Find this page online at www.coolrunning.com/results/01/ma/May12_Distri_set1.html

District E Boys Class Meet

Gradner, MA, May 12, 2001

[Boys Class B Event Results | Boys Class C Event Results | Team Scores ]

Boys Class A Event Results

Charlie Butterfield

A Few Photos



District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER


                  2001 District E Class Invitational for Boys            Page 1


             Gardner High School -  Gardner, MA - Saturday 05/12/01            


                                                                               


                           COMPLETE RESULTS - FINALS                           


                                                                               


                             Class A Boys Shot Put                             


                                                                               


               * Meet: 60'03.00" (18.36m) Auger (Leominster) 1970              


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


   PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK               PTS 


   ===== ======================= == =================== ===========        === 


       1 Ron Varrachinoe         SR Tantasqua Reg. H.S. 47'06.25"   14.48m 10  


       2 Matt Canali             JR Milford H.S.        46'08.00"   14.22m  8  


       3 Kevn Boehm              01 Wachusett Reg. H.S. 45'02.00"   13.77m  6  


       4 Mike Gabriele           SR Fitchburg H.S.      44'08.75"   13.63m  4  


       5 Peter Gauvin            SR Shepherd Hill Reg.  43'01.00"   13.13m  2  


       6 Ryan Flaharty           NA North Middlesex Reg 42'11.50"   13.09m  1  


       7 Chris Jewell            03 Algonquin Reg. H.S. 41'07.50"   12.69m     


       8 Ron Brace               FR Burncoat High Schoo 41'04.50"   12.61m     


       9 Aaron Lapan             JR Milford H.S.        40'09.75"   12.44m     


      10 Dustin Hill             03 Wachusett Reg. H.S. 39'03.00"   11.96m     


      11 Zach Dumas              JR St. John's H.S.     38'00.25"   11.59m     


      12 Mike Blouin             SR Shepherd Hill Reg.  37'09.50"   11.52m     


      13 Ken Hunt                03 Algonquin Reg. H.S. 37'08.00"   11.48m     


      14 Marcus DiNatale         SR Fitchburg H.S.      37'06.75"   11.45m     


      15 Antoine Hunter          SR Leominster H.S.     36'08.75"   11.20m     


                                                                               


                           Class A Boys Discus Throw                           


                                                                               


              * Meet: 154'00.50" (46.95m) Pirro (Leominster) 1978              


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


  PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK                PTS 


  ===== ======================= == =================== ============        === 


      1 Jeff Landquist          01 Wachusett Reg. H.S. 133'00.25"   40.54m 10  


      2 Aaron Lapan             JR Milford H.S.        128'03.50"   39.10m  8  


      3 Matt Canali             JR Milford H.S.        120'09.00"   36.80m  6  


      4 Tim Roy                 SR Fitchburg H.S.      120'02.75"   36.65m  4  


      5 Tim Lefave              02 Wachusett Reg. H.S. 119'10.50"   36.54m  2  


      6 Ryan Flaharty           NA North Middlesex Reg 112'00.25"   34.14m  1  


      7 Angelo Rodriquez        JR Burncoat High Schoo 108'09.50"   33.16m     


      8 Brian Eyles             NA North Middlesex Reg 106'00.25"   32.32m     


      9 Brad Pelletier          SO Leominster H.S.     100'04.00"   30.58m     


     10 Donnie Talley           03 Marlborough H.S.     99'03.75"   30.27m     


     11 Ron Varrachinoe         SR Tantasqua Reg. H.S.  98'02.00"   29.92m     


     12 Hector Santiago         JR Fitchburg H.S.       97'00.25"   29.57m     


     13 Josh Sturgeon           02 Algonquin Reg. H.S.  87'10.50"   26.78m     


     14 Dan Butler              SR Tantasqua Reg. H.S.  87'04.00"   26.62m     


      - Kevin O'Connell         FR St. John's H.S.           FOUL              


District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER


                  2001 District E Class Invitational for Boys            Page 2


             Gardner High School -  Gardner, MA - Saturday 05/12/01            


                                                                               


                           COMPLETE RESULTS - FINALS                           


                                                                               


                           Class A Boys Javelin Throw                          


                                                                               


