Striders        11:41.48    
          2 Weysham, Michelle        '88 Gate City Striders        11:52.50    
          3 Waldud, Amatill          '87 Fast Feet                 12:12.06    
          4 Buechner, Samantha       '88 Gate City Striders        12:25.46    
          5 Forgit, Caitlin          '88 Unattached                12:57.52    
          6 Burnett, Kaitlin         '88 Gate City Striders        13:41.77    
                                                                               
                Event 407 Youth Girls 100 Meter Low Hurdles 30"                
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Bratton, Hanna           '88 Providence Cobras         20.54  NWI   
         2 Walstead, Lauren         '87 Amherst                   22.04  NWI   
         3 Nordmeyer, Ann           '87 Unattached                22.48  NWI   
         4 Fuller, Lila             '87 Unattached                23.55  NWI   
                                                                               
                Event 408 Youth Girls 200 Meter Low Hurdles 30"                
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Jackman, Cassandra       '87 Cambridge Jets            33.32  NWI   
         2 Fuller, Lila             '87 Unattached                35.12  NWI   
         3 Nordmeyer, Ann           '87 Unattached                37.23  NWI   
                                                                               
                    Event 421 Youth Girls 4x100 Meter Relay                    
                                                                               
                =====  =================================== =====               
                    1  CJ        Cambridge Jets            54.61               
                    2  PC        Providence Cobras         55.37               
                    3  MIDD      Middlebury                58.93               
                                                                               
                    Event 422 Youth Girls 4x400 Meter Relay                    
                                                                               
               =====  =================================== =======              
                   1  PC        Providence Cobras         4:37.65              
                   2  MIDD      Middlebury                4:55.91              
                                                                               
                        Event 416 Youth Girls High Jump                        
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Roskowski, Erica       '88 Springfield Harrier 1.37m 4'06.00      
           2 Daniels, Janelle       '87 Unattached          1.27m 4'02.00      
           3 Brustowicz, Katherine  '87 Waltham Track Club  1.02m 3'04.00      
                                                                               
                        Event 417 Youth Girls Pole Vault                       
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Maguire, Keelan        '87 Airtime Athletics   2.58m 8'05.50      
           2 Powell, Mary           '87 Airtime Athletics   2.43m 7'11.50      
                                                                               
                        Event 411 Youth Girls Long Jump                        
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Carlson, Jan           '87 SugarLoaf           4.89m  NWI  16'00.50  
        2 Lazaris, Madeline      '87 Waltham Track Club  4.52m  NWI  14'10.00  
        3 Weisman, Simone        '87 Waltham Track Club  4.42m  NWI  14'06.00  
        4 Young, Danielle        '87 North Kingstown     3.97m  NWI  13'00.25  
        5 Kincaid, Krysta        '87 Amherst             3.76m  NWI  12'04.00  
        6 Lima, Stacey           '87 Providence Cobras   3.64m  NWI  11'11.50  
                                                                               
                       Event 412 Youth Girls Triple Jump                       
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                   
   ===== ========================== =================== ======                 
       1 Carlson, Jan           '87 SugarLoaf           10.07m  NWI  33'00.50  
       2 Dodds, Chelsea         '87 Unattached           9.34m  NWI  30'07.75  
       3 Lima, Stacey           '87 Providence Cobras    8.57m  NWI  28'01.50  
       4 Haladay, Tanya         '87 Waltham Track Club   7.97m  NWI  26'01.75  
                                                                               
                      Event 413 Youth Girls Shot Put 6 lb.                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Lazaris, Madeline      '87 Waltham Track Club  10.00m 32'09.75     
          2 Meaghan, Joyce         '87 North Kingstown      9.14m 30'00.00     
          3 Immonen, Sarah         '88 New Hampshire T Sta  8.05m 26'05.00     
          4 Osbourne, Kelly        '87 Unattached           6.91m 22'08.00     
          5 Severy, Erin           '88 Middlebury           6.88m 22'07.00     
                                                                               
                     Event 414 Youth Girls Discus Throw 1 K                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Meaghan, Joyce         '87 North Kingstown     22.80m 74'10.00     
          2 Immonen, Sarah         '88 New Hampshire T Sta 18.36m 60'03.00     
          3 Nilsson, Bridget       '88 Middlebury          17.72m 58'02.00     
          4 Decosta, Jessie-Mae    '88 Middlebury          17.52m 57'06.00     
          5 Severy, Erin           '88 Middlebury          16.66m 54'08.00     
                                                                               
                   Event 415 Youth Girls Javelin Throw 600 g                   
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 McNamee, Michelle      '87 Unattached          20.50m 67'03.00     
                                                                               
                  Event 501 Intermediate Girls 100 Meter Dash                  
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Waldon, Noelle           '86 North Kingstown           13.25  NWI   
         2 Harris, Tiffany          '86 North Kingstown           13.31  NWI   
         2 Campbell, Tiffany        '85 Unattached                13.31  NWI   
         4 Early, Amanda            '86 Greater Lowell Road Run   14.00  NWI   
         5 Lewis, Rosaleen          '85 SugarLoaf                 14.16  NWI   
         6 Kelly, Petrolin          '85 Fast Feet                 14.34  NWI   
                                                                               