               * Meet: 193'05.00" (58.95m) Daniels (Doherty) 1986              


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


  PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK                PTS 


  ===== ======================= == =================== ============        === 


      1 Joe Fontecchio          SR St. John's H.S.     186'02.00"   56.74m 10  


      2 Roberto Escobar         SR South High Communit 170'02.00"   51.87m  8  


      3 Drew Archer             SR Milford H.S.        159'03.00"   48.54m  6  


      4 Mike Murray             JR Milford H.S.        154'05.00"   47.07m  4  


      5 Matt Regele             02 Wachusett Reg. H.S. 152'03.00"   46.41m  2  


      6 Peter Gauvin            SR Shepherd Hill Reg.  143'01.00"   43.61m  1  


      7 Sean Glennon            NA North Middlesex Reg 140'01.00"   42.70m     


      8 Evan Moore              SO Tantasqua Reg. H.S. 139'05.00"   42.49m     


      9 Brian Kiley             01 Marlborough H.S.    133'08.00"   40.74m     


     10 Tom Lashmit             02 Marlborough H.S.    133'06.00"   40.69m     


     11 Govan Baird             SO Shepherd Hill Reg.  128'01.00"   39.04m     


     12 Tim McGuinness          JR Tantasqua Reg. H.S. 123'01.00"   37.52m     


     13 Adam Dufour             FR Fitchburg H.S.      122'11.00"   37.47m     


     14 Dave Thompson           03 Algonquin Reg. H.S. 118'01.00"   35.99m     


     15 Sean McDonough          01 Wachusett Reg. H.S. 117'04.00"   35.76m     


     16 Dan McNamara            SR Burncoat High Schoo 108'07.00"   33.10m     


                                                                               


                             Class A Boys Long Jump                            


                                                                               


                 * Meet: 21'10.75" (6.67m) Morris  (Ayer) 1981                 


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


   PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK              PTS  


   ===== ======================= == =================== ===========       ===  


       1 Derek Swart             04 Algonquin Reg. H.S. 22'11.75" * 7.00m 10   


       2 Bizmark Osei            SR South High Communit 21'09.00"   6.63m  8   


       3 John Fagan              JR Milford H.S.        20'05.50"   6.24m  6   


       4 Ryan Logan              SO Fitchburg H.S.      19'07.50"   5.98m  4   


       5 Kevin Moore             JR Shepherd Hill Reg.  19'07.25"   5.98m  2   


       6 Kevin L'Ecuyer          SO Leominster H.S.     18'09.25"   5.72m  1   


       7 Joe Okrah               SR St. John's H.S.     18'07.75"   5.68m      


       8 Dan Brown               JR South High Communit 18'03.50"   5.58m      


       9 Corey Miles             SR Tantasqua Reg. H.S. 18'02.50"   5.55m      


      10 Mark Samara             01 Wachusett Reg. H.S. 17'11.00"   5.46m      


      11 Tyler Marcoux           JR Shepherd Hill Reg.  17'09.00"   5.41m      


      12 Jack Stackhouse         NA North Middlesex Reg 17'00.25"   5.19m      


      13 Adam Estabrook          NA North Middlesex Reg 16'06.75"   5.05m      


      14 Nick Wolfe              02 Wachusett Reg. H.S. 16'03.75"   4.97m      


       - Charlie Lam             01 Marlborough H.S.         FOUL              


District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER


                  2001 District E Class Invitational for Boys            Page 3


             Gardner High School -  Gardner, MA - Saturday 05/12/01            


                                                                               


                           COMPLETE RESULTS - FINALS                           


                                                                               


                             Class A Boys High Jump                            


                                                                               


             * Meet: 6'09.00" (2.06m) Ridley (North Middlesex) 1996            


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


    PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK             PTS  


    ===== ======================= == =================== ==========       ===  


        1 Blaine Colacchio        JR Fitchburg H.S.      6'00.00"   1.83m 10   


        2 Nick Voyiatzis          SO South High Communit 5'10.00"   1.78m  8   


        3 Kyle Judson             04 Algonquin Reg. H.S. 5'08.00"   1.73m  5   


        3 Matt Clark              SR St. John's H.S.     5'08.00"   1.73m  5   


        5 Derek Greska            02 Marlborough H.S.    5'08.00"   1.73m  2   


        6 Ben Roberts             JR Fitchburg H.S.      5'08.00"   1.73m  1   


        7 David Clapp             SR St. John's H.S.     5'06.00"   1.68m      


        8 Eric Rudeman            02 Wachusett Reg. H.S. 5'06.00"   1.68m      


        - Mike Sullivan           02 Wachusett Reg. H.S.       NH              


        - Jon Samuelson           SO Shepherd Hill Reg.        NH              


        - Jack Stackhouse         NA North Middlesex Reg       NH              


        - Ryan Sullivan           SR Burncoat High Schoo       NH              


        - Eric Johnson            NA North Middlesex Reg       NH              


                                                                               