                  Event 502 Intermediate Girls 200 Meter Dash                  
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Lyons, Elizabeth         '85 North Kingstown           27.88  NWI   
         2 Harris, Tiffany          '86 North Kingstown           28.19  NWI   
         3 Early, Amanda            '86 Greater Lowell Road Run   28.79  NWI   
         4 Cranston-Bates, Melissa  '86 Providence Cobras         29.18  NWI   
         5 Kelly, Petrolin          '85 Fast Feet                 30.00  NWI   
                                                                               
                  Event 503 Intermediate Girls 400 Meter Dash                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Dlesk, Katie             '85 Whirlaway                   59.97     
          2 Fogarty, Alison          '86 North Kingstown           1:00.63     
          3 Colby, Jessie            '85 Unattached                1:02.79     
          4 Cranston-Bates, Melissa  '86 Providence Cobras         1:05.48     
          5 Campbell, Tiffany        '85 Unattached                1:08.03     
          6 Flaherty, Jillian        '86 Waltham Track Club        1:19.78     
                                                                               
                   Event 504 Intermediate Girls 800 Meter Run                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Tutunjian, Christine     '85 Waltham Track Club        2:37.40     
          2 Pelletier, Amanda        '86 Gate City Striders        2:40.11     
                                                                               
                  Event 505 Intermediate Girls 1,500 Meter Run                 
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Brown, Ashley            '85 Unattached                4:58.83     
          2 Hernandez, Claudia       '85 Providence Cobras         5:25.16     
          3 Pelletier, Amanda        '86 Gate City Striders        5:28.09     
          4 Sayer, Amber             '86 Springfield Harriers      6:23.05     
          5 Buonaccorsi, Jessica     '86 Springfield Harriers      6:23.06     
          - Hird, Erica              '86 Unattached                    DNF     
                                                                               
                  Event 506 Intermediate Girls 3,000 Meter Run                 
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Sayer, Amber             '86 Springfield Harriers      10:49.70    
                                                                               
            Event 507 Intermediate Girls 100 Meter High Hurdles 33"            
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Dlesk, Katie             '85 Whirlaway                 17.61  NWI   
         2 Francis, Courtney        '86 Waltham Track Club        18.56  NWI   
         3 Fajardo, Sarah           '85 Springfield Harriers      22.00  NWI   
         4 White, Stephanie         '85 Unattached                22.33  NWI   
                                                                               
                 Event 521 Intermediate Girls 4x100 Meter Relay                
                                                                               
                =====  =================================== =====               
                    1  NK        North Kingstown           52.82               
                                                                               
                     Event 516 Intermediate Girls High Jump                    
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Fielding, Charlene     '86 Unattached          1.36m 4'05.50      
           2 Dlesk, Katie           '85 Whirlaway           1.32m 4'04.00      
           3 White, Stephanie       '85 Unattached          1.27m 4'02.00      
                                                                               
                    Event 517 Intermediate Girls Pole Vault                    
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Johnson, Jen           '85 Unattached          2.43m 7'11.50      
           2 Rotenberg, Lee         '85 Unattached          2.28m 7'05.75      
                                                                               
                     Event 511 Intermediate Girls Long Jump                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Campbell, Tiffany      '85 Unattached          4.17m  NWI  13'08.25  
        2 Lewis, Rosaleen        '85 SugarLoaf           3.86m  NWI  12'08.00  
                                                                               
                   Event 513 Intermediate Girls Shot Put 4 K                   
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Walker, Andrea         '85 Fast Feet           8.72m 28'07.50     
           2 Marsh, Allison         '86 Unattached          8.50m 27'10.75     
           3 Bedrosian, Anika       '86 Unattached          7.82m 25'08.00     
                                                                               
                 Event 514 Intermediate Girls Discus Throw 1 K                 
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Marsh, Allison         '86 Unattached          29.90m 98'01.00     
          2 Walker, Andrea         '85 Fast Feet           22.60m 74'02.00     
          3 Bedrosian, Anika       '86 Unattached          20.60m 67'07.00     
          4 Flaherty, Jillian      '86 Waltham Track Club  17.14m 56'03.00     
                                                                               
                     Event 601 Young Women's 100 Meter Dash                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Moulton, Ashley          '84 Whirlaway                 12.99  NWI   
         2 Henry, Toni-Marie        '83 Unattached                13.00  NWI   
         3 Ryan, Michelle           '84 Boston International      13.33  NWI   
         4 Thompson, Lisa           '83 Unattached                14.57  NWI   
         5 Morrison, Kathryn        '83 Providence Cobras         14.76  NWI   
                                                                               
                     Event 602 Young Women's 200 Meter Dash                    
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Hart, Siobhan            '83 Unattached                24.38  NWI   
         2 Moulton, Ashley          '84 Whirlaway                 26.75  NWI   
         3 Ryan, Michelle           '84 Boston International      27.92  NWI   
         4 Morrison, Kathryn        '83 Providence Cobras         32.51  NWI   
                                                                               