                            Class A Boys Pole Vault                            


                                                                               


              * Meet: 14'00.00" (4.27m) Wes Shaw (St. John's) 1998             


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


   PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK              PTS  


   ===== ======================= == =================== ===========       ===  


       1 Mike Murray             JR Milford H.S.        13'00.00"   3.96m 10   


       2 Kris Lake               SR Shepherd Hill Reg.  12'06.00"   3.81m  8   


       3 Ian Duffy               01 Wachusett Reg. H.S. 12'00.00"   3.66m  6   


       4 Jon Shea                 6 Fitchburg H.S.      11'00.00"   3.35m  4   


       5 Kevin Massey            02 Wachusett Reg. H.S. 11'00.00"   3.35m  2   


       6 Bill O'Hara             JR St. John's H.S.     10'06.00"   3.20m  1   


       7 Aaron Grinstein         NA North Middlesex Reg 10'06.00"   3.20m      


       8 John Hubbard            01 Marlborough H.S.     9'06.00"   2.90m      


       9 Ryan Mullaay            04 Algonquin Reg. H.S.  9'00.00"   2.74m      


      10 James Conners           02 Marlborough H.S.     9'00.00"   2.74m      


      11 Mike Sprouse            FR Tantasqua Reg. H.S.  8'06.00"   2.59m      


      12 Chris Kandlerowicz      SO Fitchburg H.S.       7'06.00"   2.29m      


      12 Brian LeBlanc           JR Leominster H.S.      7'06.00"   2.29m      


District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER


                  2001 District E Class Invitational for Boys            Page 4


             Gardner High School -  Gardner, MA - Saturday 05/12/01            


                                                                               


                           COMPLETE RESULTS - FINALS                           


                                                                               


                            Class A Boys Triple Jump                           


                                                                               


                 * Meet: 47'01.00" (14.35m) Connors (Ayer) 1981                


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


   PLACE ATHLETE NAME            YR SCHOOL              MARK               PTS 


   ===== ======================= == =================== ===========        === 


       1 Raymel Scott            SR Fitchburg H.S.      41'09.75"   12.74m 10  


       2 Marc Lanza              JR Leominster H.S.     41'08.75"   12.72m  8  


       3 Ben Zanghi              03 Algonquin Reg. H.S. 41'08.50"   12.71m  6  


       4 Eric Ford               JR St. John's H.S.     41'07.25"   12.68m  4  


       5 Ryan Logan              SO Fitchburg H.S.      39'10.75"   12.16m  2  


       6 Ambrose Fynn            JR Burncoat High Schoo 39'03.00"   11.96m  1  


       7 Zac Stevens             SR Tantasqua Reg. H.S. 39'00.00"   11.89m     


       8 Mike Wickman            01 Wachusett Reg. H.S. 38'07.50"   11.77m     


       9 Jamie Lyon              SO Milford H.S.        38'00.50"   11.60m     


      10 Brendan Mahoney         FR St. John's H.S.     37'08.50"   11.49m     


      11 Matt Kluge              02 Algonquin Reg. H.S. 35'02.75"   10.74m     


      12 Ryan O'Gorman           NA North Middlesex Reg 34'07.75"   10.56m     


                                                                               


                          Class A Boys 3,200 Meter Run                         


                                                                               


                     * Meet: 9:29.1 Cassidy (Westford) 1986                    


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


   PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME      PTS  


   ===== ========================= == ========================= ========= ===  


       1 Bryan Marotta             JR Fitchburg H.S.             9:58.8    10  


       2 James Sullivan            01 Wachusett Reg. H.S.       10:15.9     8  


       3 Ian St. George            NA North Middlesex Reg. H.S. 10:20.9     6  


       4 Tom Laakso                JR Fitchburg H.S.            10:23.4     4  


       5 John Ruggiero             SR Milford H.S.              10:28.8     2  


       6 Paul Noone                JR St. John's H.S.           10:30.7     1  


       7 Scott Baldelli            03 Marlborough H.S.          10:32.4        


       8 CJ Minchoff               SR Tantasqua Reg. H.S.       10:37.7        


       9 Mark Driscoll             JR Milford H.S.              10:57.8        


      10 Michael Banks             04 Wachusett Reg. H.S.       11:08.6        


      11 Greg Reeves               NA North Middlesex Reg. H.S. 11:17.5        


      12 Rick Cayer                SO Shepherd Hill Reg. H.S.   11:25.6        


                                                                               