                     Event 603 Young Women's 400 Meter Dash                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Henry, Toni-Marie        '83 Unattached                1:01.68     
          2 Philippeaux, Marie       '84 Waltham Track Club        1:08.81     
          3 Thompson, Lisa           '83 Unattached                1:21.61     
                                                                               
                     Event 604 Young Women's 800 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Robinson, Nakida         '84 Providence Cobras         2:34.03     
                                                                               
                    Event 605 Young Women's 1,500 Meter Run                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Wenninger, Heather       '83 Springfield Harriers      5:11.15     
                                                                               
                    Event 606 Young Women's 3,000 Meter Run                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Wenninger, Heather       '83 Springfield Harriers      10:48.18    
                                                                               
               Event 607 Young Women's 100 Meter High Hurdles 33"              
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Crosby, Danielle         '84 Unattached                18.58  NWI   
                                                                               
               Event 608 Young Women's 400 Meter Low Hurdles 30"               
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Trainor, Kourtney        '84 Greater Boston TC         1:08.97     
                                                                               
                       Event 616 Young Women's High Jump                       
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Donoghue, Tessa        '83 Unattached          1.62m 5'03.75      
                                                                               
                       Event 617 Young Women's Pole Vault                      
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Robinson, Taylor       '84 Airtime Athletics   2.88m 9'05.25      
           2 Valliere, Caley        '83 Unattached          2.73m 8'11.50      
                                                                               
                       Event 611 Young Women's Long Jump                       
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Philippeaux, Marie     '84 Waltham Track Club  4.35m  NWI  14'03.25  
        2 Henry, Toni-Marie      '83 Unattached          4.20m  NWI  13'09.50  
        3 Crosby, Danielle       '84 Waltham Track Club  4.01m  NWI  13'02.00  
        4 Oliveira, Marina       '84 Waltham Track Club  3.87m  NWI  12'08.50  
        5 Lima, Stacey           '87 Providence Cobras   3.64m  NWI  11'11.50  
                                                                               
                      Event 612 Young Women's Triple Jump                      
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                   
   ===== ========================== =================== ======                 
       1 Donoghue, Tessa        '83 Unattached          11.45m  NWI  37'06.75  
       2 Oliveira, Marina       '84 Waltham Track Club   9.00m  NWI  29'06.50  
       3 Crosby, Danielle       '84 Waltham Track Club   8.82m  NWI  28'11.25  
                                                                               
                      Event 613 Young Women's Shot Put 4 K                     
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Cunningham, Grace      '84 Unattached          9.50m 31'02.00     
           2 Trainor, Kourtney      '84 Greater Boston TC   9.45m 31'00.00     
           3 Hart, Siobhan          '83 Unattached          9.04m 29'08.00     
           4 Daigneault, Lea        '84 Unattached          8.97m 29'05.25     
                                                                               
                    Event 614 Young Women's Discus Throw 1 K                   
                                                                               
                      Finals - Results  - Thursday 07/26/01                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Cunningham, Grace      '84 Unattached          29.12m 95'06.00     
          2 Daigneault, Lea        '84 Unattached          26.66m 87'05.00     
                                                                               
                  Event 615 Young Women's Javelin Throw 600 g                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Norman, Nadia          '83 Unattached          32.73m 107'04.00    
          2 Thompson, Lisa         '83 Unattached          15.32m 50'03.00     
                                                                               
                      Event 251 Bantam Boys 100 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Paskins, Toussaint       '91 Fast Feet                 14.61  NWI   
         2 Malone, Chrystopher      '91 Unattached                14.70  NWI   
         3 Perry, Devon             '91 Providence Cobras         14.90  NWI   
         4 Sakovits, Alex           '91 North Kingstown           15.30  NWI   
         5 Lee, Brandon             '91 Amherst                   15.76  NWI   
         6 Morgan, Ras              '92 Fast Feet                 16.10  NWI   
                                                                               
                      Event 252 Bantam Boys 200 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Paskins, Toussaint       '91 Fast Feet                 31.57  NWI   
         2 Mavin, Theodore          '91 Cambridge Jets            31.63  NWI   
         3 Malone, Chrystopher      '91 Unattached                31.77  NWI   
         4 LaMay, Scott             '91 North Kingstown           33.78  NWI   
         5 Dennis, Michael          '91 Boston International      33.97  NWI   
         6 Cofield, Jamal           '91 Boston International      34.14  NWI   
                                                                               
                      Event 253 Bantam Boys 400 Meter Dash                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 LaMay, Scott             '91 North Kingstown           1:13.42     
          2 Dennis, Michael          '91 Boston International      1:13.92     
          3 Halprin, Rueben          '91 Cambridge Jets            1:15.40     
          4 Condon, Patrick          '91 Greater Lowell Road Run   1:18.22     
          5 Turner, Courtney         '91 Boston International      1:19.90     
          6 Spagnuolo, Vincenzo      '91 Highland                  1:23.55     
                      Event 254 Bantam Boys 800 Meter Run                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Sakovits, Alex           '91 North Kingstown           2:43.19     
          2 Elkinton, Barry          '91 SugarLoaf                 2:49.00     
                                                                               
                     Event 255 Bantam Boys 1,500 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Elkinton, Barry          '91 SugarLoaf                 5:28.94     
          2 Breagy, Conor            '91 North Kingstown           5:51.64     
          3 Condon, Patrick          '91 Greater Lowell Road Run   5:57.09     
          4 Allen, David             '91 Quincy TC                 6:01.86     
          5 Mountfield, Courtney     '91 Amherst                   6:38.92     
                                                                               
                    Event 271 Bantam Boys 4x100 Meter Relay                    
                                                                               
               =====  =================================== =======              
                   1  AM        Amherst                   1:06.68              
                                                                               
                    Event 272 Bantam Boys 4x400 Meter Relay                    
                                                                               
               =====  =================================== =======              
                   1  CJ        Cambridge Jets            5:02.77              
                                                                               
                        Event 266 Bantam Boys High Jump                        
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Krewson, John          '91 Unattached          1.02m 3'04.00      
           2 Dinicola, David        '91 Unattached          0.91m 2'11.75      
                        Event 261 Bantam Boys Long Jump                        
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Serdakowski, John      '91 North Kingstown     3.47m  NWI  11'04.75  
        2 Spagnuolo, Vincenzo    '91 Highland            3.41m  NWI  11'02.25  
        3 Eusebio, Matt          '91 Amherst             3.23m  NWI  10'07.25  
        4 Morgan, Ras            '92 Fast Feet           3.20m  NWI  10'06.00  
        5 Mountz, TY             '91 Allendale           2.87m  NWI  9'05.00   
        6 Morgenstern, Steffan   '92 Gate City Striders  2.86m  NWI  9'04.75   
                                                                               
                      Event 263 Bantam Boys Shot Put 6 lb.                     
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Maloof, Michael        '92 North Kingstown     6.83m 22'05.00     
           2 Serdakowski, John      '91 North Kingstown     5.89m 19'04.00     
           3 Comstock, Matt         '92 Amherst             5.23m 17'02.00     
           4 Hamilton, Mark         '91 Unattached          5.13m 16'10.00     
           5 Lechleider, Danny      '92 Greater Lowell Road 4.62m 15'02.00     
           6 Dewaele, Justin        '91 Amherst             4.39m 14'05.00     
                                                                               
                   Event 265 Bantam Boys Javelin Throw 300 g                   
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Mountz, TY             '91 Allendale           20.70m 67'11.00     
          2 Maloof, Michael        '92 North Kingstown     19.35m 63'06.00     
          3 Serdakowski, John      '91 North Kingstown     14.95m 49'00.00     
          4 Hamilton, Mark         '91 Unattached           8.80m 28'10.00     
                                                                               
                      Event 351 Midget Boys 100 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Logan, Wilbur Chanc      '89 North Kingstown           13.21  NWI   
         2 Keith, Evan              '89 Unattached                13.70  NWI   
         3 Mosley, DaShawn          '90 Boston International      13.73  NWI   
         4 Wang, Daniel             '89 Greater Lowell Road Run   15.19  NWI   
         5 Lee, Dallas              '89 Boston International      15.26  NWI   
                      Event 352 Midget Boys 200 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Evans, Rashad            '90 Unattached                27.42  NWI   
         2 Logan, Wilbur Chanc      '89 North Kingstown           28.92  NWI   
         3 Mosley, DaShawn          '90 Boston International      29.26  NWI   
         4 Keith, Evan              '89 Unattached                31.70  NWI   
         5 Lee, Dallas              '89 Boston International      32.10  NWI   
         6 Campbell, Dan            '90 North Kingstown           32.78  NWI   
                                                                               
                      Event 353 Midget Boys 400 Meter Dash                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Louis, Jonathan          '89 Cambridge Jets            1:00.32     
          2 Wiggins, Jerry           '89 Unattached                1:16.46     
          3 Barman, Ross             '90 Greater Lowell Road Run   1:16.69     
          4 McGee, Aaron             '90 Cambridge Jets            1:45.50     
          5 Buonaccorsi, Gene        '90 Unattached                1:45.51     
                                                                               
                      Event 354 Midget Boys 800 Meter Dash                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Wallace, Terris          '89 Unattached                2:36.40     
          2 Boyle, Matthew           '89 Cambridge Jets            2:42.85     
          3 LaMay, Christopher       '89 North Kingstown           2:45.84     
          4 Beckford, Andrew         '89 Cambridge Jets            2:55.58     
          5 Wang, Daniel             '89 Greater Lowell Road Run   2:56.22     
          6 Qualters, JohnP          '89 Waltham Track Club        2:56.33     
                                                                               