                          Class A Boys 1,600 Meter Run                         


                                                                               


                  * Meet: 4:22.1 Mike Ahearn (St. John's) 2000                 


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


    PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME     PTS  


    ===== ========================= == ========================= ======== ===  


        1 David Hughson             NA North Middlesex Reg. H.S. 4:31.3    10  


        2 Rich Downing              SR St. John's H.S.           4:31.5     8  


        3 Dan Sullivan              03 Wachusett Reg. H.S.       4:36.4     6  


District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER


                  2001 District E Class Invitational for Boys            Page 5


             Gardner High School -  Gardner, MA - Saturday 05/12/01            


                                                                               


                           COMPLETE RESULTS - FINALS                           


                                                                               


                    Class A Boys 1,600 Meter Run (Continued)                   


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


    PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME     PTS  


    ===== ========================= == ========================= ======== ===  


        4 Matt Jiencke              03 Wachusett Reg. H.S.       4:38.3     4  


        5 Kyle Picco                SR Tantasqua Reg. H.S.       4:46.8     2  


        6 Keith Farnsworth          JR Leominster H.S.           4:48.3     1  


        7 Everette Pankey           FR Fitchburg H.S.            4:48.5        


        8 Sen Christen              04 Algonquin Reg. H.S.       4:52.6        


        9 Justin Finn               NA North Middlesex Reg. H.S. 4:59.1        


       10 Sean Carroll              JR St. John's H.S.           5:07.3        


                                                                               


                          Class A Boys 400 Meter Dash                          


                                                                               


                    * Meet: 50.0 Lutke (Assabet Valley) 1977                   


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


    PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME     PTS  


    ===== ========================= == ========================= ======== ===  


        1 Aaron Ferrecchia          01 Marlborough H.S.            52.3    10  


        2 Armand Hunter             SR Leominster H.S.             52.5     8  


        3 Tyler Marcoux             JR Shepherd Hill Reg. H.S.     52.7     6  


        4 Adam Renquinha            JR Fitchburg H.S.              52.8     4  


        5 Matt Clark                SR St. John's H.S.             53.2     2  


        6 Matt Reynolds             SR Shepherd Hill Reg. H.S.     53.2     1  


        7 David Petruccelli         01 Wachusett Reg. H.S.         53.6        


        8 Scott McNeilly            JR Milford H.S.                53.7        


        9 Phil Anas                 SO Burncoat High School        54.6        


       10 Dan Butler                SR Tantasqua Reg. H.S.         54.7        


       11 Matt Janek                01 Wachusett Reg. H.S.         55.1        


       12 Mark Stasaitis            01 Algonquin Reg. H.S.         57.2        


       13 Chris Casey               FR Tantasqua Reg. H.S.       1:00.0        


                                                                               


                      Class A Boys 110 Meter High Hurdles                      


                                                                               


                      * Meet: 14.1 Evans (Wachusett) 1971                      


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   PTS   


     ===== ========================= == ========================= ====== ===   


         1 Derek Swart               04 Algonquin Reg. H.S.       15.3    10   


         2 Corey Miles               SR Tantasqua Reg. H.S.       15.9     8   


         3 Blaine Colacchio          JR Fitchburg H.S.            16.1     6   


         4 Sean Kirouac              SR Leominster H.S.           16.3     4   


         5 Antoine Hunter            SR Leominster H.S.           16.6     2   


         6 Eric Ford                 JR St. John's H.S.           16.7     1   


         7 Govan Baird               SO Shepherd Hill Reg. H.S.   17.2         


         8 Mike Colelli              SO Milford H.S.              18.5         


         9 Chris Mitchell            SO St. John's H.S.           18.6         


District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER


                  2001 District E Class Invitational for Boys            Page 6


             Gardner High School -  Gardner, MA - Saturday 05/12/01            


                                                                               


                           COMPLETE RESULTS - FINALS                           


                                                                               


                          Class A Boys 100 Meter Dash                          


                                                                               