                     Event 355 Midget Boys 1,500 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Karowski, Alex           '89 Gate City Striders        5:18.68     
          2 Boyle, Matthew           '89 Cambridge Jets            5:21.32     
          3 Danner, Michael          '90 Fast Feet                 5:29.32     
          4 Free, Austin             '90 Quincy TC                 5:58.69     
                     Event 356 Midget Boys 3,000 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Karowski, Alex           '89 Gate City Striders        11:08.53    
          2 Venable, Bronson         '90 North Kingstown           11:15.98    
                                                                               
                    Event 371 Midget Boys 4x100 Meter Relay                    
                                                                               
                =====  =================================== =====               
                    1  NK        North Kingstown           59.21               
                                                                               
                        Event 366 Midget Boys High Jump                        
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 LaMay, Christopher     '89 North Kingstown     1.32m 4'04.00      
           2 Howes, Michael         '90 Unattached          1.17m 3'10.00      
           3 Roccaburna, Justin     '89 Unattached          1.07m 3'06.00      
           3 Free, Austin           '90 Quincy TC           1.07m 3'06.00      
           5 Sacchetti, Adam        '90 Unattached          0.96m 3'01.75      
           5 Searcy, Michael        '90 Unattached          0.96m 3'01.75      
                                                                               
                        Event 361 Midget Boys Long Jump                        
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Arsenault, Samuel      '90 Waltham Track Club  3.52m  NWI  11'06.75  
        2 Danner, Michael        '90 Fast Feet           3.07m  NWI  10'01.00  
        3 Apple, Robert          '89 Highland            3.00m  NWI  9'10.25   
        4 Moore, Adam            '89 Highland            2.75m  NWI  9'00.25   
        5 Roccaburna, Justin     '89 Unattached          2.59m  NWI  8'06.00   
        6 Jennings, Joseph       '90 Highland            2.49m  NWI  8'02.00   
                                                                               
                      Event 363 Midget Boys Shot Put 6 lb.                     
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Serdakowski, Drew      '90 North Kingstown     5.54m 18'02.25     
                     Event 364 Midget Boys Discus Throw 1 K                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Serdakowski, Drew      '90 North Kingstown     12.52m 41'01.00     
                                                                               
                   Event 365 Midget Boys Javelin Throw 300 g                   
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Arena, Jeff            '89 Highland            23.17m 76'00.00     
          2 Apple, Robert          '89 Highland            22.33m 73'03.00     
          3 Free, Austin           '90 Quincy TC           19.56m 64'02.00     
          4 Lovellette, John       '89 Allendale           15.40m 50'06.00     
          5 Moore, Adam            '89 Highland            14.75m 48'05.00     
          6 Serdakowski, Drew      '90 North Kingstown     14.70m 48'03.00     
                                                                               
                  Event 360 Midget Boys 1,500 Meter Race Walk                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Goetz, Douglas           '89 Unattached                16:53.80    
                                                                               
                      Event 451 Youth Boys 100 Meter Dash                      
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Asack, Zack              '87 Needham                   12.45  NWI   
         2 Whitney, Steven          '87 Middlebury                13.06  NWI   
         3 Sheldon, Jason           '87 Unattached                13.51  NWI   
         4 Whitney, Nathan          '87 Unattached                13.91  NWI   
                                                                               
                      Event 452 Youth Boys 200 Meter Dash                      
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Gilcreast, Daniel        '87 Providence Cobras         27.06  NWI   
         2 Whitney, Steven          '87 Middlebury                27.61  NWI   
         3 Sheldon, Jason           '87 Unattached                28.30  NWI   
         4 Deluca, Joe              '87 Fast Feet                 28.31  NWI   
         5 Danylieko, Joseph        '87 Highland                  29.58  NWI   
                                                                               
                      Event 453 Youth Boys 400 Meter Dash                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Doucette, Ryan           '88 Unattached                  56.45     
          2 Gilcreast, Daniel        '87 Providence Cobras         1:00.36     
          3 Stone, Jimmy             '87 Middlebury                1:02.72     
          4 Thurston, Charles        '87 Middlebury                1:07.15     
                                                                               
                       Event 454 Youth Boys 800 Meter Run                      
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Hunt, Brian              '87 SugarLoaf                 2:18.00     
          2 Mobley, James            '88 Bay state Bullets         2:20.59     
          3 Evitt, Blake             '87 Cambridge Jets            2:26.90     
          4 Deluca, Joe              '87 Fast Feet                 2:29.26     
          5 Lynch, Andrew            '87 Unattached                2:34.28     
          6 McVety, Daniel           '87 Unattached                2:35.26     
                                                                               
                      Event 455 Youth Boys 1,500 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Polgar, David            '87 Bay state Bullets         4:37.80     
          2 Hunt, Brian              '87 SugarLoaf                 4:38.05     
          3 Evitt, Blake             '87 Cambridge Jets            4:59.42     
          4 Karowoski, Nick          '87 Gate City Striders        5:07.16     
          5 Regnier, Jesse           '87 Fast Feet                 5:09.25     
          6 Deluca, Joe              '87 Fast Feet                 5:10.67     
                                                                               
                      Event 456 Youth Boys 3,000 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Welch, Jefferson         '87 Greater Lowell Road Run   10:37.96    
          2 Regnier, Jesse           '87 Fast Feet                 10:43.01    
          3 Lynch, Andrew            '87 Unattached                10:51.26    
          4 Karowoski, Nick          '87 Gate City Striders        10:53.68    
          5 Burnham, Mark            '87 Unattached                11:07.93    
          6 Lovett, Sam              '87 Unattached                11:58.26    
                 Event 457 Youth Boys 100 Meter Low Hurdles 33"                
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Stone, Ian               '88 Unattached                20.01  NWI   
         2 Wakefield, Justin        '87 Unattached                20.27  NWI   
         3 Griffith, Justin         '87 Unattached                21.58  NWI   
                                                                               
                 Event 458 Youth Boys 200 Meter Low Hurdles 30"                
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Wakefield, Justin        '87 Unattached                32.67  NWI   
         2 Thurston, Charles        '87 Middlebury                33.31  NWI   
         3 Stone, Ian               '88 Unattached                33.84  NWI   
                                                                               
                     Event 471 Youth Boys 4x100 Meter Relay                    
                =====  =================================== =====               
                    1  MIDD      Middlebury                56.15               
                                                                               
                     Event 472 Youth Boys 4x400 Meter Relay                    
                                                                               
               PLACE  RELAY     AFFILIATION               TIME                 
               =====  =================================== =======              
                   1  MIDD      Middlebury                4:27.32              
                                                                               
                         Event 466 Youth Boys High Jump                        
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Aubourg, Kerlin        '87 Unattached          1.32m 4'04.00      
           2 Thurston, Charles      '87 Middlebury          0.96m 3'01.75      
           3 Whitney, Nathan        '87 Unattached          0.86m 2'09.75      
                         Event 461 Youth Boys Long Jump                        
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Polgar, David          '87 Bay state Bullets   4.42m  NWI  14'06.00  
        2 Danylieko, Joseph      '87 Highland            3.82m  NWI  12'06.50  
        3 Stone, Ian             '88 Unattached          3.71m  NWI  12'02.25  
        4 Regnier, Jesse         '87 Fast Feet           3.67m  NWI  12'00.50  
        5 Arena, Chris           '87 Highland            3.58m  NWI  11'09.00  
        6 Green, Connor          '88 Bay state Bullets   3.35m  NWI  11'00.00  
                                                                               
                       Event 463 Youth Boys Shot Put 4 K                       
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Popp, Adam             '88 Middlebury          9.85m 32'03.75     
           2 King, Kyle             '87 Middlebury          9.83m 32'03.00     
           3 Chace, Nick            '88 Unattached          9.09m 29'10.00     
           4 Bishop, Austin         '87 Middlebury          8.81m 28'11.00     
           5 Griffin, Nathan        '87 Unattached          8.38m 27'06.00     
           6 Hamilton, Grant        '87 Unattached          7.49m 24'07.00     
                                                                               
                     Event 464 Youth Boys Discus Throw 1 K                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Breeden, Dana          '87 Gate City Striders  32.46m 106'06.00    
          2 Doucette, Ryan         '88 Unattached          31.58m 103'07.00    
          3 Hamilton, Grant        '88 New Hampshire T Sta 30.02m 98'06.00     
          4 Chace, Nick            '88 Unattached          27.24m 89'04.00     
          5 Robererce, Ross        '88 Unattached          25.82m 84'08.00     
          6 Popp, Adam             '88 Middlebury          25.50m 83'08.00     
                                                                               
                    Event 465 Youth Boys Javelin Throw 600 g                   
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Breeden, Dana          '87 Gate City Striders  24.30m 79'09.00     
          2 Hamilton, Grant        '88 New Hampshire T Sta 19.34m 63'05.00     
                   Event 551 Intermediate Boys 100 Meter Dash                  
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Sheldon, David           '86 Unattached                12.03  NWI   
         2 Daye, Teyon              '86 Unattached                12.30  NWI   
         3 Harrell, Jared           '86 Track Boston              12.73  NWI   
         4 Bendigo, Andrew          '85 Unattached                12.74  NWI   
         5 Olukoya, Seun            '86 Unattached                12.80  NWI   
         6 Barao, Travis            '86 Unattached                12.95  NWI   
                                                                               
                   Event 552 Intermediate Boys 200 Meter Dash                  
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Sheldon, David           '86 Unattached                24.41  NWI   
         2 Lamboy, Brendan          '86 Providence Cobras         24.57  NWI   
         3 Daye, Teyon              '86 Unattached                25.28  NWI   
         4 Olukoya, Seun            '86 Unattached                25.94  NWI   
                                                                               
                   Event 553 Intermediate Boys 400 Meter Dash                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Lamboy, Brendan          '86 Providence Cobras           55.94     
          2 Dabrow, Lucas            '86 Unattached                  59.62     
          3 Fones, Kevin             '85 Highland                  1:08.81     
                                                                               
                   Event 554 Intermediate Boys 800 Meter Run                   
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Brown, Russell           '85 Whirlaway                 1:57.66     
          2 Solome, Ryan             '86 Fast Feet                 2:16.96     
          3 Amatul-Wadud, Asif       '86 Fast Feet                 2:24.92     
                                                                               