                  * Meet: 11.0 Bill Demalia  (Shrewsbury) 1997                 


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   PTS   


     ===== ========================= == ========================= ====== ===   


         1 Bizmark Osei              SR South High Community S.   10.9 *  10   


         2 Joe Okrah                 SR St. John's H.S.           11.1     8   


         3 Charlie Lam               01 Marlborough H.S.          11.3     6   


         4 Kevin L'Ecuyer            SO Leominster H.S.           11.3     4   


         5 Cesar Sanchez             03 Marlborough H.S.          11.8     2   


         6 Gordon Duke               SR St. John's H.S.           11.8     1   


         7 Brian Eyles               NA North Middlesex Reg. H.S. 11.9         


         8 Dustin Hill               03 Wachusett Reg. H.S.       12.2         


         8 Jon Samuelson             SO Shepherd Hill Reg. H.S.   12.2         


        10 Eric Dunphy               0S Wachusett Reg. H.S.       12.4         


        11 Kyle Judson               04 Algonquin Reg. H.S.       12.6         


        12 Nick Brandenburg          SR Fitchburg H.S.            12.9         


                                                                               


                           Class A Boys 800 Meter Run                          


                                                                               


                * Meet: 1:56.5 Joel Legare (Wachusett Reg.) 2000               


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


    PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME     PTS  


    ===== ========================= == ========================= ======== ===  


        1 Joel LeGare               01 Wachusett Reg. H.S.       2:00.5    10  


        2 Brian McNeil              SR St. John's H.S.           2:01.0     8  


        3 Dan Rice                  JR St. John's H.S.           2:09.0     6  


        4 John Hubbard              01 Marlborough H.S.          2:09.3     4  


        5 Dan Frechette             03 Wachusett Reg. H.S.       2:10.9     2  


        6 Dan Kabala                SR Shepherd Hill Reg. H.S.   2:12.0     1  


        7 Mike Loframento           03 Marlborough H.S.          2:12.4        


        8 Kevin Marley              JR Milford H.S.              2:12.9        


        9 Mike Seskevich            JR Shepherd Hill Reg. H.S.   2:13.2        


       10 Anthony Koroskenyi        JU Leominster H.S.           2:14.8        


       11 Jordan Richard            SO Tantasqua Reg. H.S.       2:15.1        


       12 Bill Wieks                NA North Middlesex Reg. H.S. 2:19.6        


       13 Tim McGuinness            JR Tantasqua Reg. H.S.       2:29.3        


                                                                               


                          Class A Boys 200 Meter Dash                          


                                                                               


                     * Meet: 21.6 Giadone (Leominster) 1971                    


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   PTS   


     ===== ========================= == ========================= ====== ===   


         1 Kris Lake                 SR Shepherd Hill Reg. H.S.   22.8    10   


         2 Raymel Scott              SR Fitchburg H.S.            23.2     8   


District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER


                  2001 District E Class Invitational for Boys            Page 7


             Gardner High School -  Gardner, MA - Saturday 05/12/01            


                                                                               


                           COMPLETE RESULTS - FINALS                           


                                                                               


                    Class A Boys 200 Meter Dash (Continued)                    


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   PTS   


     ===== ========================= == ========================= ====== ===   


         3 Joe Kozielewicz           SO St. John's H.S.           23.4     6   


         4 Tim Sacino                SR Leominster H.S.           23.5     4   


         5 Jeff Landquist            01 Wachusett Reg. H.S.       24.1     2   


         6 Ed Marrone                03 Algonquin Reg. H.S.       24.3     1   


         7 Adam Estabrook            NA North Middlesex Reg. H.S. 25.2         


         7 David Brooks              02 Wachusett Reg. H.S.       25.2         


         9 Ken Hunt                  03 Algonquin Reg. H.S.       25.3         


        10 Sean Glennon              NA North Middlesex Reg. H.S. 25.4         


        11 Jordan Dursa              JR Fitchburg H.S.            25.8         


                                                                               


                       Class A Boys 300 Meter Int Hurdles                      


                                                                               