                  Event 555 Intermediate Boys 1,500 Meter Run                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Marcus, Ian              '86 Unattached                4:26.11     
          2 Cooper, Nicholas         '86 North Kingstown           4:34.19     
          3 Harris, Scott            '85 Unattached                4:40.57     
          4 Hache, Ryan              '85 Waltham Track Club        4:45.08     
          5 Stein, Michael           '86 Unattached                4:45.56     
          6 Russ, Robert             '85 North Kingstown           4:54.66     
                                                                               
                  Event 556 Intermediate Boys 3,000 Meter Run                  
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Dietz, James             '85 Springfield Harriers      10:12.35    
          2 Abdul-Wadud, Asif        '85 Fast Feet                 10:21.60    
          3 Murray, Sean             '85 Waltham Track Club        10:43.85    
          4 Dietrich, Todd           '85 Middlebury                11:05.20    
          5 Donais, Christopher      '86 Greater Lowell Road Run   11:07.25    
          6 Forgit, Michael          '86 Unattached                11:12.21    
                                                                               
             Event 557 Intermediate Boys 110 Meter High Hurdles 39"            
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 McManus, Paul            '85 Unattached                19.60  NWI   
         2 Silvia, Erich            '85 Unattached                19.83  NWI   
         3 Morse, Evan              '85 Unattached                20.17  NWI   
                                                                               
             Event 558 Intermediate Boys 400 Meter Int Hurdles 36"             
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Cedrone, Ricky           '85 Unattached                1:02.08     
          2 Moulton, Ryan            '85 Unattached                1:05.68     
                                                                               
                 Event 572 Intermediate Boys 4x400 Meter Relay                 
                                                                               
               =====  =================================== =======              
                   1  WH        Whirlaway                 3:43.25              
                     Event 566 Intermediate Boys High Jump                     
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Souvannavong, Tony     '85 Unattached          1.78m 5'10.00      
           2 Perreault, Nate        '85 Unattached          1.68m 5'06.00      
           3 McManus, John Paul     '86 Unattached          1.57m 5'01.75      
           4 Howes, Rob             '86 Unattached          1.22m 4'00.00      
           - Osborne, Kenny         '86 New Hampshire T Sta    NH              
                                                                               
                     Event 561 Intermediate Boys Long Jump                     
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Sheldon, David         '86 Unattached          5.39m  NWI  17'08.25  
        2 McManus, John Paul     '86 Unattached          5.15m  NWI  16'10.75  
        3 Dabrow, Lucas          '86 Unattached          4.79m  NWI  15'08.75  
        3 Harrell, Jared         '86 Track Boston        4.79m  NWI  15'08.75  
        5 Cormier, Kiat          '85 Bay state Bullets   4.49m  NWI  14'08.75  
        6 Caldwell, William      '85 Providence Cobras   4.46m  NWI  14'07.75  
                                                                               
                    Event 562 Intermediate Boys Triple Jump                    
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Perreault, Nate        '85 Unattached          9.99m  NWI  32'09.50  
                                                                               
                 Event 564 Intermediate Boys Discus Throw 1.6 K                
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Bergeron, Joshua       '85 Unattached          31.86m 104'06.00    
                                                                               
                Event 565 Intermediate Boys Javelin Throw 800 g                
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Harrell, Jared         '86 Track Boston        48.57m 159'04.00    
          2 Bergeron, Joshua       '85 Unattached          45.36m 148'10.00    
          3 Perreault, Nate        '85 Unattached          39.68m 130'02.00    
                      Event 651 Young Men's 100 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Harrison, Adrian         '82 Bay state Bullets         11.42  NWI   
         2 Logan, Gavin             '84 North Kingstown           11.79  NWI   
         3 Fogg, Charles            '83 Whirlaway                 12.52  NWI   
                                                                               
                      Event 652 Young Men's 200 Meter Dash                     
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Harrison, Adrian         '82 Bay state Bullets         22.74  NWI   
         2 Logan, Gavin             '84 North Kingstown           23.62  NWI   
         3 Belhumeur, Derek         '83 Providence Cobras         24.39  NWI   
         4 Fogg, Charles            '83 Whirlaway                 24.55  NWI   
         5 Robinson, Eric           '83 Springfield Harriers      25.19  NWI   
                                                                               
                      Event 653 Young Men's 400 Meter Dash                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Belhumeur, Derek         '83 Unattached                  54.11     
          2 Robinson, Eric           '83 Springfield Harriers        55.18     
          3 Hector, Medina           '84 Unattached                1:11.28     
                                                                               
                      Event 654 Young Men's 800 Meter Dash                     
                                                                               
                      Finals - Results  - Saturday 07/28/01                    
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Brendan, Rok             '83 Newport Running           2:04.85     
          2 Delance, Sharond         '82 Providence Cobras         2:09.62     
                                                                               
                     Event 655 Young Men's 1,500 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Gillespie, John          '84 Whirlaway                 4:19.49     
          2 Keating, Andrew          '84 Providence Cobras         4:39.50     
          3 Delos Reyes, Clark       '84 Fast Feet                 5:17.02     
          4 Goldstein, Gabe          '83 Greater Springfield       5:56.42     
                                                                               
                     Event 656 Young Men's 5,000 Meter Run                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= ========    
          1 Lacey, Matthew           '83 Greater Springfield       17:26.72    
          2 Keating, Andrew          '84 Providence Cobras         19:41.83    
          3 Goldstein, Gabe          '83 Greater Springfield       21:55.60    
                                                                               
                Event 657 Young Men's 110 Meter High Hurdles 39"               
                                                                               
     PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME         
     ===== ============================ ========================= ==========   
         1 Peters, Richard          '83 Unattached                15.98  NWI   
         2 Norowitz, Sib            '83 Unattached                16.37  NWI   
         - Cashen, Andrew           '83 North Kingstown             DNF  NWI   
                                                                               
                Event 658 Young Men's 400 Meter Int Hurdles 36"                
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME              YR TEAM                      TIME        
      ===== ============================ ========================= =======     
          1 Dalton, Justin           '82 Unattached                  57.00     
          2 Hammond, Douglas         '83 Unattached                  57.74     
          3 Peters, Richard          '83 Unattached                  58.48     
          4 Cashen, Andrew           '83 North Kingstown           1:02.84     
          5 st Germain, Brian        '83 Unattached                1:08.84     
                                                                               
                    Event 672 Young Men's 4x400 Meter Relay                    
                                                                               
               =====  =================================== =======              
                   1  PC        Providence Cobras         4:00.65              
                                                                               
                        Event 666 Young Men's High Jump                        
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Lima, Eban             '83 Providence Cobras   2.03m 6'08.00      
           2 Harmon, Andrew         '84 Unattached          1.62m 5'03.75      
           3 Keating, Andrew        '84 Providence Cobras   1.32m 4'04.00      
                                                                               
                        Event 667 Young Men's Pole Vault                       
                                                                               
       PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK               
       ===== ========================== =================== =====              
           1 Malatesta, Mark        '83 Unattached          4.10m 13'05.25     
           2 Auden-Dann, Justin     '83 Airtime Athletics   3.95m 12'11.50     
           3 Bourque, Greg          '83 Unattached          3.80m 12'05.50     
           4 Cooper, Sean           '83 Unattached          3.50m 11'05.75     
           5 Powell, Stephen        '84 Airtime Athletics   3.35m 10'11.75     
           6 Valliere, Caley        '83 Airtime Athletics   2.74m 8'11.75      
                                                                               
                        Event 661 Young Men's Long Jump                        
                                                                               
    PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                  
    ===== ========================== =================== =====                 
        1 Brown, Jason           '83 Springfield Harrier 6.02m  NWI  19'09.00  
        2 Harmon, Andrew         '84 Unattached          4.75m  NWI  15'07.00  
                                                                               
                       Event 662 Young Men's Triple Jump                       
                                                                               
   PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                   
   ===== ========================== =================== ======                 
       1 Brown, Jason           '83 Springfield Harrier 13.61m  NWI  44'08.00  
       2 Mottau, Michael        '84 Unattached          12.06m  NWI  39'07.00  
                                                                               
                     Event 663 Young Men's Shot Put 12 lb.                     
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Bergeron, Jason        '84 Unattached          14.98m 49'01.75     
          2 Mitchell, James        '83 New Hampshire T Sta 14.65m 48'00.75     
          3 Piazzs, Kyle           '83 Unattached          14.31m 46'11.50     
          4 Lundquist, Erik        '83 New Hampshire T Sta 12.95m 42'06.00     
          5 Jordan, Rafael         '83 Springfield Harrier 12.04m 39'06.00     
          6 Hector, Medina         '84 Unattached          11.27m 36'11.75     
          6 Smith, Steven          '84 Springfield Harrier 11.27m 36'11.75     
                                                                               
                    Event 664 Young Men's Discus Throw 1.6 K                   
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Lundquist, Erik        '83 New Hampshire T Sta 49.60m 162'09.00    
          2 Kao, Sarean            '83 Unattached          42.76m 140'03.00    
          3 Mitchell, James        '83 New Hampshire T Sta 40.82m 133'11.00    
          4 Jordan, Rafael         '83 Springfield Harrier 39.64m 130'01.00    
          5 Piazzs, Kyle           '83 Unattached          39.04m 128'01.00    
          6 Smith, Steven          '84 Springfield Harrier 33.84m 111'00.00    
                                                                               
                   Event 665 Young Men's Javelin Throw 800 g                   
                                                                               
      PLACE ATHLETE NAME            YR TEAM                MARK                
      ===== ========================== =================== ======              
          1 Hauck, Michael         '83 Unattached          44.78m 146'11.00    
          2 Piazzs, Kyle           '83 Unattached          43.52m 142'09.00    
          3 Harmon, Andrew         '84 Unattached          34.90m 114'06.00    
          4 Hector, Medina         '84 Unattached          32.00m 105'00.00