             * Meet: 39.8 Lincoln Marcoux (Shepherd Hill Reg.) 2000            


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


     PLACE ATHLETE NAME              YR SCHOOL                    TIME   PTS   


     ===== ========================= == ========================= ====== ===   


         1 Ben Zanghi                03 Algonquin Reg. H.S.       42.3    10   


         2 Angelo Rodriquez          JR Burncoat High School      42.6     8   


         3 Jon Shea                   6 Fitchburg H.S.            42.6     6   


         4 John George               SR St. John's H.S.           42.9     4   


         5 Jamie Lyon                SO Milford H.S.              43.8     2   


         6 Adam Basilio              SO Fitchburg H.S.            44.4     1   


         7 Eric Johnson              NA North Middlesex Reg. H.S. 44.6         


         8 Ian Duffy                 01 Wachusett Reg. H.S.       45.3         


         9 Mike Lusista              JR St. John's H.S.           45.4         


        10 Drew Archer               SR Milford H.S.              45.5         


        11 Roberto Escobar           SR South High Community S.   46.1         


        12 Dan Emino                 03 Marlborough H.S.          46.3         


        13 Josh Sturgeon             02 Algonquin Reg. H.S.       46.5         


        14 Mike Coan                 JR Tantasqua Reg. H.S.       46.8         


        15 John Rooney               SR Leominster H.S.           47.7         


        16 Jon Chivilo               02 Wachusett Reg. H.S.       48.4         


                                                                               


                         Class A Boys 4x800 Meter Relay                        


                                                                               


                         * Meet: 8:16.5 St. John's 1999                        


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


    PL RELAY     AFFILIATION                                      TIME     PTS 


    == ========================================================== ======== === 


     1 ST.J      St. John's H.S.                                  8:33.9    10 


        1) Paul Noone JR             2) Brian McNeil SR                        


        3) Sean Carroll JR           4) Rich Downing SR                        


District E. / Butterfield                                 Hy-Tek's MEET MANAGER


                  2001 District E Class Invitational for Boys            Page 8


             Gardner High School -  Gardner, MA - Saturday 05/12/01            


                                                                               


                           COMPLETE RESULTS - FINALS                           


                                                                               


                   Class A Boys 4x800 Meter Relay (Continued)                  


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


    PL RELAY     AFFILIATION                                      TIME     PTS 


    == ========================================================== ======== === 


     2 NMR       North Middlesex Reg. H.S.                        8:36.0     8 


     3 WACH      Wachusett Reg. H.S.                              8:47.3     6 


     4 FITC      Fitchburg H.S.                                   8:51.3     4 


     5 MARL      Marlborough H.S.                                 9:22.2     2 


     6 SHRH      Shepherd Hill Reg. H.S.                          9:37.8     1 


                                                                               


                         Class A Boys 4x100 Meter Relay                        


                                                                               


                             * Meet: 43.0 Ayer 1981                            


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


     PL RELAY     AFFILIATION                                      TIME   PTS  


     == ========================================================== ====== ===  


      1 MILF      Milford H.S.                                     44.6    10  


         1) Jared Corey JR            2) Scott Sanucci JR                      


         3) John Fagan JR             4) Omar Rodriquez JR                     


      2 LEOM      Leominster H.S.                                  45.4     8  


      3 ST.J      St. John's H.S.                                  45.4     6  


      4 ALG       Algonquin Reg. H.S.                              45.7     4  


      5 SOUT      South High Community S.                          45.8     2  


      6 WACH      Wachusett Reg. H.S.                              46.7     1  


      7 NMR       North Middlesex Reg. H.S.                        46.9        


      8 SHRH      Shepherd Hill Reg. H.S.                          47.0        


      9 FITC      Fitchburg H.S.                                   47.2        


     10 MARL      Marlborough H.S.                                 47.4        


     11 TAN       Tantasqua Reg. H.S.                              47.9        


                                                                               


                         Class A Boys 4x400 Meter Relay                        


                                                                               


                         * Meet: 3:30.1 Shrewsbury 1986                        


                                                                               


                      Finals - Results  - Saturday 05/12/01                    


                                                                               


    PL RELAY     AFFILIATION                                      TIME     PTS 


    == ========================================================== ======== === 


     1 FITC      Fitchburg H.S.                                   3:32.8    10 


        1) Jon Shea  6               2) Ben Roberts JR                         


        3) Adam Renquinha JR         4) Adam Basilio SO                        


     2 ST.J      St. John's H.S.                                  3:33.2     8 


     3 WACH      Wachusett Reg. H.S.                              3:37.5     6 


     4 LEOM      Leominster H.S.                                  3:37.6     4 


     5 MARL      Marlborough H.S.                                 3:48.3     2